Prasa - Ksiązka

9 grudnia br. "Gazeta Wyborcza" podsumuje projekt "Jutronauci 2017"

“Jutronauci” to projekt „Gazety Wyborczej” o Polakach, którzy już dzisiaj zmieniają naszą przyszłość. Są nimi wizjonerzy, pasjonaci i innowatorzy działający w obszarach architektury, designu, biznesu, nauki czy astronomii. Tworzą nowatorskie rozwiązania i zyskują uznanie na całym świecie. W gronie blisko 30 osób, które został zaproszone do współpracy przy projekcie, znaleźli się m.in.: neurobiolożka Agata Maria Kołodziejczyk, architekt Robert Konieczny, dyrektor kreatywny Netfliksa Tomasz Opasiński czy zajmująca się onkologią eksperymentalną profesor Magdalena Król.
 
Przez ostatnich kilka miesięcy eksperci opowiadali o swojej drodze do sukcesu: o porażkach i szczęściu albo po prostu o znalezieniu się w odpowiednim miejscu i czasie. A ich historie inspirowały czytelników “Gazety Wyborczej” i słuchaczy na spotkaniach w różnych miastach w Polsce. By na inspiracjach się nie skończyło, w ramach projektu ogłoszony został konkurs na stypendium „Bilet za horyzont” dla tych, którzy sami pracują nad ciekawymi projektami. Sześcioro jutronautów oraz Sebastian Kulczyk wcielili się w rolę mentorów i wybrali uczestników, którym zaoferują wsparcie w realizacji przedsięwzięć w swoich dziedzinach. Wyniki konkursu na stypendium i pomysły laureatów na zmienianie świata poznamy 9 grudnia br. podczas finału projektu “Jutronauci” .
Wydarzenie odbędzie się na 38. piętrze budynku Warsaw Spire przy placu Europejskim 1 w Warszawie, w przestrzeni The Heart, w godz. 10.30 -14.45.
W planie jest m.in. spotkanie z jutronautami, dyskusja z ekspertami o rozwiązaniach w przyszłości, strefa interaktywna i warsztaty innowacyjności dla dorosłych i dzieci.
W specjalnej strefie interaktywnej na własnej skórze będzie można doświadczyć, jak będziemy żyli za 10, 15 i 20 lat; jak się zmieni technologia, rozrywka i jedzenie w przyszłości. Organizatorzy projektu pokażą zarówno urządzenia, które są w fazie prototypowania, jak i te, które wkrótce trafią na rynek, np.: ultrasoniczny odplamiacz, interaktywny stół edukacyjny czy roboty.
Zainteresowani goście będą mogli, w kilkuosobowych grupach razem z jutronautami, pracować nad stworzeniem innowacyjnego rozwiązania w wybranym obszarze życia. Celem warsztatu jest umożliwienie uczestnikom kontaktu z wizjonerami i zainspirowanie ich do kreatywnego myślenia i działania. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w budowaniu prototypu wynalazku, który rozwiąże bliski dzieciom problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *