Zapowiedzi TV

Wiosna 2018 w Polsat Play

To już 13 sezon! Nie lubią słowa „singiel”, bo uważają je za zbyt wyszukane. Wolą swojskie „kawaler”.
 

 
Chłopaki do wzięcia
To już 13 sezon! Nie lubią słowa „singiel”, bo uważają je za zbyt wyszukane. Wolą swojskie „kawaler”. „Chłopaki do wzięcia” znów na wyboistej drodze miłości i wciąż w podróży, której celem jest ta Jedna Jedyna. Nie mogą opędzić się od dziewcząt, które poznali dzięki udziałowi w serii dokumentalnej, ale trudno im się zdecydować, bo ich wymagania co do płci pięknej rosną. W nadchodzącym sezonie czekają naszych bohaterów zarówno rozczarowania, jak i nowe znajomości. W grudniu pożegnaliśmy na zawsze Romka „Napoleona” – przyjaciela wspominają pani Tereska i Rysiek „Szczena”. Oboje mają nadzieję, że może choć w niebie znajdzie się ta „jedna na milion dla Romka Napoleona”. Pani Aniela postawiła na swoim, zniechęciła Anetę i dziewczyna zostawiła Jarusia. Aneta postanowiła wszystko sobie przeanalizować a tymczasem on myśląc, że dziewczyna do niego nie wróci rozejrzał się za inną kandydatką. Zgłosiła się do niego 45-letnia… zakonnica. Jarusiowi jednak taka znajomość nie odpowiada. Robert „Tancerz” ma wielką pasję – taniec. Chłopak nagrywa teledyski zarówno w domu, jak i w plenerze, bo może tańcem zwróci na siebie uwagę płci pięknej a wtedy zatańczy dla niej co tylko wybranka sobie zażyczy. Grzegorz „Pączuś” marząc o wybranej śpiewa przeboje disco polo. Niestety, wciąż jedyną słuchaczką jest mama. Dawid po wypadku samochodowym stracił niemal wszystko: dziewczynę, przyjaciół, pracę, prawo jazdy i samochód. Dopadła go depresja, ale teraz postanowił skończyć z samotnością i szukać dziewczyny. Czy znajdzie?
Chłopaki do wzięcia – niedziela 21:30
Drwale i inne opowieści Bieszczad
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? Oryginalne portrety jedynych w swoim rodzaju bieszczadzkich zakapiorów, outsiderów, palaczy i drwali – ludzi niepokornych i twardych. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami, alimentami. W surowych Bieszczadach znajdują schronienie i zmagają się z wciąż jeszcze dziką naturą.
Niejednokrotnie zarabiają zbieraniem poroży, grzybów i jagód. Andrzej „Żmiju” mieszka teraz w bloku. Znajomi nie rozumieją jego wyboru, za to wśród nowych sąsiadów stał się swoistą atrakcją. Często dla nich maluje, organizuje wycieczki po lesie. Mariola i Ferdek postanawiają zamieszkać razem, bo wspólnie łatwiej im będzie zadbać o zwierzęta. Czas upływa na przygotowaniach do zimy. Muszą zatroszczyć się o paszę dla koni. Czeka ich ciężka zima bez prądu. Stanisław, którego rodzina od pokoleń mieszka w Bieszczadach postanawia stworzyć muzeum „Kultury Bojków” w Myczkowie.
W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim widzowie usłyszą przebój Krystyny Prońko „Deszcz w Cisnej”.
Drwale i inne opowieści Bieszczadu – niedziela 22:00
Tajna Historia XX wieku
Bogusław Wołoszański – niezmordowany tropiciel zagadek minionego stulecia, popularyzator historii i autor licznych książek zaprosi widzów Polsat Play do odkrywania „Tajnej Historii XX wieku.” Opowie m.in. o tajnych oddziałach partyzanckich Wehrowolf (Wilkołak) – wcielających 16-17 letnich młodych mężczyzn, którzy ukończyli szkołę dywersji Schill w Dusznikach Zdrój. Walczyli bez mundurów także wtedy, gdy naczelny wódz III Rzeszy już nie żył. Jaki sens miała ich walka w konspiracji jeszcze kilka lat po wojnie? Ostatecznie denuncjowani przez okoliczną ludność zostali rozgromieni przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Bogusław Wołoszański oprowadzi widzów po pozostałościach zrujnowanej fabryki w Policach, gdzie produkowano benzynę syntetyczną i oleje konieczne do funkcjonowania nazistowskiej machiny wojennej. Pokaże ostatnie zabudowania po DAG Fabrik Bromberg – drugiej co do wielkości pod względem powierzchni fabryki zbrojeniowej koncernu Dynamit Nobel AG w hitlerowskich Niemczech zlokalizowanej i zamaskowanej w Puszczy Bydgoskiej. Opowie o systemowym ograbianiu Warszawy tuż po upadku Powstania Warszawskiego. Dowództwo SS dało wówczas rozkaz przeszukania miasta w celu przejęcia surowców, maszyn, dzieł sztuki oraz innego majątku ruchomego. Przez półtora miesiąca po upadku Powstania każdego dnia z miasta wyjeżdżało kilkadziesiąt samochodów ciężarowych wiozących zrabowane mienie. Dokąd je wywożono? Wołoszański wymienia kilka polskich miast, które były przystankiem na mapie wojennego rabunku: m.in. Klecina (dziś dzielnica Wrocławia), Tyniec Mały, Zagrodno koło Złotoryi, Osówka. Gdzie jednak ostatecznie trafiły? To tylko niektóre z zagadek ostatniej wojny.
Tajna historia XX wieku – poniedziałek 22:00
Poszukiwacze historii
W najnowszym sezonie „Poszukiwaczy historii” w zasięgu wykrywaczy metali archeologa Olafa Popkiewicza oraz Sebastiana Witkowskiego znajdą się kolejne tajemnice, które zostaną wydarte ziemi. Poszukiwacze ruszą m.in. na poszukiwania pamiątek po olbrzymim arsenale amunicji Nahkampfmitteldepot Bentschen usytuowany w okolicach Rogozińca. Arsenał składał się z 274 magazynów rozlokowanych na powierzchni 4 kilometrów kwadratowych a przechowywano tam ponad 7 milionów sztuk środków bojowych. Oprócz pozostałości po arsenale Olaf i Sebastian wydobędą z ziemi najcięższe znalezisko w historii programu, zaprowadzą widzów w miejsce, które nazwano piekłem na ziemi i rozwikłają zagadkę wrześniowego depozytu.
Poszukiwacze historii – wtorek 22:00
Łowca pedofilów
Akcje, które prowadzi Krzysztof Dymkowski, były motorniczy z Wrocławia, okrzyknięty łowcą pedofilów zataczają coraz większe kręgi. W sieć Dymkowskiego wpada coraz więcej przestępców. Być może dlatego, że sięga po coraz to nowsze i bardziej udoskonalone metody działań. Wystarczy tylko zwrócić uwagę, że jego ekipa się powiększa. Poza nieodłącznym towarzyszem jego podróży – psem Sarą, w zastawianiu każdej pułapki na pedofila pomaga Krzysztofowi profesjonalna pozorantka – asystentka Karolina. Ten niekonwencjonalny duet, przemierza Polskę wzdłuż i w szerz i skutecznie zapobiega przestępczości seksualnej, skierowanej przeciwko nieletnim. Jakie są nowe metody działań łowcy pedofilów? Kim są wpadający w ich sidła pedofile?
Łowca pedofilów – niedziela 22:30
Emil – pogromca mandatów
„Emil – pogromca mandatów” nadal tropi absurdy na polskich drogach. Obnaża niekompetencje oraz napiętnuje nadużywanie władzy przez służby. Emil pokazuje jak bezpodstawne bywają kary nakładane na kierowców i nie zapomina o radarach. W tym sezonie wytropił używanie przestarzałego i wadliwego sprzętu o nazwie RAPID 1 w celu pomiaru prędkości. Uda się do Wągrowca, gdzie kierowca TIR-a otrzymał rekordową ilość siedemnastu mandatów podczas jednej kontroli, odwiedzi Kraków i sprawdzi dlaczego patrol Strażników Miejskich mierzy czas postoju pewnego kierowcy meleksa turystycznego. Emil wyjaśni jakie dokumenty ze stacji diagnostycznych musimy mieć przy sobie, dowie się dlaczego do kierowcy, który sprzedał auto wciąż przychodzą rachunki za holowanie. W każdym odcinku wiele zaskakujących drogowych sytuacji. To wszystko w nowej odsłonie programu: „Emil – pogromca mandatów”.
Emil – pogromca mandatów – czwartek 22:00
Kołowrotek
Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii Adam Tański po raz kolejny wyruszy nad najbardziej malownicze zbiorniki wodne w Polsce, aby przeczesać głębiny i złowić duuuuuużą rybę. W naszym programie znajdziecie nie tylko ważne i cenne porady dla pasjonatów „moczenia kija”, ale przede wszystkim masę ciekawostek o rybach i ich środowisku. Adam pokaże jak piękne może być łowienie okoni z lodu. Wiosną obserwujemy wzmożony czas połowu drapieżników: szczupaków i sandaczy. Adam zaplanował także polowanie na pstrąga i trocie. Zobaczymy zasiadki na lina, karpia i zwykłe płocie. Adam Tański przedstawi ciekawostki dotyczące wodnego życia. Udowodni, że wędkarstwo to sztuka.
Kołowrotek – niedziela 9:00
Więzienie
Jesienią minionego roku Polsat Play pokazał pilotażowy odcinek serialu dokumentalnego „Więzienie”. W wiosennej ramówce widzowie będą mogli zobaczyć kolejnych 8 odcinków, wyreżyserowanych przez Athenę Sawidis. Serial „Więzienie” opisuje życie za murami najnowocześniejszego w Polsce Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Współegzystują tu dwie bardzo różne od siebie grupy – skazani i służba więzienna. Kamera pokaże wszystkie zakamarki zakładu karnego – od celi, po kuchnię, szpital, spacerniak, świetlice terapeutyczne, gabinety psychologów. Będziemy śledzić losy więźniów tzw. trudnych i ciężką pracę służby więziennej, jaką muszą włożyć w ich resocjalizację. Nie zabraknie momentów mrożących krew w żyłach, jak i humorystycznych.
Więzienie – piątek 22.00
Górale
Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce a kobiety wyrabiają oscypek. Serial „Górale” opowiada o tym jak czas zatrzymał się w Górach. Ludzie gór maja spokój wewnętrzny, wiedzą że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują co im daje los, żyją w symbiozie z naturą, górami oraz porami roku. Jak mówi Staszek, jeden z bohaterów serii – „Aby tak żyć trzeba się urodzić w górach, albo sobie na takie życie zasłużyć.” Cykl „Górale” ukazuje życie ludzi gór, kamera towarzyszy im przy pracy, przy wypoczynku. Widzowie będą mogli przezywać z bohaterami ich radość, jak również obserwować porażki.
Górale – piątek 22.30
Poławiacze
Każdego dnia załogi kutrów wypływają na morze w nadziei udanego połowu. Jak wygląda ich praca z bliska i z jakimi problemami zmagają się na co dzień – obserwujemy na przykładzie dwóch załóg: Dar 155 z Darłowa i Wła 254 z Władysławowa. Załogi stanowią zgrane zespoły, bo na morzu mogą liczyć wyłącznie na siebie. Mają przeciw sobie czasem złą pogodę, problemy techniczne a czasem po prostu brak ryb na łowiskach. Między załogami kutrów toczy się swoista rywalizacja na ilość złowionych ryb, bo ryby to pieniądze. Jak poradzą sobie w tym sezonie?
Poławiacze – środa 22.00
Polacy w świecie
Agnieszka Kołodziejska i Tomasz Florkiewicz znów odwiedzą tytułowych „Polaków w świecie”. W tym sezonie odwiedzą malowniczą Hawanę, w której do tej pory obowiązują kartki na żywność, a średnia pensja to 10 dolarów. Buenos Aires, w którym Polka uczy tanga argentyńskiego, Rio de Janeiro, ze słynną figurą Chrystusa Odkupiciela górującą nad miastem. Moskwę – miasto kontrastów, które nigdy nie zasypia. Tutaj o każdej porze można pójść do restauracji, notariusza i fryzjera. Dowiemy się, że każdy Moskwiczanin na pierwszą rocznicę ślubu kupuje żonie futro z norek. Ateny – miasto pełne słońca. Tu prawie przez 300 dni w roku jest słonecznie a sezon nurkowy trwa cały rok. Maltę – tajemniczą i piękną – raj na ziemi. Także podatkowy. Można tam przenieść firmę i płacić 5 procent podatku. A jak się tam żyje?
Polacy w świecie – sobota 22.00
Tajemnice wrocławskiego zoo
Ponad tysiąc gatunków i więcej niż 10 tysięcy zwierząt z całego świata zgromadzonych na 33 hektarach. Opieka nad nimi to nie lada wyzwanie. Jak radzą sobie z tym pracownicy najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce? „Tajemnice wrocławskiego zoo” pokażą niezwykłych zwierzęcych bohaterów i odkryją wszystkie ich sekrety.
Tajemnice wrocławskiego zoo – niedziela 18.30
Mściciel
Michał Fajbusiewicz tym razem nie „rysuje portretu pamięciowego” domniemanego przestępcy, ale… przedstawia los Alberta Sługockiego ­- człowieka, którego życiorys mógłby stać się scenariuszem niejednego filmu sensacyjnego. Dziś już ponad 80-letni Albert Sługocki to emerytowany żołnierz walk w Korei, Laosie i Wietnamie. Agent CIA działający w Wietnamie. Wyznaczony przez Jacqueline Kennedy do niesienia trumny zastrzelonego Prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. Od początku niezłomny w walce z komunistami w latach 70. – „śpioch” CIA w Berlinie Zachodnim. To tylko niektóre elementy jego burzliwej biografii, ale wszystkie złożyły się na ogromny bagaż emocjonalny, niewątpliwie zbyt duży nawet dla tak mężnego człowieka. Michał Fajbusiewicz poprzez rozmowę z Albertem Sługockim postanawia naszkicować nie tylko portret żołnierza i agenta, ale pokazać też jego drugą twarz. Twarz człowieka, który przeżył niewyobrażalne i pragnie wrócić do normalności, ale ten powrót może się okazać równie trudny jak dotychczasowa walka.
Emisja w maju 2018
Habit i zbroja
Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Powstaje, aby nawracać i leczyć. Ale chce więcej. Chce być ponad innymi.
Habit i zbroja przedstawia dzieje państwa zakonu krzyżackiego oraz Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego jako wielką grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii – scenariusz filmu obejmuje 400 lat, od XII do XVI wieku. Habit i zbroja pokazuje powstanie zakonu krzyżackiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Morzem Bałtyckim i budowę Państwa Zakonnego oraz okres jego rozkwitu. Dalej dokument przedstawia wielką wojnę z zakonem krzyżackim (1409–1411), w tym bitwę pod Grunwaldem w 1410 i pokój toruński w 1466 kończący wojnę trzynastoletnią (1454–1466). Film kończy hołd pruski w kwietniu 1525 r.
Reżyserem jest Paweł Pitera, autorami scenariusza są Paweł Pitera i Jan Wróbel. Narratorem filmu jest amerykański aktor Stacy Keach znany z takich superprodukcji jak: „Dziedzictwo Bourne’a”, „W imię honoru”, „Skazany na śmierć”.

Emisja w drugiej połowie roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *