MediaZapowiedzi TV

Wrzesień na kanale AMC

W tym miesiącu AMC szczególnej uwadze poleca serialową antologię „Tales of the Walking Dead”, która premierowo wyemitowana zostanie 26 września (poniedziałek) o 22:00. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek na kanale AMC. Ponadto AMC zaprasza na powtórkowe odcinki 1. sezonu serialu „Creepshow”, który zobaczyć będzie można w czwartki, od 29 września, o 22:00. W każdą sobotę od 22:00 AMC zaprezentuje aż dwa filmy z cyklu „Świat przyszłości”. Na antenie: „Rollerball”, „Nemezis”, „Trzynaste piętro”, „Ghost Source Zero”, „Tylko jeden”, „The Broken Key”, „Grzeczny świat”, „Daybreakers”.

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      TALES OF THE WALKING DEAD
      Antologia
      PREMIERA

      Premiera w poniedziałek 26 września o 22:00

      „Tales of the Walking Dead” to serialowa antologia składająca się z sześciu godzinnych odcinków,
      z których każdy opowiada odrębną historię osadzoną w świecie „The Walking Dead”. Serial skupia się zarówno na nowych postaciach (Terry Crews jako „Joe” i Olivia Munn jako „Evie”), jak i tych dobrze znanych fanom postapokaliptycznej sagi („Alpha” Samanthy Morton).

      „Tales of the Walking Dead” przygląda się wyjątkowemu życiu ocalałych miesiące i lata po apokalipsie. Każdy z nich na swój sposób próbuje przetrwać wśród szwendaczy i inaczej radzi sobie z wyzwaniami. Konflikty między bohaterami, gdy ci zostają zmuszeni do współpracy, testują ich umiejętności i podważają ich wolę przetrwania na każdym kroku.

      CREEPSHOW
      1. sezon
      POWTÓRKA

      Emisja od czwartku 29 września o 22:00

      „CREEPSHOW” to serialowa antologia oparta na klasycznej komedii grozy z 1982 roku, która dostarczy zarówno dreszczyku emocji, jak i świetnej zabawy.

      Słynny komiks zostaje ożywiony poprzez dwanaście krótkich historii przedstawionych w dwunastu odcinkach. Jest w nich wszystko, co straszne i przerażające – od morderstw do zjawisk niewytłumaczalnych i nadprzyrodzonych. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w przebraniach podczas Halloween, zmarli oraz przypadki medycznych cudów – to tylko mały przedsmak tego, czego można się spodziewać. Nigdy nie wiadomo, co się czai na kolejnej stronie…

      Producentem wykonawczym serii jest showrunner Greg Nicotero („The Walking Dead”, „Fear the Walking Dead”). „Creepshow” powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku zrealizowanego według scenariusza Stephena Kinga w reżyserii George’a A. Romero. Zawiera dwanaście mrożących krew w żyłach historii opowiedzianych w dwunastu 30-minutowych odcinkach.

      ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI
      W każdą sobotę września od 22:00

      3 WRZEŚNIA o 22:00 ROLLERBALL (2002)

      Tytuł: Rollerball
      Reżyseria: John McTiernan
      Występują: Chris Klein, Jean Reno, LL Cool J, Rebecca Romijn

      Jonathan Cross to najpopularniejszy zawodnik w najszybszym i najbardziej ekstremalnym sporcie wszech czasów: rollerball. Wraz z kolegami z drużyny, Marcusem Rileyem i Aurorą, Jonathan wiedzie dostatnie życie: sława, pieniądze, niesamowite samochody – wszystko dzięki temu, że daje widzom to, czego pragną: niebezpieczną grę pełną emocjonujących wrażeń, karkołomnych prędkości i akcji wywołujących ciarki na plecach. Jednak sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy twórca rollerballa, Petrovich, zdaje sobie sprawę, że poważne wypadki na boisku przynoszą wyższą oglądalność. Zaczyna przekupywać członków różnych drużyn, aby na boisku byli bardziej agresywni niż to konieczne. Wkrótce Jonathan i jego przyjaciele wpadają w pułapkę manipulacji Petrovicha, grając o swoje życie w nowej grze bez żadnych zasad.

      3 WRZEŚNIA o 00:00 NEMEZIS (1992)

      Tytuł: Nemezis (Nemesis)
      Reżyseria: Albert Pyun
      Występują: Olivier Gruner, Cary-Hiroyuki Tagawa, Brion James

      Jest rok 2027, a ludzie i maszyny połączyły się, tworząc nową rasę nadludzi. Alex jest policjantem przydzielonym do tropienia terrorystów, którzy chcą zniszczyć nową erę informacyjną. Poważnie zraniony w wyniku konfrontacji, Alex porzuca pracę w policji. Jednak po raz kolejny zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę, gdy otrzymuje zadanie „zrób to lub zgiń” – jego misją ma być wytropienie nieuczciwego gliniarza, który pracuje dla terrorystów.

      10 WRZEŚNIA o 22:00 TRZYNASTE PIĘTRO (1999)

      Tytuł: Trzynaste piętro (The Thirteenth Floor)
      Reżyseria: Josef Rusnak
      Wystepują: Craig Bierko, Gretchen Mol, Armin Mueller-Stahl, Vincent D’Onofrio

      Na 13. piętrze wieżowca w centrum miasta wizjonerzy Douglas Hall i Hannon Fuller doprowadzają technologię wirtualnej rzeczywistości do jej apogeum, odtwarzając Los Angeles z 1937 roku na komputerowym czipie. Kiedy Hall budzi się i odkrywa zakrwawione ubrania oraz zamordowanego Fullera, staje się głównym podejrzanym. Aby rozwiązać sprawę morderstwa, Hall rozpoczyna poszukiwania prawdy, co pogrąża go w świecie morderstw i oszustw.

      10 WRZEŚNIA o 23:55 GHOST SOURCE ZERO (2017)

      Tytuł: Ghost Source Zero
      Reżyser: Mark Cheng
      Występują: Joe Barbagallo, Emily Dennis, Jean Goto

      Jest rok 2063. Elitarna jednostka wojskowa musi zlikwidować nielegalnego producenta androidów, który właśnie wprowadza na rynek swój najnowszy eksperyment – najmądrzejszego i najsilniejszego androida na świecie.

      17 WRZEŚNIA o 22:00 TYLKO JEDEN (2001)

      Tytuł: Tylko jeden (The one)
      Reżyser: James Wong
      Występują: Jet Li, Delroy Lindo, Carla Gugino, Jason Statham

      Nieuczciwy agent zostaje przydzielony do monitorowania równoległych wszechświatów, które zderzają się ze sobą, gdy mężczyzna zaczyna eliminować wersje samego siebie we wszystkich alternatywnych rzeczywistościach. Każda zniszczona postać dodaje mu energii i mocy. W końcu musi zmierzyć się z człowiekiem, który stoi na przeszkodzie do jego ostatecznego celu – zostania Jedynym.

      17 WRZEŚNIA o 23:45 THE BROKEN KEY (2017)

      Tytuł: The Broken Key
      Reżyser: Louise Nero
      Występują: Rutger Hauer, Geraldine Chaplin, Christopher Lambert, William Baldwin, Michael Madsen

      W przyszłości surowe prawo ekologiczne powoduje, że papier staje się dobrem luksusowym. Drukowanie jest przestępstwem. Wszystkie informacje przepływają przez unikalną sieć danych prowadzoną przez Korporację Zimurgh. Seria morderstw sprawia, że Arthur, angielski naukowiec o włoskich korzeniach, zaczyna podążać skomplikowaną i pełną tropów ścieżką wytyczoną przed wiekami przez Dantego i Hieronima Boscha (malarza „Siedmiu grzechów głównych”).

      Próbując rozwiązać sprawę morderstw, Arthur odkrywa starożytny świat, który gotowy jest zrobić wszystko, aby chronić swoje tajne stowarzyszenie i odwieczne tajemnice. Bohater zostaje wplątany
      w skomplikowaną sieć symboli i musi pokonać swoje najgłębsze lęki, by rzucić światło na rytualne morderstwa inspirowane siedmioma grzechami głównymi.

      24 WRZEŚNIA o 22:00 GRZECZNY ŚWIAT (1998)

      Tytuł: Grzeczny świat (Disturbing Behaviour)
      Reżyseria: David Nutter
      Występują: James Marsden, Katie Holmes, Nick Stahl

      Po samobójstwie starszego syna rodzina Clark przeprowadza się do malowniczego i słonecznego miasteczka, Cradle Bay. Steve, ich młodszy syn, musi odnaleźć się w nowym, bardzo nietypowym środowisku. Tutejsza młodzież nie pije, nie bierze narkotyków, nie prowadzi samochodów pod wpływem używek i nie ma wśród nich przypadków samobójstw. W Cradle Bay nastolatki żyją zdrowo, a cały swój wolny czas poświęcają na naukę, prace społeczne czy konkursy wypieków. Są tak idealni, że aż nienaturalni. Steve opiera się ich urokowi i zaprzyjaźnia się z parą wyrzutków – Gavinem i Rachel, którzy, tak jak on, są bardzo sceptyczni wobec swych perfekcyjnych rówieśników.

      24 WRZEŚNIA o 23:40 DAYBREAKERS (2009)

      Tytuł: Daybreakers
      Reżyser: Michael Spierig i Peter Spierig
      Występują: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Claudia Karvan, Michael Dorman, Sam Neill, Vince Colosimo, Isabel Lucas

      Kilkukrotnie nominowany do Nagrody Akademii® Ethan Hawke gra Edwarda Daltona, badacza żyjącego w roku 2019, kiedy to nieznana plaga przekształca światową populację w żądne krwi wampiry. Gdy zwykli ludzi są bliscy wyginięcia, wampiry muszą schwytać i wyhodować każdego człowieka, który pozostał, lub znaleźć jakikolwiek substytut krwi, zanim skończy im się czas. Jednak grupa działających w ukryciu wampirów dokonuje niezwykłego odkrycia, które ma moc ocalenia rasy ludzkiej.

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *