PolsatSport w TV

#7strefa: Co nas czeka w 2019 roku?

W 2019 roku w siatkarskim kalendarzu roi się od ciekawych wydarzeń. Będzie się działo nie tylko na arenie krajowej. Szczególnie wymagający wydaje się być sezon reprezentacyjny. Co nas czeka w 2019 roku? 

PlusLiga jest na półmetku rozgrywek. Zdecydowanym liderem jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która po 13 meczach pozostaje niepokonana. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego zachowują bezpieczną przewagę 11 punktów nad drugą ekipą ONICO Warszawa. W czołowej szóstce utrzymują się także Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom, Aluron Virtu Warta Zawiercie i PGE Skra Bełchatów. Czy podobnie będzie się kształtowała końcowa klasyfikacja?

Po zakończonym sezonie ligowym polskich siatkarzy czeka naprawdę morderczy etap rozgrywek reprezentacyjnych. Takiego terminarza Biało-Czerwoni nie mieli od dawna. Od 31 maja do 15 października będą musieli rozegrać cztery ważne turnieje. Wśród nich ten, który zadecyduje o kwalifikacji olimpijskiej.

W krajowej siatkówce żeńskiej jak dotąd brakuje zaskoczeń. Zgodnie z przewidywaniami na prowadzeniu utrzymuje się Chemik Police. Poza mistrzem Polski w czwórce znalazły się ekipy, które w poprzednim sezonie również nie wypadały z czołówki, czyli Developres SkyRes Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź. Czy dalsza część sezonu wywróci tabelę do góry nogami? 

84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu jest na ostatniej prostej. 5 stycznia dowiemy się, kto otrzyma nagrodę dla Najlepszego Sportowca 2018 roku. W gronie nominowanych jest dwóch siatkarzy Michał Kubiak i Bartosz Kurek. Czy zostaną docenieni przez widzów Polsatu i czytelników Przeglądu Sportowego?

Wszystkie powyższe tematy omówi Krzysztof Wanio i jego goście. Będą nimi brązowa medalistka mistrzostw Europy Joanna Kaczor, oraz stali eksperci Polsatu Sport Damian Dacewicz i Maciej Jarosz.

Magazyn #7strefa od godziny 17:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *