Platforma Canal+Sport w TV

2. finał PGE Ekstraligai w Canal+ Sport 5

W najbliższą niedzielę 24 września o godzinie 19:15 oczy całej żużlowej Polski skierowane będą na Wrocław. To właśnie na Stadionie Olimpijskim dojdzie do rewanżowego, finałowego starcia PGE EKSTRALIGI, w którym Betard Sparta Wrocław podejmie Platinum Motor Lublin. Transmisja ze spotkania wyłącznie w CANAL+SPORT5 oraz serwisie streamingowym CANAL+online.

 

Ile punktów musiałaby zdobyć w Lublinie Sparta, by jej walka o Drużynowe Mistrzostwo Polski była realna do samego końca? 42, 40, a może raptem 38? Tego typu dywagacje rozpoczęły się natychmiast po drugim meczu półfinałowym, a kres położy im dopiero rewanżowe starcie w nadchodzącą niedzielę.

Poważnie osłabieni wrocławianie w Lublinie wywalczyli ostatecznie 39 oczek, podczas gdy w zespole brakowało Macieja Janowskiego, czy Taia Woffindena. Świetny dzień miał Dan Bewley, nienajgorszy Artiom Łaguta, ale z kolei słabo prezentował się błyszczący chwilę wcześniej Kevin Malkiewicz. Fatalny występ zaliczył świetny w przekroju całego roku Bartłomiej Kowalski.

Czy w takiej sytuacji 39 punktów to wynik wystarczający? Czy może w rewanżu na torze Stadionu Olimpijskiego jednak pojawi się „Tajski”? Broniące tytułu „Koziołki” to zespół w zasadzie kompletny, próżno szukać w nim słabych ogniw. Co prawda w obecnym sezonie miewał słabości, lecz za każdym razem były to historie chwilowe, imponująco krótkotrwałe. Czy Platinum Motor Lublin, który w pierwszym spotkaniu wywalczył 51 oczek da w ogóle dojść gospodarzom do głosu? Odpowiedzi na te pytania, jak i na przepełnione gdybaniem rozmowy poznamy dopiero w niedzielę.

Sport kocha romantyczne historie. A historia lubi latami wspominać, jak to teoretycznie słabszy pokonał zarówno pechowy los, jak i mocnego rywala. W niedzielę romantyzm będzie musiał wygrać walkę z torowymi argumentami. Przeżyjmy to wspólnie od godziny 19:15 w CANAL+ SPORT 5 i w serwisie streamingowym CANAL+ online.

Przedmeczowe studio, które poprowadzą Daria Kabała-Malarz, Marek Cieślak oraz Krzysztof Cegielski rozpocznie się o godzinie 18:45. Start zawodów przewidziano na godzinę 19:15 – skomentuje je duet Tomasz Dryła i Patryk Malitowski. Reporterami obecnymi na torze będą z kolei Łukasz Benz i Michał Łopaciński. Po godzinie 21:15 zapraszamy również na MAGAZYN PGE EKSTRALIGI, który poprowadzą Daria Kabała-Malarz, Marek Cieślak, Krzysztof Cegielski oraz Leszek Demski.

AWIZOWANE SKŁADY:

Betard Sparta Wrocław: Tai Woffinden, Piotr Pawlicki, Artiom Łaguta, Connor Bailey, Daniel Bewley, Kevin Małkiewicz, Bartłomiej Kowalski

Platinum Motor Lubin: Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Fredrik Lindgren, Jack Holder, Bartosz Zmarzlik, Mateusz Cierniak, Bartosz Bańbor.

foto. Canal+ Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *