MediaZapowiedzi TV

6 sezonem Homeland tylko na FOX

Serialu Homeland nikomu przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat gości na ekranach telewizorów na całym świecie, zdobywając nie tylko rzesze fanów, ale także ponad 30 najważniejszych nagród telewizyjnych, w tym: Złote Globy, Emmy, Satelity, AFI, czy Critic’s Choice. Dlatego FOX z myślą o wielbicielach produkcji przygotował trzydniowy maraton z najnowszym, szóstym sezonem serialu.

 

 

 

 

Carrie Mathison (Claire Danes) rozpracowywała siatki terrorystyczne w różnych zakątkach świata, m.in. w Afganistanie, czy Berlinie. Teraz przyszedł czas na Nowy Jork, gdzie rozgrywa się fabuła nowego sezonu. Wszystko zaczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego sezonu, a dokładniej od dnia wyboru nowego prezydenta USA w 2016 roku. Jednak w przeciwieństwie do rzeczywistości, w serialu prezydentem zostaje kobieta – Elizabeth Keane (Elizabeth Marvel, House of Cards). Carrie pracuje w fundacji pomagającej muzułmanom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych, którzy są przesadnie inwigilowani przed amerykański rząd. Dodatkowo w jej życiu prywatnym po raz kolejny pojawia się Peter Quinn (Rupert Friend). Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego sezonu, główna bohaterka ma wyrzuty sumienia, że jej przyjaciel stracił przez nią zdrowie. Dlatego postanawia zaopiekować się Peterem, który zamieszkuje w piwnicy jej domu. Jakie będą tego konsekwencje?

W nowym sezonie powracają także F. Murray Abraham w roli Dara Adala i Mandy Patinkin, czyli serialowy Saul Berenson.

Czy wiesz, że?

• Halle Berry otrzymała propozycję zagrania Carrie, ale ostatecznie odrzuciła ofertę.
• Aby przygotować się do roli agentki, Claire Danes odbyła liczne spotkania z oficerami CIA. Również przed każdym sezonem najważniejsze osoby z produkcji.
• W szóstym sezonie Rubert Friend gra postać Petera Quilla, który po tragicznych wydarzeniach z piątego sezonu, stał się osobą niepełnosprawną i psychicznie chorą. Dlatego przed rozpoczęciem prac na planie produkcji, zagłębił temat osób, które przeżyły atak sarinem, przeszły udar mózgu, a także spotkał się z powracającymi do domu weteranami wojennymi.
• Claire Danes tak dobrze zagrała osobę z zaburzenia afektywnymi dwubiegunowymi, że duża część widzów uwierzyła, że aktorka naprawdę cierpi na tę chorobę.
• Produkcja żartowała sobie z Elizabeth Marvel, że w końcu udało jej się zostać prezydentem. Aktorka grała kandydatkę na prezydenta Stanów Zjednoczonych w serialu House Of Cards. Tam niestety nie udało jej się zdobyć urzędu głowy państwa.
• Alex Gansa, twórca serialu, zdradził, że marzy mu się, aby w kolejnym sezonie główna bohaterka, po dwóch latach przerwy, wróciła do pracy w CIA. Dodatkowo 7 i 8 sezon, będą najprawdopodobniej jedną opowieścią.

Polityka, agencje rządowe, amerykańskie wojsko i kolejna, tym razem mocno polityczna intryga.

Maraton szóstego sezonu Homeland będzie można oglądać na kanale FOX od czwartku 15 czerwca do soboty 17 czerwca codziennie od godz. 21:00 (po cztery odcinki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *