Wiosna w Canal+ online pełna światowych serialowych hitów i blockbusterów prosto z kinowych sal (wideo)
W najbliższych miesiącach w ofercie CANAL+ online pojawią się produkcje zdobywające uznanie widzów i recenzentów na całym świecie – długo oczekiwane seriale, pełne rozmachu kino akcji, zdobywające worek nagród kameralne dramaty oraz wiele więcej.
SERIALE:
YELLOWJACKETS
– Jedna z najgłośniejszych telewizyjnych premier ostatnich miesięcy. Fascynujący dramat psychologiczny i jednocześnie horror, pełen tajemnic i grozy.
– W roli głównej Melanie Lynskey znana z serialu „Dwóch i pół”, a także filmów „Niebiańskie istoty”, „Nie patrz w górę”, „W chmurach”. W stałej obsadzie również Christina Ricci („Rodzina Addamsów”, „Jęk czarnego węża”, „Monster”) i Juliette Lewis („Urodzeni mordercy”, „Od zmierzchu do świtu”, „Przylądek strachu”).
– Serial autorstwa Barta Nickersona i Ashley Lyne, scenarzystów seriali „Narcos” i „The Originals”.
– Serial wybrany najlepszym horrorem sezonu w ramach Critics Choice Super Awards. W tegorocznej edycji nagród Gildii Amerykańskich Scenarzystów zdobył nominacje w kategoriach Najlepszy Nowy Serial i Najlepszy Serial Dramatyczny.
W 1996 r. samolot ze szkolną żeńską drużyną piłki nożnej z New Jersey podczas lotu do Seattle rozbija się w kanadyjskiej głuszy. Mija ponad półtora roku zanim ocalałe dziewczęta zostaną uratowane. W tym czasie niektóre z nich mocno balansują na granicy człowieczeństwa, a może nawet ją przekraczają. Oto ich przygody po katastrofie, a także opowieść o tym, kim są i jak żyją dziś, ćwierć wieku później.
W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA
– Najnowsza serialowa adaptacja kultowej powieści Juliusza Verne’a.
– W głównej roli Phileasa Fogga popularny brytyjski aktor David Tennant (seriale „Doctor Who”, „Broadchurch”, „Dobry omen”, „Des”). W poprzednich ekranizacjach w postać Fogga wcielali się m.in. David Niven, Steve Coogan czy Pierce Brosnan. Dodatkowo rolę francuskiego służącego Fogga, Passepartouta, po raz pierwszy zagrał czarnoskóry aktor Ibrahim Koma.
– W tej ośmioodcinkowej wersji słynnej przygodowej fabuły pojawiają się też postaci historyczne: prezydent Francji Adolphe Thiers, kochanka królów Jane Digby czy słynny pierwszy czarnoskóry szeryf Bass Reeves.
– Współkompozytorem muzyki do serialu był sam Hans Zimmer, laureat Oscara za muzykę do „Króla lwa” i do “Diuny”.
Nowa wersja słynnej fabuły o podróży angielskiego dżentelmena, który założył się, że okrąży kulę ziemską w 80 dni. Wtedy, w drugiej połowie XIX wieku, bez samolotów nie było to takie proste. A stawka była wysoka – 20 000 funtów o które się założono to dziś by było niemal 2,5 miliona funtów. Świat też był znacznie bardziej niebezpieczny – jest więc o czym opowiadać przez osiem pełnych akcji odcinków.
POLICJANT
– Nowy policyjny serial produkcji BBC, oparty o autentyczne doświadczenia jego twórcy Tony’ego Schumachera, który przed laty pracował jako policjant.
– Pięć godzinnych odcinków mrocznej opowieści o nocnym Liverpoolu.
– W głównej roli laureat nagrody Emmy Martin Freeman (trylogia „Hobbit”, seriale „Sherlock”, „Fargo”). Obok niego w obsadzie również Adelayo Adelayo („Origin”, „Tożsamość zdrajcy”) i David Bradley (cykl „Harry Potter”, seriale „Gra o tron”, „After Life”).
Historia policjanta Chrisa Carsona, który karnie zostaje przeniesiony na nocne patrole po Liverpoolu. Kłopoty w pracy, w domu i z samym sobą nawarstwiają się, mocno utrudniając mu życie i wywiązywanie się z obowiązków. Niedoświadczona, ale pełna dobrych chęci partnerka tylko komplikuje i tak niełatwą sytuację.
RDZA
Małe miasteczko w południowo-wschodniej części stanu Pensylwania, gdzie podstarzały szeryf Del Harris z trudem radzi sobie z zaprowadzaniem porządku. Jego miłość – Grace Poe ma dorosłego syna, który zostaje oskarżony o morderstwo. To jak zachowa się teraz szeryf, może wpłynąć nie tylko na przyszłość tej trójki, ale na niemal całe miasteczko.
– Wyśmienity serialowy dramat policyjny o skomplikowanych relacjach w małym amerykańskim miasteczku. Fabułę oparto na powieści „Rdza” Philippa Meyera, którą porównywano do dzieł najwybitniejszych amerykańskich pisarzy McCarthy’ego, Hemingwaya czy Steinbecka.
– Tytułowa „rdza (org. „rust”) pochodzi od określenia „pas rdzy”, czyli coraz bardziej wyludniających się terenów w północno-wschodniej części USA.
– Najnowsze dzieło Dana Futtermana, amerykańskiego producenta, scenarzysty i aktora, dwukrotnie nominowanego do Oscara za scenariusze do filmów „Capote” i „Foxcatcher”.
– W głównej roli Jeff Daniels („Purpurowa róża z Kairu”, „Głupi i głupszy”), dwukrotny laureat nagrody Emmy za seriale „Godless” i „Newsroom”. W obsadzie również Maura Tierney (seriale „The Affair”, „Ostry dyżur”) i Bill Camp („Gambit królowej”, „Długa noc”, „Joker”).
PARKS AND RECREATION
– Jeden z kultowych amerykańskich seriali komediowych. Idealne połączenie sitcomu, mockumentary i satyry politycznej. Siedem sezonów (125 odcinków) rewelacyjnej rozrywki.
– Produkcja, która stała się wylęgarnią gwiazd amerykańskiej rozrywki – to tu zdobyli popularność Chris Pratt, Amy Poehler, Rashida Jones czy Aziz Ansari. Wśród gości, którzy pojawili się w serialu były również postacie ze sceny polityki: John McCain, Michelle Obama czy Madeileine Albright.
– Laureat wielu nagród, w tym Złotego Globa i trzech Critics Choice Television. Czternastokrotnie nominowany do nagród Emmy.
Ubrana w formę zabawnego pseudodokumentu opowieść o urzędnikach z małego miasteczka Pawnee w stanie Indiana. Główną bohaterką jest Leslie Knope (Amy Poehler), zastępczyni kierownika departamentu parków i rekreacji, która uparcie próbuje zmienić swoje miasto na lepsze. Jej optymizm wydaje się nie mieć granic. W przeciwieństwie do możliwości.
FILMY:
WESELE
– Bezkompromisowe spojrzenie na naszą przeszłość i teraźniejszość. Przeszłość o której wielu wolałoby zapomnieć.
– Wielopokoleniowa saga o dylematach moralnych, etycznych i osobistych. Tragikomedia osadzona zarówno we współczesności, jak i czasach II Wojny Światowej.
– Najnowszy film mistrza refleksji nad polską naturą – Wojciecha Smarzowskiego (“Kler”, “Wołyń”, “Róża”).
– Kolejny raz u Smarzowskiego w świetnych kreacjach Robert Więckiewicz i Agata Kulesza.
– Dziesięć nominacji do tegorocznych Orłów, w tym za najlepszy film.
Współczesne polskie wesele pełne rubasznej zabawy i ukrytych po kątach małych rodzinnych konfliktów czy dramatów. Nestor rodu Antoni Wilk zaczyna wspominać czasy wojny, swej pierwszej miłości i tragedii, jaka spotkała miejscowych Żydów. Historia, której nikt nie chce tu pamiętać, a która coraz mocniej zaczyna splatać się z bieżącymi wydarzeniami.
SZYBCY I WŚCIEKLI 9
– Najnowsza odsłona słynnego cyklu filmowego bijącego rekordy popularności i kolejny rozdział wielkiej rodzinnej sagi pełnej szybkich samochodów i rozpędzonej akcji.
– Frekwencyjny sukces – ponad 700 milionów dolarów wpływów z kin na całym świecie oraz czwarty najpopularniejszy film w polskich kinach w 2021 r.
– Plejada gwiazd z poprzednich części cyklu. M.in: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Charlize Theron, Helen Mirren, Kurt Russell, Nathalie Emmanuel. Do rodziny „Szybkich i wściekłych” dołącza również kolejna wielka gwiazda kina popularnego – John Cena.
Kolejny, już dziewiąty film z cyklu „Szybcy i wściekli”, to jeszcze szybsze i bardziej wypełnione akcją widowisko, które zabiera nas nawet w kosmos (!). Rodzina, którą tworzą bohaterowie sagi, musi zmierzyć się z przeszłością Dominica (Vin Diesel). Oto pojawia się po latach jego brat Jacob (John Cena) i nie ma dobrych zamiarów. Oczywiście, podobnie jak każdy z rodziny Toretto jest on mistrzem kierownicy, co zapowiada fascynujący wyścig.
FREE GUY
– Rewelacyjna zabawa popkulturą pełna humoru i akcji. Idealny film dla fanów gier i kina popularnego. Sporo niespodzianek i gościnnych występów.
– Jedna z największych współczesnych gwiazd kina, Ryan Reynolds („Deadpool” „Projekt Adam”), w życiowej formie. Dodatkowo w roli czarnego charakteru kultowy nagrodzony Oscarem reżyser Taika Waititi („Jojo Rabbit”, „Thor Ragnarok”).
– Dzieło Shawna Levy’ego, reżysera cyklu „Noc w muzeum”, „Gigantów ze stali”, a także najnowszego filmu z Ryanem Reynoldsem „Projekt Adam”.
– Nominacja do Oscara za efekty specjalne.
Guy odkrywa, że jest nieważną epizodyczną postacią w brutalnej grze sieciowej. Ale skoro już o tym wie, to może najwyższy czas coś z tym zrobić? Kto wie, jeśli by się postarał może uda mu się coś zmienić, a może nawet zdobyć piękną dziewczynę i uratować swój świat przed zniszczeniem? Pełna dystansu i sympatii opowieść o współczesnej kulturze popularnej i jej najdziwniejszych obliczach.
WSZYSTKIE NASZE STRACHY
– Oparta na faktach opowieść o wychowanym na wsi artyście walczącym z uprzedzeniami. Poruszający dramat pełen rozważań, który ciekawie ociera się o metafizykę.
– Świetnie przyjęta przez krytyków fabuła idąca w poprzek współczesnych polskich podziałów.
– W głównej roli Daniela Rychalskiego dwukrotny laureat Orłów i wielu nagród na festiwalu w Gdyni – Dawid Ogrodnik.
– Laureat Złotych Lwów i kilku innych nagród na ostatnim festiwalu w Gdyni.
– Siedem nominacji do tegorocznych Orłów, w tym za najlepszy film.
Oparta na faktach historia Daniela Rychalskiego – artysty, który próbuje w swym życiu i tworzonej przez siebie sztuce połączyć motywy katolickie ze swą seksualnością. Mieszkając na wsi i wchodząc w relację z sąsiadami, musi mierzyć się z niezrozumieniem i homofobią, która w tak małych, zamkniętych środowiskach łatwo może doprowadzić do tragedii.
OSTATNI POJEDYNEK
– Pełen wizualnego rozmachu dramat historyczny rozgrywający się w średniowiecznej Francji. Fabuła oparta na faktach – okolicznościach jednego z ostatnich rycerskich pojedynków w historii Francji.
– Zeszłoroczny film czterokrotnie nominowanego do Oscara Ridleya Scotta, reżysera „Gladiatora”, „Łowcy androidów”, „Marsjanina” i „Domu Gucci”.
– Powrót duetu scenariuszowego Matt Damon i Ben Affleck, który ćwierć wieku temu dostał Oscara za „Buntownika z wyboru”. Oczywiście obaj zagrali też wtedy i teraz.
– Wschodząca gwiazda Adam Driver (cykl „Gwiezdne wojny”, „Historia małżeńska”, „Dom Gucci”) w jednej ze swych najbardziej charyzmatycznych ról.
Każdą historię da się opowiedzieć z kilku punktów widzenia. I każda będzie inną opowieścią. Oto jak doszło do tego, że dwóch rycerzy, dwóch przyjaciół stanęło naprzeciw siebie w sądowym pojedynku. Zanim zobaczymy to dramatyczne starcie, przekonajmy się, jak wygląda wersja jednego z nich, potem drugiego, a potem tej, o którą przyszło im się pojedynkować.
ZUPA NIC
– Niezapomniana i nostalgiczna wyprawa w ubiegłą epokę, do późnego PRL-u. Świetny, podszyty humorem, portret zwykłego życia w epoce słusznie minionej. To także filmowy hołd dla jednego z symboli tamtych czasów – Fiata 126p.
– Prequel “Moich córek krów”, filmu, który podbił serca Polaków w 2016 r. Reżyserką obu produkcji jest Kinga Dębska.
– W głównych rolach popularni i nagradzani mistrzowie ekranu – Kinga Preis i Adam Woronowicz. W drugoplanowej roli rzadko ostatnio pojawiająca się przed kamerami Ewa Wiśniewska.
Późny PRL – małżeństwo zahukanego inteligenta Tadeusza i Elżbiety, szefowej zakładowej Solidarności gnieździ się w małym mieszkanku z dwoma dorastającymi córkami Martą i Kasią oraz babcią wspominającą powstańcze czasy. Kolejne próby poprawy sytuacji życiowej przeradzają się w coraz większe kłopoty. Tadeusz jednak nie zamierza przestawać, bo skoro szwagrowi tak dobrze się wiedzie, to i on w końcu sobie poradzi.
WYSZYŃSKI: ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE
– Nieznany wojenny fragment biografii prymasa Stefana Wyszyńskiego, kapelana, którego charakter wykuwał się w obliczu wojennych tragedii. To również czas trudnych wyborów etycznych i próba odpowiedzi na jakże aktualne dziś pytanie – jak wybaczyć i miłować nieprzyjaciela?
– Debiut fabularny reżysera dokumentów Tadeusza Syki.
– W tytułowej roli Ksawery Szlenkier („Bo we mnie jest seks”, „Żeby nie było śladów”, seriale „Kierunek: Noc”, „Czas honoru”). W obsadzie także Małgorzata Kożuchowska, Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny.
Rok 1944. Młody ksiądz Stefan Wyszyński jest kapelanem oddziału w Puszczy Kampinowskiej, pomaga także w powstańczym szpitalu. Mierzy się z okrucieństwami wojny, dramatyczną wojenną codziennością i sytuacjami krytycznymi jak rewizja szpitala przez oddziały SS. To wielka lekcja wiary i pokory dla kapłana, który jest świadkiem upadku płonącej Warszawy i bestialstwa niemieckich żołnierzy. To czas trudnych wyborów etycznych i osobistych.