MediaPolecanePolsat

11-lecie kanału informacyjnego Polsat News

To już jedenaście lat informowania o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. Polsat News świętuje swoje urodziny. Program informacyjny, który przygotowują dziennikarze naszej stacji jest dobrze oceniany przez widzów. Z ostatniego badania CBOS wynika, że programy telewizji Polsat i Polsat News wyraźnie częściej postrzegane są jako wiarygodne na tle innych, konkurencyjnych stacji.

 

 

W październiku zeszłego roku wystartowała nowa oferta programowa Polsat News. Jest ona kompleksowa, z jasno podzielonymi pasmami i odpowiadająca na potrzeby widzów. Obejmuje najważniejsze informacje z kraju i ze świata, ale również materiały o tematyce społecznej, o tym co bezpośrednio dotyka Polki i Polaków.

W ofercie są również programy skierowane do bardziej wymagającego widza, poszukującego najlepszej publicystyki i komentarzy polityków z pierwszych stron gazet, liderów opinii oraz ekspertów na temat bieżących wydarzeń.

– Mamy szczęście, że przez te 11 lat pracujemy w świetnych warunkach, tak mogę o tym powiedzieć z pełną odpowiedzialnością (…) Wydaje mi się, że teraz bardzo dużo jest w naszych rękach na te następne 11 lat. W naszych, czyli wszyscy jak tutaj stoimy, naszego zespołu. A myślę, że mamy świetny zespół, więc rokowania są bardzo dobrepowiedziała w piątek dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat Dorota Gawryluk.

Nasze programy postrzegane są jako najbardziej wiarygodne

W kwietniu CBOS zapytał ankietowanych o stacje telewizyjne, w których oglądają programy informacyjne i publicystyczne. Jak wykazało badanie, 54 proc. respondentów śledzi informacje i publicystykę w Polsacie, 53 proc. – w TVP1, a 48 proc. – w TVN.

CBOS poprosił badanych o ocenę wiarygodności programów informacyjnych i publicystycznych w telewizji publicznej (TVP1, TVP2, TVP Info), TVN (TVN, TVN24), Polsacie (Polsat, Polsat News) i TV Trwam. Okazało się, że “najbardziej krytycznie w tym względzie odbierana jest telewizja publiczna (38 proc. badanych uważa, że nie jest wiarygodna), w drugiej kolejności TVN i TVN24 (29 proc.), w trzeciej – Polsat i Polsat News (19 proc.)”.

“Programy telewizji Polsat i Polsat News wyraźnie częściej postrzegane są jako wiarygodne niż niewiarygodne, telewizji TVN i TVN24 nieco częściej jako wiarygodne niż niewiarygodne, natomiast w ocenach telewizji publicznej przeważają oceny krytyczne. Również w przypadku telewizji Trwam odnotowujemy niewielką przewagę ocen krytycznych nad pozytywnymi” – stwierdzono w raporcie.

Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 4-11 kwietnia na liczącej 1064 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *