Media

SES zamienia kolejność wyniesień satelitów SES-12 i SES-14

Operator satelitarny SES ogłosił zmiany w planie wyniesień SES-12 oraz SES-14. Zgodnie z nowymi kontraktami, SES-12 zostanie wyniesiony przez rakietę Falcon 9, należącą do firmy SpaceX, w pierwszym kwartale 2018 roku.
 
Satelita SES-14 zostanie z kolei wyniesiony na orbitę za pomocą rakiety Ariane 5, a start odbędzie się na początku pierwszego kwartału 2018 roku. Zmiany pozwolą SES na podniesienie jakości usług dla swoich klientów. Oba satelity używają napędu elektrycznego do osiągnięcia orbity, a swoją pracę rozpoczną w okresie od 4 do 6 miesięcy od startu misji.
SES-14, którego producentem jest Airbus Defence and Space, zajmie pozycję orbitalną 47,5°W. Pojemności w paśmie C satelity SES-14 zastąpią te, dostępne obecnie na satelicie NSS-806 i wesprą obsługę sieci kablowych w Ameryce Łacińskiej przez SES. Pojemności w paśmie Ku uzupełnią z kolei te na NSS-806 o szerokie wiązki oraz wiązki typu „spot beam” o wysokiej przepustowości, obejmując zasięgiem obie Ameryki i region północnego Atlantyku. Wiązki typu „spot beam” w paśmie Ku umożliwią SES wspieranie rosnącego popytu na lotnicze i morskie usługi mobilne, dosył do sieci komórkowych, usługi szerokopasmowe oraz usługi VSAT dla przedsiębiorstw i sektora rządowego. Szerokie wiązki pasma Ku zaprojektowano mając na uwadze świadczenie usług wideo i przesyłu danych w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach i na północnym Atlantyku. SES-14 posiada także pojemności dla misji NASA Global-Scale Observations of the Limb and Disk (GOLD).
Z kolei SES-12 to bardzo duży satelita, także wyprodukowany przez Airbus Defence and Space, który zajmie pozycję orbitalną 95ºE. Zwiększy on możliwości SES świadczenia usług DTH, VSAT, usług mobilnych oraz usług przesyłania danych HTS dla Bliskiego Wschodu oraz regionu Azji i Pacyfiku, w tym dla szybko rozwijających się rynków jak Indie czy Indonezja. Satelita ten zastąpi NSS-6 i będzie stacjonować razem z SES-8. SES-12, jako największy satelita zbudowany dla SES, jest w stanie spełnić wymagania w wielu różnych obszarach od Cypru po Japonię, oraz od Rosji po Australię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *