Telekomunikacja - Telefony - Promocje

15 lat istnienia SerwerSMS.pl

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

 

15 lat – okrągła rocznica i symbol zmian

Tuż przed uruchomieniem platformy SerwerSMS.pl w 2003 roku telefony komórkowe cieszyły się już wśród Polaków sporą popularnością. Badania z 2002 roku pokazują, że już wtedy 36% obywateli miało zarejestrowaną kartę SIM i korzystało z funkcjonalności, jakich dostarczały komórki. W niedługim czasie rynek zaczął dojrzewać w niewyobrażalnym tempie. Naturalnie w tamtym momencie nie było mowy o internecie w telefonie czy też wysyłaniu zdjęć, dlatego powstanie SerwerSMS.pl – platformy do masowej wysyłki wiadomości tekstowych było swoistą nowością, której zalety wkrótce zaczęły doceniać firmy w całej Polsce.

Z badania „Komunikacja SMS w Polsce 2016/2017. Wydanie 5.” wynika, że obecnie aż 86,2% osób posiada smartfony. Ta wysoka wartość pokazuje, jak bardzo lubimy i przyzwyczailiśmy się do narzędzia, jakim jest przenośny, multifunkcyjny telefon. Najnowsze dane GUSu pokazują, że na jednego Polaka przypada średnio 1,4 karty SIM, można zatem uznać, że w 2018 roku każdy Polak jest posiadaczem telefonu komórkowego.

Funkcjonalności smartfonów przybywa, użytkownicy korzystają z pojawiających się wciąż jak grzyby po deszczu nowych aplikacji, jednak telefon komórkowy nadal służy w głównej mierze do wykonywania rozmów telefonicznych i przesyłania wiadomości SMS. Dlaczego SMS jest wciąż tak lubianym kanałem komunikacji?

Z badania SerwerSMS.pl wynika, że przede wszystkim ze względu na prostotę korzystania (80,4 %) – nie da się ukryć, że SMS jest rozwiązaniem, którym bez problemu może posługiwać się osoba w każdym wieku. Kolejna zaleta wiadomości tekstowej to łatwy i powszechny dostęp (80,1%) – do wysyłki i odbioru wiadomości SMS potrzeba jedynie telefonu komórkowego i nie ma znaczenia jego model, rok produkcji czy dostęp do internetu – SMS dotrze zawsze. Szybkość dostarczania wiadomości plasuje się z kolei na trzecim miejscu (77,1%), a zasięg usługi na czwartym (73,6%). To świadczy o szerokiej uniwersalności tego narzędzia.

 

 

Jak pokazują powyższe dane, SMS ma się bardzo dobrze i z tego powodu swoje miejsce znalazł również w komunikacji masowej B2C i B2B. Popularność, niezawodność, prostota i możliwości tego narzędzia, zostały docenione przez środowisko biznesu, w którym SMS wciąż rozwija swoje możliwości.

Jednak Platforma SerwerSMS.pl to nie tylko wiadomości tekstowe, ale także wysyłka i odbiór wiadomości MMS, Voice, wiadomości Push, a także tych wysyłanych przez Viber. Marka będąc też oficjalnym partnerem Google, jako pierwsza w kraju dołączyła do Early Access Program testując RCS czyli Rich Communication Services. To nowy format, który docelowo ma pozwalać na korzystanie z dużych multimedialnych wiadomości na każdym telefonie z Androidem oraz prowadzenie czatów grupowych, video rozmów czy współdzielenie plików.

W 2013 roku firma SerwerSMS.pl świętowała swoje 10 urodziny. Od tego czasu zaszło wiele zmian, zarówno organizacyjnych, jak i typowo technologicznych. W 2017 spółka weszła w skład holdingu R22, który notowany jest na GPW, zmieniając przy tym nazwę na SerwerSMS Polska Sp. z o.o. oraz siedzibę główną z Pniówka na Rybnik. Obecnie SerwerSMS.pl dostarcza aplikację na wszystkie urządzenia mobilne, posiada zmienioną i odświeżoną stroną www, udoskonalony i bardziej intuicyjny panel klienta, stronę www stworzoną w języku francuskim i angielskim, rozwinięte API i setki integracji – m.in z Zapierem. To niektóre ze zmian, jakie wydarzyły się tylko w ciągu ostatnich pięciu lat. Dla SerwerSMS.pl to jednak dopiero początek – w najbliższej przyszłości platforma ma w planach wzmożoną aktywność na rynkach międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *