Święta Wielkanocne w TVP
Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego Telewizja Polska przygotowała dla widzów wyjątkową ofertę programową. Już od Wielkiego Czwartku, rozpoczynającego Triduum Paschalne, w TVP transmisje nabożeństw, świąteczne koncerty, premiery filmowe i programy dla całej rodziny. W Wielki Piątek, o godz. 15:55 Jedynka pokaże koncert pasyjny „W Nim nadzieja” z Klasztoru na Świętym Krzyżu z udziałem: zespołu Siewcy Lednicy, Krzysztofa Cugowskiego, Skubasa, Arki Noego, Alicji Węgorzewskiej, Janusza Radka, Sióstr Melosik, ks. Macieja Czaczyka oraz Dany Vynnytskej z Ukrainy. Wieczorem, o godz. 20:55 odbędzie się tradycyjna „Uroczysta Droga Krzyżowa z udziałem Papieża Franciszka”.
W Wielką Sobotę, o godz. 20:00 widzowie TVP1 wysłuchają „Słowa Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka na Wielkanoc”, a o godz. 22:20 premierowo wyemitowany zostanie film „Zieja” o wielkim Polaku i patriocie – księdzu Janie Ziei oraz jego walce z komunistyczną bezpieką. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:55 „Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi” w Watykanie odprawi papież Franciszek. W świątecznej ofercie znajdzie się także widowisko pt. „Noc pełna Światła” (TVP1, godz. 12:30), w którym udział wezmą Dzieci z Arki Noego, a w klasztorze Cysterskim zaśpiewają Stanisława Celińska i Andrzej Lampert. W czasie świąt Jedynka wyemituje premierowo serial dokumentalny pt. „Ania” o cenionej aktorce, która odeszła przedwcześnie – Annie Przybylskiej (niedziela, godz. 18:25; poniedziałek godz. 18:25) oraz opowieść o nieznanych wątkach z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. „Prorok” o godz. 20:20.
W Poniedziałek Wielkanocny TVP1 zaprasza na „Opowieść o Zbawicielu” (godz. 8:20), historię życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami św. Jana. Wieczorem, o godz. 20:20 w Jedynce kolejny, czwarty odcinek hitowego serialu „Polowanie na ćmy”, a zaraz po nim, o godz. 21:20 widzowie poznają uczestników kolejnej, jubileuszowej edycji programu „Rolnik szuka żony”.
W Wielki Piątek, o godz. 16:00 TVP2 zaprasza na „Nabożeństwo wielkopiątkowe w Orzeszu” z parafii luterańskiej na Górnym Śląsku. Wieczorem, o godz. 20:50 widzowie Dwójki zobaczą dokument „Krzysztof Krawczyk – Całe moje życie”. W Wielką Sobotę w TVP2, o godz. 20:00 trzyosobowe zespoły zmierzą się na muzycznej scenie najlepszego formatu rozrywkowego „The Voice Kids” podczas jego drugiego etapu – Bitew.
TVP Kultura zaprasza w Wielki Piątek, o godz. 18:20 na „Pasję wg św. Łukasza” Maestro Krzysztofa Pendereckiego, a w Poniedziałek Wielkanocny, o godz. 13:25 na wzruszający dokument o prof. Henryku Skarżyńskim pt. „Czy pani mnie słyszy?”. W TVP Historia w Wielki Piątek, o godz. 18:40 film dokumentalny „Via Dolorosa – Droga Zbawienia” poświęcony drodze krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, a o godz. 20:00 spektakl „Niezłomny z Nazaretu” autorstwa Ryszarda Kurylczyka w reżyserii Stefana Szlachtycza. Odcinki dokumentalnej serii „Galeria sztuki na ekranie” pt. „Wielkanoc w sztuce” przybliżą dzieła związane z najważniejszym świętem chrześcijan (niedziela, godz. 15:35; poniedziałek, godz. 15:45).
TVP Dokument zaprosi widzów m.in. na filmy: „List. Przesłanie dla Ziemi” (niedziela, godz. 20:25), „Tajemnica Ojca Pio” (sobota, godz. 12:05) oraz „Miłość i miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej (sobota, godz. 20:20). W świąteczną niedzielę TVP Polonia zaprasza na „Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei” z udziałem m.in.: Alicji Majewskiej, Alicji Węgorzewskiej, Viki Gabor, Piotra Kupichy – godz. 12:35.
W ofercie TVP Kobieta na Wielki Piątek nie zabraknie kulinarnych inspiracji na wielkanocny stół, które przedstawią: Karol Okrasa („Okrasa łamie przepisy”, godz. 14:55) oraz Aneta Łańcuchowska („Pięknie przyprawiona”, godz. 17:20). O obrzędach wielkanocnych po góralsku opowiedzą artyści związani z Podhalem w programie „Wielkanoc na Podhalu” (sobota, godz. 14:55), a codziennie rano kolejne odcinki kultowego serialu o życiu Jezusa „The Chosen”.
Telewizja Polska nie zapomniała też o swoich najmłodszych widzach – w okresie świątecznym w TVP ABC wielkanocne wydania programów dla dzieci: „Cześć, czy mogę Cię zjeść?”, „Studia ABC” czy „Ziarna”.
TVP1
6 kwietnia (Wielki Czwartek)
TRIDUUM PASCHALNE 2023 – WIELKI CZWARTEK
godz. 17:30 TVP1, godz.18:00 – TVP Polonia
Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 6 kwietnia, Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego wspomina mękę, śmierć
i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
7 kwietnia (Wielki Piątek)
W NIM NADZIEJA – KONCERT PASYJNY Z KLASZTORU NA ŚW. KRZYŻU
godz. 15:55 TVP1 (skrót godz. 20:35), TVP Polonia – 8 kwietnia, godz. 14:20
Gospodarzem koncertu pieśni pasyjnych z bazyliki na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich będzie zespół Siewcy Lednicy, związany od lat ze Spotkaniami Lednickimi. Wystąpią również: Krzysztof Cugowski, Skubas, Arka Noego, Alicja Węgorzewska, Janusz Radek, Siostry Melosik, ks. Maciej Czaczyk oraz Dana Vynnytska z Ukrainy. W finale koncertu wybrzmi przesłanie, że Miłosierdzie Boże, które objawiło się dzięki męce Chrystusa, jest największym darem od Boga i nadzieją dla świata targanego przez grzech, wojny
i nieszczęścia.
TRIDUUM PASCHALNE 2023 – WIELKI PIĄTEK
godz. 17:30 TVP1, godz. 18:00 – TVP Polonia
Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po homilii w bardzo uroczystej modlitwie wstawienniczej, Kościół poleca Bogu siebie i cały świat, wyrażając w ten sposób pragnienie samego Chrystusa: aby wszyscy byli zbawieni. Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża.
UROCZYSTA DROGA KRZYŻOWA Z UDZIAŁEM PAPIEŻA FRANCISZKA
godz. 20:55
Wielki Piątek to dzień, w którym upamiętniana jest śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Wtedy też oczy katolików skierowane są na Watykan, gdzie co roku odbywa się Droga Krzyżowa odprawiana przez papieża w rzymskim Koloseum, która jest tradycją ustanowioną już
w 1750 roku.
8 kwietnia (Wielka Sobota)
SŁOWO PRYMASA POLSKI ARCYBISKUPA WOJCIECHA POLAKA NA WIELKANOC
godz. 20:00
Wielkanoc uroczyście obchodzimy w Niedzielę Zmartwychwstania, która rozpoczyna się już podczas Wigilii Paschalnej, czyli w sobotę po zachodzie słońca. Tego dnia celebrans od rozpalonego ogniska odpala wielką woskową świecę – Paschał. Rozpalony ogień będzie towarzyszył nam przez całe Orędzie wygłoszone przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.
TRIDUUM PASCHALNE 2023 – WIELKA SOBOTA
godz. 20:05 TVP1 i TVP Polonia
Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Po śmierci krzyżowej i złożeniu do grobu, wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani. W sobotę wieczorem w Kościele katolickim rozpoczynamy liturgię światła.
ZIEJA premiera
godz. 22:20
Biograficzna opowieść o księdzu Janie Ziei, który był współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników. Reżyser filmu, Robert Gliński („Cześć Tereska”), przenosi nas do lat siedemdziesiątych. Major SB, w tej roli Zbigniew Zamachowski, zamierza nakłonić do współpracy księdza Zieję (Andrzej Seweryn). Chce wykorzystać duchownego do skompromitowania opozycji. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych.
Reżyseria: Robert Gliński. Występują: Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Mateusz Więcławek, Sonia Bohosiewicz i inni.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
MSZA ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO URBI ET ORBI – TRANSMISJA Z WATYKANU
godz. 9:55 TVP1 i TVP Polonia
W Niedzielę Wielkanocną papież Franciszek odprawi w Watykanie Mszę Świętego Zmartwychwstania Pańskiego, a po jej zakończeniu wygłosi orędzie Urbi et Orbi, zakończone specjalnym błogosławieństwem.
NOC PEŁNA ŚWIATŁA
godz. 12:30 TVP1, TVP Polonia – godz. 15:20
Widowisko, w którym będziemy szukać odpowiedzi na odwieczne pytanie – dlaczego ta noc jest inna od wszystkich pozostałych nocy? Odpowiedź na to pytanie, zadane przez Dzieci
z Arki Noego, spróbują poszukać znani ojcowie: Robert Friedrich – muzyk, twórca Arki Noego, Darek Maleo Malejonek – muzyk, lider Zespołu Maleo Reagge Rockers, Tomek Wolny – dziennikarz i prezenter telewizyjny, Rafał Szałajko – aktor teatralny i telewizyjny. Wypowiedzi będą refleksją nad Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Punktem wyjścia do rozważań będzie tekst Hagady Paschalnej w interpretacji Stanisławy Celińskiej. W klasztorze Cysterskim zaśpiewają Stanisława Celińska i Andrzej Lampert.
JAKA TO MELODIA?
godz. 17:30
Ile jajek rocznie zjada statystyczny Polak? Kto ma w domu balię z zimną wodą? Czy Maciej Kurzajewski gustuje w wydmuszkach? W czyjej rodzinie na Wielkanoc obywa się wielka bitwa na jajka? Jakie ciasto zawdzięcza swoja nazwę podobieństwu do kolistych spódnic?
M.in. tego dowiemy się, oglądając specjalny, Wielkanocny odcinek programu „Jaka to melodia?” z udziałem Joanny Moro, Alicji Węgorzewskiej i Macieja Kurzajewskiego.
Na muzycznej scenie plejada gwiazd. Specjalnie dla widzów „Jaka to melodia?” zaśpiewa Mick Hucknall z Simply Red. Wystąpią także: Skaldowie, Andrzej Rybiński, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Moro oraz Alicja Węgorzewska w duecie z gospodarzem programu, Rafałem Brzozowskim.
ANIA
odc.1 – godz. 18:25, odc.2 – godz.18:55
Czteroodcinkowy serial dokumentalny o życiu Anny Przybylskiej. Inspirująca historia odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie znanej m.in. z roli „Marylki” z serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”.
Ania – mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka spełniona w każdej z tych ról… Czym był dla niej sukces, piękno i sens życia? Tego dowiemy się z archiwalnych materiałów
z udziałem Ani. Rodzina przypomni, jaka była poza kamerami i jaką była mamą, współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła.
Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski.
PROROK
godz. 20:20
Film przybliży nieznane wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Sławomir Grzymkowski), ukazując je na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych, takich jak obchody milenijne czy grudzień 1970 roku w Trójmieście. Zobaczymy nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z komunistami dążącymi do zniszczenia Kościoła, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Słowa Prymasa „Zło pokonamy tylko dobrem i prawdą” mogą stać się kamieniem węgielnym w budowaniu nowego ładu i porządku moralnego.
Reżyseria: Michał Kondrat. Występują: Sławomir Grzymkowski, Adam Ferency, Marcin Troński, Tomasz Sapryk i inni.
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
OPOWIEŚĆ O ZBAWICIELU
cz. 1 – godz. 8:20, cz. 2 – godz. 10:00
Film zrealizowany z ogromnym rozmachem, do którego zaangażowani zostali najwięksi aktorzy teatralni. Opowiada historię życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami naocznego świadka – św. Jana. Zarówno scenarzysta, jak i reżyser dołożyli starań, by film był jak najbardziej autentyczny oraz bliski faktom. Nawet muzyka bazuje na instrumentach, które były używane w czasach, w których rozgrywa się akcja.
Reżyser: Philip Saville; Scenariusz: John Goldsmith; Występują: Henry Ian Cusick, Christopher Plummer, Daniel Kash, Stuart Bunce, Richard Lintern, Stephen Russell, Scott Handy, Lynsey Baxter, Tristan Gemmill, Andrew Pifko, Elliot Levey i inni.
ANIA
odc.3 – godz. 18:25, odc. 4 – godz.18:55
Serial dokumentalny o życiu Anny Przybylskiej.
POLOWANIE NA ĆMY, odc. 4
godz. 20:20
Jakub, brat Hany, bez skutku prosi Szczerba o wsparcie w szukaniu siostry. Okazuje się,
że Luba Czajka, jedna z pracownic Szlimakowskiej, donosi Grunowi o tym, co dzieje się
w domu publicznym. Jurina podczas kolejnego spotkania ze Szlimakowską orientuje się, że jej nowa przyjaciółka nie spotyka się z nią bezinteresownie; faktycznie chodzi o koneksje Juriny w Petersburgu. Stwierdza jednak, że dla niej samej te spotkania też są cenne. Jurina nadal jednak nie wie, kim naprawdę jest Szlimakowska. Tymczasem Grun nadal knuje swoją intrygę i sieje dezinformację.
ROLNIK SZUKA ŻONY, seria 10, odc. 0
godz. 21:20
Już jesienią rusza kolejna, jubileuszowa edycja programu „Rolnik szuka żony”. Nie zabraknie emocji, radosnych chwil i trudnych momentów… Kogo zobaczymy w nowej serii? Tego dowiemy się już w Święta Wielkanocne. W czasie zerowego odcinka 10. edycji programu zaprezentowani zostaną uczestnicy poszukujący swoich drugich połówek. Każde z nich opowie krótko o sobie, swoich planach, marzeniach i oczekiwaniach wobec drugiej osoby. Osoby, które wzbudzą największe zainteresowania i otrzymają najwięcej listów, już jesienią zobaczymy w kolejnej odsłonie programu.
TVP2
7 kwietnia (Wielki Piątek)
NABOŻEŃSTWO WIELKOPIĄTKOWE W ORZESZU
godz. 16:00
Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu poniesionej za grzechy każdego człowieka i całego świata. Ten dzień uważany jest przez ewangelików i ewangeliczki za jedno z największych świąt chrześcijańskich, równe Wielkanocy. Zapraszamy do oglądania tego szczególnego nabożeństwa w gościnnych progach jednej z parafii luterańskich na Górnym Śląsku.
KRZYSZTOF KRAWCZYK – CAŁE MOJE ŻYCIE
godz. 20:50
Dokumentalny film biograficzny poświęcony ikonie polskiej muzyki rozrywkowej, Krzysztofowi Krawczykowi. Pół wieku na arenie, równie długa lista sukcesów, jak i porażek. Chwile wzlotów, upadków, momenty polskiej eksplozji popularności i amerykańskich, niespełnionych snów
o wielkiej karierze. Chwile, w których raz serce biło szybciej, raz niosło rozczarowanie, a raz wyrzuty sumienia. To życiorys, w którym nie obyło się też bez tragicznych zakrętów, kiedy to bohater wraz ze swoimi bliskimi otarł się o śmierć. Życie Krzysztofa Krawczyka napisało emocjonujący scenariusz godny filmu fabularnego. Niech pierwszy etap tej podróży śladem artysty będzie jednak obraz dokumentalny, który pozwoli nam jeszcze raz przejść wraz z nim przez życie, przywołując najważniejsze wspomnienia i emocje.
Scenariusz i reżyseria: Krystian Kuczkowski, Michał Bandurski
8 kwietnia (Wielka Sobota)
THE VOICE KIDS
godz. 20:00 TVP2
Po wielu tygodniach Przesłuchań w Ciemno czas na drugi etap programu „The Voice Kids” – Bitwy. Uczestnicy podzieleni na trzyosobowe zespoły zmierzą się na muzycznej scenie. Z każdego tria trener wybierze jednego uczestnika, który trafi do kolejnego etapu – Sing Off.
TVP Kultura
7 kwietnia (Wielki Piątek)
15. WIELKANOCNY FESTIWAL LUDWIGA VAN BEETHOVENA. KRZYSZTOF PENDERECKI – PASJA WG ŚW. ŁUKASZA
godz. 18:20
Rejestracja ikonicznego wykonania utworu „Pasja wg św. Łukasza” podczas 15. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Pod batutą Maestro Krzysztofa Pendereckiego wystąpiła Orkiestra Sinfonia Varsovia w towarzystwie Chóru Filharmonii Narodowej, Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Ukraińskiego Narodowego Chóru Akademickiego „Dumka” i Warszawskiego Chóru Chłopięcego. W koncercie wzięli udział światowej sławy soliści: Iwona Hossa – sopran, Thomas Bauer – baryton i Tomasz Konieczny – bas oraz recytator Krzysztof Gosztyła. Monumentalne dzieło Mistrza składa się z 24 odcinków, w których wykorzystano łaciński tekst Ewangelii według św. Łukasza oraz fragmenty wielkopostnych hymnów, psalmów i trenów.
8 kwietnia (Wielka Sobota)
SCENA MUZYCZNA – ADAM STRUG I MONODIA POLSKA – TWARDE ŁOŻE
godz. 14:50
Podczas koncertu Adama Struga i zespołu śpiewaczego Monodia Polska usłyszymy utwory pasyjne w wariantach z łomżyńskiego. W tej najbardziej wysuniętej na północny-wschód części historycznego Mazowsza sąsiadowały ze sobą wsie drobnoszlacheckie, włościańskie i kurpiowskie. Każda z nich wytworzyła przez wieki własny ryt muzyczny, w którym interpretowano starodawne pieśni kościelne. Imponujący liczbą i kunsztem zbiór zawiera dzieła najważniejszych polskich poetów i kompozytorów – od średniowiecznych anonimów po wiek XIX. Pod strzechy pieśni te trafiały dzięki kościelnym nabożeństwom, a zmodyfikowane zgodnie z wrodzoną muzykalnością Polaków przetrwały do naszych czasów.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
WĘDROWIEC POLSKI – KOTLINA KŁODZKA – WIELKANOC premiera
godz. 14:55
W premierowym odcinku programu Krzysztof Koehler odbędzie podróż przez malowniczą Kotlinę Kłodzką. Odkryje tam charakterystyczne obrzędy wielkanocne – pozna materialne
i duchowe tradycje regionu.
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
CZY PANI MNIE SŁYSZY? premiera
godz. 13:25
Film dokumentalny stanowiący monograficzną opowieść o nietuzinkowej postaci – wybitnym lekarzu, profesorze Henryku Skarżyńskim, światowej sławy otolaryngologu, który setkom tysięcy pacjentów przywrócił słuch. Z jednej strony skupiony na pracy, wybitny mikrochirurg, z drugiej wrażliwy poeta, rzeźbiarz i wnikliwy obserwator ludzkiej natury. „Czy pani mnie słyszy?” to poruszająca historia opowiedziana głęboko skrywanymi emocjami samego bohatera, jak i przejmującymi relacjami pacjentów. Profesor Henryk Skarżyński rusza w podróż w głąb siebie – przez wzruszenia, radości, szokujące odkrycia i łzy.
Reż. Agnieszka Żmijewska-Krótka
TVP Historia
7 kwietnia (Wielki Piątek)
VIA DOLOROSA – DROGA ZBAWIENIA
godz. 18:40
Film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
Widzowie zobaczą, jak wygląda współczesna Via Dolorosa w Jerozolimie, stacje Drogi Krzyżowej, Golgota, Boży Grób czy inne miejsca związane z męczeńską śmiercią Zbawiciela. Film został wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty. Zdjęcia do filmu zrealizowano w Ziemi Świętej – miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus.
TEATR HISTORII – NIEZŁOMNY Z NAZARETU
godz. 20:00
Historia ostatnich dwunastu godzin życia Jezusa, zakończonych męczeńską śmiercią na krzyżu. Spektakl będący próbą odtworzenia rozgrywki politycznej poprzedzającej mękę Chrystusa. Gra toczy się między głównymi aktorami ówczesnej sceny politycznej — Piłatem, Herodem i legatem syryjskim Witeliuszem, a także przedstawicielami starszyzny żydowskiej, między innymi Annaszem i Kajfaszem.
Reżyserem spektaklu Ryszarda Kurylczyka jest Stefan Szlachtycz. Występują: Henryk Talar (Piłat), Jerzy Kamas (Witeliusz), Roman Wilhelmi (Herod), Zofia Saretok (Klaudia Proklia), Janusz Michałowski (Kajfasz), Wojciech Siemion (Annasz), Aleksander Wysocki (Jan Chrzciciel), Janusz Nowicki (Judasz), Michał Pawlicki (Nahumo), Zdzisław Wardejn (Symeon), Andrzej Blumenfeld (Zadoka)
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
GALERIA SZTUKI NA EKRANIE – WIELKANOC W SZTUCE, cz. 1
godz. 15:35
Seria dokumentalna, w której zapraszamy widzów na spotkanie z najbardziej znanymi artystami i dziełami sztuki na świecie. W tej odsłonie cyklu twórcy biorą pod lupę dzieła związane z Wielkanocą — najważniejszym świętem chrześcijaństwa, obchodzonym na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa.
Każdy, kto interesuje się sztuką czy szerzej – kulturą wizualną, powinien poznać dzieje Chrystusa, ponieważ z żadna inna historia nie została tak dogłębnie zilustrowana w sztuce Zachodu.
NOWE IMPERIUM premiera
godz. 16:30
35. Rok naszej ery. Cesarz Tyberiusz zaniepokojony nasileniem się dziwnych zjawisk, takich jak jednoczesne zaćmienie słońca i trzęsienie ziemi, obawia się, że jego imperium czeka wielki wstrząs. Na wschodzie powstanie nowe królestwo. Cesarz wzywa na pomoc najwybitniejszego śledczego Rzymu, Taurusa, aby ten odnalazł przyczynę złowieszczych zjawisk. Wszystko wskazuje na to, że mają one związek ze śmiercią ubogiego żydowskiego rabina, zwanego Jezusem z Nazaretu. Taurus udaje się do Jerozolimy, by zbadać sprawę.
Reż. Giulio Base
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
GALERIA SZTUKI NA EKRANIE – WIELKANOC W SZTUCE, cz. 2
godz. 15:45
Kolejna odsłona serii „Galeria sztuki na ekranie”. Centralnym elementem sceny ukrzyżowania jest nagie ciało Chrystusa. Chyba nie było malarza, który porywając się na malowanie aktu, co jest miarą talentu artysty, nie próbował się zmierzyć z tematem ukrzyżowania. Wspaniale zrobił to Rubens. Jego Chrystus nie jest skatowaną ofiarą. To anatomia człowieka podniesiona do poziomu niebiańskiego. Ciało, które stało się boskie. Powrót do idei, że wszyscy jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boże.
Autorzy serii udowadniają, że dzieła o tematyce religijnej to ogromna część europejskiego dziedzictwa kulturowego i historii sztuki. Potrzebne w zrozumieniu sztuki współczesnej
i kontekstów wydarzeń historycznych.
WIELKANOC NA PODHALU
godz. 18:25
Wielkanoc na Podhalu to radosna audycja opowiadająca o tym, jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają dziś święta po góralsku. Artyści związani z Podhalem, czy szerzej góralszczyzną opowiedzą jak spędzali święta w okresie dzieciństwa, jakie zwyczaje kultywowano w ich rodzinnych domach, jakie znaczenie miały tradycje dla nich i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości znajdą się: Hanka Rybka, Szymon Chyc-Magdzin, Olga Szomańska i Mateusz Ziółko. Każde z nich bezpośrednio powiązane z regionem i jego kulturą.
W programie usłyszymy zarówno tradycyjne pieśni okołowielkanocne, których aranżacji podjął się Miłosz Wośko, jak również pieśni śpiewane tylko na Podhalu.
TVP Dokument
7 kwietnia (Wielki Piątek)
BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO
godz. 17:10
Film dokumentalny prezentujący Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie, najświętsze dla Chrześcijan miejsce na świecie. Od momentu powstania różne wspólnoty wyznaniowe walczą o terytorium, prawa, władzę i o przejęcie kontroli nad bazyliką i całym chrześcijańskim światem. Wewnątrz kościelnych murów wiele się dzieje. Zwykle sprawy te pozostają ukryte przed wzrokiem osób postronnych.
GALERIA SZTUKI NA EKRANIE – WIELKANOC W SZTUCE
godz. 18:15
Seria dokumentalna, która jest spotkaniem z najbardziej znanymi artystami i dziełami sztuki na świecie. Tym razem wyruszymy śladami malarstwa, które koncentrowało się na ukazaniu męki Chrystusa oraz Zmartwychwstania, a także wielkanocnych obrzędów z całego świata. Wystawa na ekranie zapewnia uprzywilejowany dostęp do arcydzieł artystów w najsłynniejszych muzeach i galeriach na świecie.
VIA DOLOROSA – DROGA ZBAWIENIA
godz. 20:10
Film poświęcony Drodze Krzyżowej oraz męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Jego twórcy przeniosą nas do Ziemi Świętej, co pozwoli lepiej zrozumieć okoliczności wydarzeń sprzed 2000 lat. Film został wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.
8 kwietnia (Wielka Sobota)
POLSKA JEROZOLIMA
godz. 10:35
Film, który towarzyszy najważniejszym wydarzeniom i sytuacjom rozgrywającym się w Polskiej Jerozolimie, czyli Kalwarii Zebrzydowskiej. „Polska Jerozolima” to pasjonująca podróż przez historię Polski, od XVII wieku, aż po współczesne obrazy, losy pielgrzymów i kontynuatorów dzieł fundatora Polskiej Jerozolimy, Mikołaja Zebrzydowskiego.
TAJEMNICA OJCA PIO
godz. 12:05
Film to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo.
HISTORIE SOLECZNICKIE – KS. JÓZEF ASZKIEŁOWICZ
godz. 19:45
Dokumentalny cykl Wojciecha Klimali to kontynuacja serii „Historie Wileńskie”. Tym razem autorzy programu opowiedzą o Polakach z rejonu solecznickiego – regionu na Litwie, w którym najmocniej kultywuje się polskie tradycje i kulturę. Bohaterem wielkanocnego odcinka będzie ks. Józef Aszkiełowicz, który jest przykładem księdza, który dbając o swoich wiernych, dba też o ich polską tożsamość i poczucie solidarności narodowej.
MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE
godz. 20:20
Fabularyzowany film biograficzno-historyczny o polskiej świętej Kościoła Katolickiego. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście.
Reżyseria: Michał Kondrat. Występują: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior
i inni.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
LIST. PRZESŁANIE DLA ZIEMI
godz. 20:25
Film dokumentalny zainicjowany przez Encyklikę „Laudato si – Pochwalony bądź” papieża Franciszka, która jest poświęcona trosce o wspólny dom – naszą planetę. Filmowcy otrzymali wyjątkową możliwość filmowania Papieża Franciszka w jego podróżach po świecie i w nawoływaniu do przebudzenia się. To bardzo mocne przypomnienie o naszej odpowiedzialności za świat, za środowisko, za życie. Wołanie o zjednoczenie się w solidarności dla wspólnego dobra i ochrony naszej planety.
TVP HD
8 kwietnia (Wielka Sobota)
KOMISARZ MONTALBANO, odc. 10
godz. 20:00
Salvo Montalabano i jego ludzie rozwiązują kryminalne zagadki na słonecznej Sycylii. W tym odcinku komisarz prowadzi śledztwo w sprawie serii napadów w wykonaniu rabusia na skuterze. Tymczasem Barbara, długoletnia przyjaciółka Montalbano, powoduje niemałe zamieszanie na komisariacie!
LINE OF DUTY – WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY, odc. 3 i 4
godz. 21:50
Serial pokazuje losy sierżanta wydziału dochodzeniowo-śledczego Steve’a Arnotta, który zostaje przeniesiony do Jednostki Antykorupcyjnej 12 (AC-12) po odmowie zatuszowania sprawy zastrzelenia niewinnego człowieka przez jego własny zespół. W jednostce Arnott współpracuje z sierżant Kate Fleming, wysoko cenioną tajną funkcjonariuszką. Oboje pracują pod nadzorem nadinspektora Teda Hastingsa, krok po kroku odkrywając korupcję
w szeregach policji centralnej.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
MAGICZNE PODHALE Z SEBASTIANEM KARPIELEM-BUŁECKĄ, odc. 6
niedziela, godz. 11:50
Od lat obecny w show-biznesie Sebastian Karpiel-Bułecka z wykształcenia jest architektem i prawdziwym miłośnikiem Podhala! Willa, którą odwiedza dziś Sebastian, początkowo nosiła nazwę Władysławka i była pierwszym domem wybudowanym w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza. Tu rozpoczęła się historia wyjątkowej, podhalańskiej architektury.
MAGICZNE PODHALE Z SEBASTIANEM KARPIELEM-BUŁECKĄ, odc. 7
godz. 15:35
Jednym z najbardziej znanych obiektów sportowych w Polsce jest zakopiańska Wielka Skocznia, o niemal 100-letniej historii! Wieloma anegdotami i ciekawostkami sportowymi podzieli się z nami kustosz Muzeum Tatrzańskiego Wojciech Szatkowski. W odcinku przypomnimy także postać olimpijczyka, wybitnego skoczka narciarskiego – Stanisława Marusarza legendy Wielkiej Krokwi.
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
NA NOŻE
godz. 21:05
Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Tymczasem rodzina zaczyna bezkompromisową walkę o spadek!
Występują: Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Chris Evans, Ana de Armas, Don Johnson oraz Michael Shannon.
TVP Nauka
8 kwietnia (Wielka Sobota)
JAK TO DZIAŁA EKOLOGIA – ATOM premiera
godz. 13:30
W odcinku poświęconym energii jądrowej Radek Brzózka tłumaczy, dlaczego jej produkcja jest i będzie ważna w przyszłości. Jak wyglądała droga do poznania atomu i badania nad jego podziałem? Jak można wykorzystać energię jądrową i skąd tyle obaw o bezpieczeństwo jej wykorzystania Trudną tematykę naukową autor pokazuje, przeprowadzając proste eksperymenty i czytelnych grafikach oraz odwiedzając takie miejsca jak niedokończona budowa elektrowni jądrowej w Żarnowcu, Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie oraz podwarszawski Świerk, gdzie znajduje się jedyny czynny reaktor jądrowy w Polsce.
JAJKO
godz. 18:00
Kurze jajko to jeden z symboli Świąt Wielkanocnych. Najbardziej kolorową kolekcję jajek można obejrzeć w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, gdzie znajduje się wielka ekspozycja wielkanocnych pisanek: 10 tysięcy eksponatów zbieranych od XIX wieku. Pisanki w wielu kulturach są symbolem odradzającego się życia i płodności. Wiąże się z nimi wiele legend, są ważnym elementem ludowych tradycji i obyczajów. Wiek najstarszych pisanek znalezionych na wykopaliskach w Mezopotamii sięga pięciu tysięcy lat. Najstarsze pisanki znalezione w Polsce pochodzą z X wieku. W Polsce stolicą malowanych jaj jest małopolska wieś Zalipie, w której w Domu Malarek kultywuje się stare tradycje, pieczołowicie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nikt nie wyobraża sobie Wielkanocy bez koszyczka z pisankami, który ściśle nawiązuje do polskiej tradycji obchodzenia Świąt. Tymczasem w początkach chrześcijaństwa Kościół traktował malowanie pisanek jako zwyczaj pogański, a prawo surowo zabraniało jedzenia jaj w Wielkanoc. Zakaz ten został oficjalnie zniesiony dopiero w XII wieku.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
GIGANCI NAUKI – KALENDARZE I RACHUBA CZASU premiera
godz. 15.30
Chwilka, kwadrans akademicki, godzinka a może era, eon czy cała wieczność. To wszystko są jednostki czasu. Na początku czas był odmierzany ruchem słońca na niebie, fazami księżyca i wylewami Nilu. Na przestrzeni wieków ludzkość nauczyła opisywać go w formie kalendarzy. Do dziś, w różnych kulturach, obowiązują ich odmienne rodzaje. W tym wydaniu teleturnieju wiedzowego „Giganci Nauki” pytania będą dotyczyć historii różnych systemów liczenia czasu, zegarów, kalendarzy oraz wyznaczania daty Wielkanocy. Po tym odcinku nikt nie będzie mógł już powiedzieć, że ma z czasem jakikolwiek problem.
WPATRZENI W GWIAZDY premiera
godz. 16:30
Film dokumentalny zrealizowany przez TVP Nauka. Podejmuje temat astrofotografii, czyli dziedziny fotografii zajmującej się zdjęciami nieba i obiektów astronomicznych. Korzystając
z coraz nowocześniejszego sprzętu, pokazuje obiekty na nocnym niebie, ciężko dostępne dla ludzkiego oka. W filmie zostaną zaprezentowane najpiękniejsze astrografie nocnego nieba udostępnione na wystawie w Greenwich, a widzowie poznają historię tej dziedziny sztuki
i nauki.
TAJEMNICE GROBU BOŻEGO
godz. 18:00
Historia bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Dokument zrealizowany został podczas Świąt Wielkanocnych w 2010, kiedy chrześcijanie wszystkich obrządków obchodzili święta w tym samym czasie.
PORZĄDEK – NIEPORZĄDEK, cz. 1 premiera
godz. 20:00
Profesor fizyki Jim Al-Khalili ujawnia, jak ludzkość odkryła zasady rządzące wszechświatem
i opanowała dwie najważniejsze koncepcje współczesności energię i informację. Energia jest nam wszystkim niezbędna, ale czym właściwie jest energia? Próbując odpowiedzieć na to pytanie, Jim bada dziwny zestaw praw, które łączą ze sobą wszystko, od silników, przez ludzi, po gwiazdy. Okazuje się, że energia, tak kluczowa dla codziennego istnienia, pomaga nam zrozumieć cały wszechświat. W drugim odcinku Jim odkrywa, w jaki sposób ujarzmiliśmy moc symboli od pierwszego alfabetu, przez telegraf elektryczny, po współczesną erę cyfrową.
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
PORZĄDEK – NIEPORZĄDEK, cz. 2 premiera
godz. 20:00
TVP Polonia
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
WIELKANOCNY KONCERT DOBREJ NADZIEI
godz. 12:35, 13:25
„Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei” to niezwykłe wydarzenie muzyczne niosące nadzieję
|i pokrzepienie. W koncercie biorą udział popularni wykonawcy, reprezentujący różne pokolenia i różne muzyczne style, a w repertuarze znajdą się ulubione, tchnące optymizmem piosenki, dodatkowo wzbogacone chóralnym aranżem. W koncercie udział wezmą m.in.: Alicja Majewska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Alicja Węgorzewska, Viki Gabor, Roxana Węgiel, Piotr Kupicha, Piotr Cugowski.
TVP Kobieta
6 kwietnia (Wielki Czwartek)
THE CHOSEN, odc. 6 premiera
godz. 9:00
Jezus, rozpoczyna swoją misję dokonując wielu cudów. Ludzie, którzy go spotykają, jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii i na zawsze zmieni świat.
MEDICUS
godz. 21:30
Historia Roba (Tom Payne) rozpoczyna się w średniowiecznej Anglii, gdzie brud i głód towarzyszą wyzyskowi dzieci i religijnemu fanatyzmowi. Gdy jego matka zapada na „chorobę prawego boku” (czyli najpewniej zapalenie wyrostka), ksiądz udziela jej ostatniego namaszczenia, a miejscowemu cyrulikowi uniemożliwia jej leczenie. Wkrótce młody chłopiec ruszy w świat z gburowatym cwaniakiem udającym medyka, a ten nauczy go, jak nastawiać wybite barki, wyrywać zgniłe zęby i amputować kończyny. Symbioza młodego i starego doktora trwałaby dłużej, gdyby nie chęć nauki, jaką rozbudzają w chłopcu żydowscy lekarze. Dzięki nim Rob postanawia wyruszyć do Azji, by w Isfahanie pobierać nauki od legendarnego Ibn Siny (jak zawsze charyzmatyczny Ben Kingsley), największego lekarza swojej epoki.
7 kwietnia (Wielki Piątek)
OKRASA ŁAMIE PRZEPISY – JAJA NA WIELKANOC
godz. 14:55
Karol Okrasa odwiedza Luszkowo niedaleko Świecia. Znajduje się tu pięknie odrestaurowana stara, kryta strzechą chata pana Zdzisława. To doskonałe miejsce aby złamać kilka przepisów na wielkanocne śniadanie. Zwłaszcza, że pan Zdzisław słynie w okolicy ze wspaniałych wielkanocnych bab drożdżowych, które wypieka w starych, stuletnich formach. Nasi przodkowie, którzy niezwykle restrykcyjnie przestrzegali postów, nie jedli mięsa przed Wielkanocą przez czterdzieści dni! Dlatego podczas wielkanocnego śniadania rzucali się przede wszystkim na szynki, kiełbasy, wędzonki, wszelkiego rodzaju mięsiwa. Dziś jemy nieco lżej, ale nie wolno zapominać o tradycji.
PIĘKNIE PRZYPRAWIONA – SŁODKIE WYPIEKI BEZ GLUTENU premiera
godz. 17:20
Dietetyczka Aneta Łańcuchowska zaproponuje widzom najzdrowsze przysmaki na świąteczny stół! Trudno wyobrazić sobie wielkanocny czas bez słodkich, świątecznych wypieków, a jeśli mamy w domu osoby z alergią na gluten wcale nie musimy rezygnować z tradycyjnych wypieków. W tym odcinku przepisy na smakowite ciasta i ciasteczka, w których sprytnie zastąpimy białko roślinne.
DIANA
godz. 21:30
Jeszcze za życia stała się legendą, cieszyła się sławą i popularnością, interesowały się nią media i opinia publiczna. Twórcy dokumentu „Diana” skupiają się na ostatnich dwóch latach życia księżnej.
8 kwietnia (Wielka Sobota)
THE CHOSEN, odc. 7 premiera
godz. 9:00
WIELKANOC NA PODHALU
godz. 14:55
Wielkanoc na Podhalu będzie radosną audycją opowiadającą o tym, jak wyglądały kiedyś
i jak wyglądają dziś święta po góralsku. Artyści związani z Podhalem opowiedzą o tym, jak spędzali święta w okresie dzieciństwa, jakie zwyczaje kultywowano w ich rodzinnych domach, jakie znaczenie miały tradycje dla nich i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości znajdą się: Hanka Rybka, Szymon Chyc-Magdzin, Olga Szomańska i Mateusz Ziółko.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
MAGIA WIELKANOCNYCH PISANEK
godz. 07:30
Jaja wielkanocne są nie tylko kolorowe, ale również smaczne i niepowtarzalne. Symbolizują zmartwychwstanie i nowy początek, nowe życie pod koniec długiej zimy. Dokument wyrusza w podróż po jajkach wielkanocnych. Na sześciu przystankach na trasie rzuca i podgląda pisanki, przedstawia ludzi, którzy poświęcili im swoje życie, i przygląda się jajku, jego atrakcyjności i małym, słodkim kurczaczkom.
THE CHOSEN, odc. 8 premiera
godz. 8:25
TAM GDZIE MIESZKA BÓG
godz. 09:25
Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoło największym przeciwnościom.
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
ZIEMIA OBIECANA – 4 CZĘŚCI
od godz. 12:00
Adaptacja powieści Władysława Reymonta o wczesnokapitalistycznej Łodzi – przemysłowego molocha, w którym żądza pieniędzy i bezwzględność w zaspokajaniu własnych zachcianek zeszły poniżej etyki i akceptowanych zachowań.
Reżyseria: Andrzej Wajda.
TVP ABC
8 kwietnia (Wielka Sobota)
CZEŚĆ, CZY MOGĘ CIĘ ZJEŚĆ? odc. 50 – Wielkanoc
godz. 9:30
Pani Aldona jest dietetyczką i uczy innych jak właściwie się odżywiać. Jej dom zamieszkują niezwykłe mapety o ludzkich cechach: warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, które toczą między sobą ogniste spory. Tym razem widzowie trafią na przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pani Aldona szykuje koszyczek z produktami do święconki, pani Jadzia maluje pisanki, a pan Ambroży zaskakuje wszystkich swoim pomysłem.
SZKOŁA Z KLEKSEM BYSTRZAKIEM – ODCINEK WIELKANOCNY
godz. 9:45
Przygody trójki rodzeństwa oraz ciekawskiego Kleksa Bystrzaka. W każdym odcinku bohaterowie uczą się pisać, liczyć oraz rozwiązywać zagadki. 7-letnia Jagoda, 5-letni Michał i 3-letni Tymon wraz ze swoim niebieskim przyjacielem poznają Polskę i świat, nie wychodząc z domu. W Szkole z Kleksem Bystrzakiem jest czas na prace plastyczne, eksperymenty i zabawy edukacyjne.
W każdym odcinku dzieci poznają ciekawostki z zakresu przyrody, geografii, chemii, historii, fizyki oraz poznają przewodnią cyfrę/liczbę, literę lub figurę geometryczną. Dziś spotkanie z W jak Wielkanoc oraz liczbą 40.
STUDIO ABC
godz. 10:00
W tym wyjątkowo świątecznym odcinku będziemy przygotowywać się do Wielkanocy. Margolcia dowie się, co wkładamy do koszyczka ze święconką i jak przygotowujemy się do świąt. Wiadomirek sprawdzi, czy można zostać pomocnikiem wielkanocnego zajączka.
Nie zabraknie też hiphopowej zwroty tygodnia.
WIECZORYNKA – PRZYJACIELE – ZŁAPAĆ ZAJĄCA
godz. 19:00
Przyjaciele to kontynuacja dobrze znanego widowiska studyjnego dla dzieci pt. „Przyjaciele Misia i Margolci”. W nowej odsłonie audycja zyskuje nie tylko nowy tytuł, ale i nowe postacie. Do grupy przyjaciół zamieszkujących ogród dołącza Filip, nieco nieporadny marzyciel i niespełniony muzyk w średnim wieku, który nie do końca rozumie skąd się tu wziął. Mieszka w namiocie i razem z mówiącymi zwierzakami codziennie przeżywa niezliczone przygody. Jego interakcje z muppetami opierają się w dużej mierze na absurdzie sytuacyjnym. Kolorytu całości dodaje nowy muppet – Fąfar, złośliwiec i intrygant o dobrym sercu. Jedno jest pewne: nie ma problemu, którego nie udałoby się rozwiązać Przyjaciołom. A że Wielkanoc tuż, tuż, to Przyjaciele zabierają się za malowanie pisanek i poszukiwania Zająca Wielkanocnego.
9 kwietnia (Wielkanoc – Wielka Niedziela)
ZIARNO – WIELKANOC NA ŻYWIECCZYŹNIE
godz. 9:30
Odcinek na podstawie Ewangelii wg. św. Jana: J 20, 1-9 – Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Ciocia Ewelina postanowiła zabrać ziarnowe dzieci na wielkanocną wycieczkę po Żywiecczyźnie. Niestety, kiedy zapomina się adresu i telefonu – nie tak łatwo się odnaleźć.
Na szczęście na ratunek przychodzi śpiew miejscowych aniołów.
GO-TU-JEMY – SERNIK JAJKO SADZONE premiera
godz. 12:55
Dziś w naszej kuchni przygotujemy bardzo śmieszne danie. Czy wyobrażacie sobie deser, który wygląda jak jajko sadzone? W naszym programie, nie tylko je zobaczycie, ale również dowiecie się, jak je przygotować.