MediaZapowiedzi TV

Weekend z Wojciechem Smarzowskim w Kino Polska (wideo)

Kino Polska zaprasza na Weekend z Wojciechem Smarzowskim. 27 i 28 lipca stacja wyemituje premierowo Drogówkę i Wesele – dwa głośne filmy tego obsypanego nagrodami, jednego z najlepszych polskich reżyserów.

 

 

Prowokacyjna Drogówka to bezkompromisowy obraz zamkniętego świata warszawskiej policji. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden ze stołecznych gliniarzy, beztroskie życie kumpli z policji nagle się zmienia. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król, który – chcąc oczyścić się z zarzutów – wpada na trop przestępczych układów na najwyższych szczeblach władzy. W Drogówcewystępuje plejada topowych polskich aktorów, m.in.: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos, Jacek Braciak, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel i Agata Kulesza. Film zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii najlepszy montaż (Paweł Laskowski) oraz nagrodę filmową Orzeł za najlepszy scenariusz (Wojciech Smarzowski) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Arkadiusz Jakubik).

 

 

Weseleto z kolei pełnometrażowy debiut Wojciecha Smarzowskiego, który uczynił z niego jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów. Film jest gorzką wiwisekcją polskiego charakteru i świetnie obrazuje narodową hipokryzję, stosunek do religii czy słabość do alkoholu. Gdy na weselu córki bogatego chłopa z ambicjami zabawa rozkręca się na całego, ułożony świat całej rodziny zaczyna się walić… Film zdobył mnóstwo nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. Nagrodę Specjalną Dziennikarzy i Jury (Wojciech Smarzowski) oraz nagrodę w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Marian Dziędziel). Wesele będzie też można zobaczyć w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska– pokaz filmu odbędzie się w piątek, 16 sierpnia o godz. 21:00, na Placu Grunwaldzkim w Gdyni (www.kinopolska.pl/kinoletnie).

 

Weekend z Wojciechem Smarzowskim w Kino Polska:

Drogówka
sobota, 27 lipca / 23:00
piątek, 2 sierpnia / 23:00

Wesele
niedziela, 28 lipca / 21:55
sobota, 3 sierpnia / 20:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *