Internet & Gry - Reklama

YouTube Kids już w Polsce

Ponad 70 miliardów wyświetleń – takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce. Dzięki YouTube Kids chcemy dostarczyć całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści oraz możliwość bezpiecznego ich odkrywania. A to za sprawą licznych opcji kontroli dla rodziców oraz zastosowaniu zaawansowanych algorytmów wyboru treści odpowiednich dla najmłodszych.

 

Wystarczy kilka kliknięć by śledzić przygody sympatycznych Domisi, poznać żyrafę Irmę z wrocławskiego Zoo czy pomóc Mistrzowi Wu wypełnić specjalną misję. Starsze dzieci nauczą się liczyć w pamięci. Młodsze z łatwością zapamiętają alfabet po angielsku śpiewając razem z bohaterami Ulicy Sezamkowej, a na koniec dnia… zasną w takt ROCKołyski.

YouTube Kids to:

Zabawna i angażująca grafika: duże i wyraźne ikony ułatwiają korzystanie z aplikacji nawet małym dzieciom. Z aplikacją zintegrowaliśmy również wyszukiwanie głosowe, aby Wasze pociechy mogły znaleźć filmy, które chcą obejrzeć, nawet jeśli same nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

Treści przeznaczone dla całej rodziny: tworząc aplikację YouTube Kids myśleliśmy o bezpieczniejszej wersji serwisu YouTube, miejscu przyjaznym rodzinom, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zaspokoić swoją ciekawość. Kanały i playlisty możecie przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się. Dzieci znajdą tam filmy, które ich rozbawią lub zainteresują. Dowiedzą się jak zrobić śpiewający balonjak narysować sówkę, obejrzą jak świnka Peppa świętuje Halloweenlub posłuchają piosenki na podstawie wiersza Juliana Tuwima, jak abecadło z pieca spadło.

Kolekcje partnerów: nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi partnerami, którzy przygotowują specjalne kolekcje kanałów na różne tematy, od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę i wiele innych. Udostępnione kolekcje ułatwią Wam wybranie treści, do których Wasze dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. Zobaczycie wtedy w pozycji Kolekcje wszystkie dostępne listy. O rekomendacje kanałów poprosiliśmy: Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Ich kolekcje pojawią się w aplikacji już wkrótce.

Wiemy, że każda rodzina jest inna, dlatego uwzględniliśmy opcje, które pomogą Wam indywidualnie kontrolować korzystanie z aplikacji przez Wasze dzieci.

  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids – do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów. Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania: możecie zdecydować czy Wasze dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Włączcie wyszukiwanie, aby umożliwić im dostęp do milionów filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji przejdź do Ustawień, kliknij na profil dziecka i wybierz Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: pozwólcie, aby aplikacja pomogła Wam kontrolować czas, jaki Wasze dzieci spędzają przed ekranem. To aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez Was czas korzystania z YouTube Kids się skończy. Wystarczy, że wejdziecie w opcję Minutnik w Ustawieniach i określicie limit czasu po upływie którego aplikacja zostanie zablokowana.
  • Dostęp poprzez hasło: możecie ustawić swój kod dostępu do ustawień i innych informacji w aplikacji.
  • Tajny kod dziecka: Wasze dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Nie martwcie się, jeżeli Wasza pociecha zapomni swoje hasło, możecie je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie musicie logować się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Usunęliśmy też wszystkie funkcje związane z Waszym kontem, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp.
  • Zgłaszanie treści: dbamy o to, aby wszystkie treści były odpowiednie dla całej rodziny, ale pamiętajcie, że żaden system nie jest doskonały. Jeśli znajdziecie film, który wyda Wam się niestosowny – zgłoście go. Tym samym pomożecie nam ulepszać aplikację YouTube Kids. Aby zgłosić film, kliknij Więcej u góry filmu (znak trzech kropek) i wybierz opcję Zgłoś.

YouTube Kids obsługuje również filmy sferyczne 360°. Obejrzenie takiego filmu jest bajecznie proste, wystarczy poruszać smartfonem lub tabletem, aby zmienić perspektywę z jakiej pokazywany jest obraz. Wskoczcie razem ze swoim dzieckiem i Lego na roller coaster, przenieście się na broadwayowską scenę (i za jej kulisy), aby zobaczyć fragment musicalu Król Lew lub dyskretnie obserwujcie co się dzieje w pewną zimową noc… kiedy Mikołaj dostarcza prezenty.

Polską wersję aplikacji możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *