Wielkanoc w iTVN
To będą bardzo filmowe święta. W tym roku specjalnie dla widzów iTVN przygotowaliśmy nagradzane na wielu festiwalach polskie i zagraniczne produkcje. W naszej wyselekcjonowanej ofercie znajdą Państwo m.in. komedie romantyczne, thrillery i dokumenty z plejadą gwiazd!
W wielkanocny piątek o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CDT – Chicago), 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto) pokażemy Państwu jeden z najciekawszych polskich filmów 2010 roku „Matka Teresa od kotów”. Przejmujący debiut reżyserii Pawła Sali to przerażająca opowieść o dwóch chłopcach, którzy zamordowali własną matkę. Film został nominowany do Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, otrzymał też nominację w konkursie Nowe Filmy Polskie, a aktorzy Filip Garbacz, Mateusz Kościukiewicz dostali Nagrodę Indywidualną w kategorii Najlepszy Aktor na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.
W Wielką Sobotą seans filmowy zaczniemy o godzinie 14.50 (CET – Berlin, Paryż), 14.50 (CDT – Chicago), 15.50 (EDT – Nowy Jork, Toronto) pierwszą częścią filmu „Prosta droga”. Lata 50. XX wieku przyniosły Włochom niezwykły wzrost gospodarczy. Jego efektem było wiele inwestycji, zrealizowanych z ogromnym rozmachem. Obraz opowiada o jednej z nich. Fabuła poświęcona jest konstruktorom, projektantom i robotnikom, pracującym przy budowie włoskiej autostrady A1. Głównym bohaterem jest Fedele Cova, doświadczony inżynier, który nie lęka się skali tego projektu. Pod jego kierownictwem autostrada została wybudowana w blisko osiem lat, łącząc ze sobą południe Włoch z północną częścią kraju. Dla Covy praca nad tym projektem była spełnieniem marzeń i ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery. Podczas ośmiu lat pracy powstało blisko osiemset kilometrów drogi, a także rozliczne wiadukty i tunele.
Na wieczór natomiast polecamy polską komedię romantyczną „Porady na zdrady”, którą wyświetlimy o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CDT – Chicago), 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto). Zdradzone przez swoich partnerów Kalina (Magdalena Lamparska) i Fretka (Anna Dereszowska), zakładają własną firmę testując wierność mężczyzn. Wszystko idzie dobrze, dopóki nie dostają zlecenia od Beaty (Weronika Rosati) – żony Macieja (Mikołaj Roznerski). Podejrzewa go ona o zdradę i chce poznać prawdę. Okazuje się, że to wcale nie jest proste – Maciej nie jest typowym mężczyzną. Sprawy komplikuje fakt, że Kalina zaczyna coś do niego czuć… Komedia wyreżyserowana przez Ryszarda Zatorskiego została nominowana do Nagrody Filmwebu w roku 2017.
Zaraz po niej pokażemy „Konwój” – thriller w reżyserii Macieja Żaka. Morderstwo skazańca przetrzymywanego w areszcie wydaje się związane z mrocznymi wydarzeniami sprzed dwóch lat. Wówczas to dyrektor placówki więziennej Nowacki (Janusz Gajos) przywraca do pracy sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz dostaje nowe zadanie – ma objąć pieczę nad konwojem, który ma na celu przetransportować jednego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie ekipy mają skomplikowaną przeszłość. Nowe zadanie jest nie w smak sierżantowi Bergowi (Przemysław Bluszcz), który zaczyna mieć zastrzeżenia wobec zadania. Wśród konwojentów jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek) i tajemniczy „Czarny” (Łukasz Simlat). W ekipie narastają konflikty i nieporozumienia. Dyrektor więzienia traci kontrolę nad konwojem… Obraz był nominowany do Złotego Szczeniaka za Najlepszą Pierwszoplanową Rolę Męską dla Roberta Więckiewicza. Zapraszamy przed telewizory o godzinie 21.45 (CET – Berlin, Paryż), 21.45 (CDT – Chicago), 22.45 (EDT – Nowy Jork, Toronto) do obejrzenia tej produkcji.
W niedzielny poranek polecamy z kolei zachwycający film dokumentalny, który odkrywa obecne życie i funkcjonowanie rzeki Dunaj. Jest to jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc w centralnej części Europy. Żyją tutaj dwie trzecie wszystkich bawarskich gatunków ptaków i więcej gatunków ryb niż w dwóch kolejnych największych rzekach Niemiec łącznie.
Film „Głos Dunaju” wyświetlimy o godzinie 10.20 (CET – Berlin, Paryż), 10.10 (CDT – Chicago), 11.10 (EDT – Nowy Jork, Toronto). Natomiast popołudnie będzie należeć do bohaterów komedii „Planeta singli”. Produkcja została nominowana do Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, otrzymała nagrodę specjalną na Festiwalu Netia OFF Camera oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Rosji. W jedną z głównej ról wcieliła się Agnieszka Więdłocha, która zagrała spokojną nauczycielkę – Anię. Bohaterka spotyka na swojej drodze przebojowego showmana Tomka, w tej roli Maciej Stuhr. Czy narodzi się miedzy nimi uczucie? Po odpowiedź zapraszamy o godzinie 16.45 (CET – Berlin, Paryż), 16.45 (CDT – Chicago), 17.45 (EDT – Nowy Jork, Toronto).
Równie ciekawie zapowiada się film Macieja Migasa „Żyć nie umierać”. Obraz opowiada historię życia byłego aktora – Bartka Kolano (Tomasz Kot), który dowiaduje się, że ma raka. 45-letni mężczyzna po latach walki z alkoholizmem chce wykorzystać czas, który mu pozostał i zmienić swoje życie. Jednak śmiertelna choroba skutecznie niszczy jego organizm. Ma kilka miesięcy na naprawę wszystkich życiowych błędów, zwłaszcza relacji z córką. Obraz pokażemy go o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CDT – Chicago), 21.00 (EDT – Nowy Jork, Toronto).
Z kolei w poniedziałek zachęcamy do świętowania 20. rocznicy istnienia Kabaretu Ciach. Założony w początkach lat dziewięćdziesiątych, jest jedną z najważniejszych grup Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Przez lata zdobywał nagrody na rozmaitych przeglądach, a także nieprzemijającą sympatię kolejnych pokoleń widzów. Rocznicę funkcjonowania Ciach postanowił uczcić specjalnym programem „Kabaret Ciach. Śmiecho-terapia” na 20-lecie”. Złożyły się na niego zarówno klasyczne numery grupy, znane od wielu lat, jak i nowe skecze, które niezmiennie prezentują wysoki poziom. Zapraszamy na popołudnie pełne śmiechu o godzinie 17.05 (CET – Berlin, Paryż), 17.05 (CDT – Chicago), 18.05 (EDT – Nowy Jork, Toronto). A w ostatni świąteczny wieczór o godzinie 23.35 (CET – Berlin, Paryż), 23.40 (CDT – Chicago), 0.40 (CDT – Nowy Jork, Toronto) ) zapraszamy na film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, który wygrał nagrodę Konkursu Filmów Polskich – Złota Żaba na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. „Zabić bobra” opowiada o byłym żołnierzu Eryku (Eryk Lubos), która wraca do rodzinnego domu. Pracując nad tajemniczą misją, stara się zapomnieć o wojennej traumie. Poznaje wówczas nastoletnią Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz).