Premiera “Ultraviolet 2.0” 2 października w AXN (foto)
Trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu kryminalnego AXN, Ultraviolet 2.0. Premiera produkcji odbędzie się w środę 2 października o godz. 22:00 w AXN.
Ultraviolet to serial kryminalny, w którym tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy rozwiązuje tytułowa grupa Ultraviolet, działająca w sieci i wykorzystująca do tego siłę nowych technologii. Do grupy dołącza trzydziestoletnia Ola Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez Internet poznaje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.
W drugim sezonie Ultravioletu, Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że zaangażowanie bohaterki w rozwiązywane sprawy staje się bardzo osobiste.
Grupa Ultraviolet składa się m.in. z blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych zagadek.
Serial ma 12 odcinków. Na ekranie będzie można zobaczyć m.in. Martę Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Piotra Stramowskiego, Agatę Kuleszę, Bartłomieja Topę, Marka Kalitę, Magdalenę Czerwińską, Michała Żurawskiego i Bartosza Gelnera.
Tak jak w pierwszym sezonie, producentami wykonawczymi serialu są Wendy West (Dexter, Inhumans) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana). Za scenariusze odcinków drugiego sezonu odpowiadają: Dominik W. Rettinger (Jak pies z kotem, Ekipa, Kamienie na szaniec, Układ Warszawski), Piotr Rzepka (Mój Weltschmerz, Okazja, Pod niebem Paryża. Polacy we Francji), Piotr Januszewicz (Malanowski i Partnerzy, Ukryta prawda), Bartosz Janiszewski (Wataha, Na sygnale, Przypadki Cezarego P.), Marzena Podgórska (Na sygnale) i Joanna Pawluśkiewicz (Bez tajemnic, Pakt, Druga szansa). Scenariusze konsultowali również Jonathan Collier (Detektyw Monk, Kości, Simpsonowie) i Norman Morrill (Kamuflaż, Jak to się robi w Ameryce, The Cleaner). Serial wyreżyserują Bartosz Prokopowicz (Chemia, Narzeczony na niby), Łukasz Kośmicki (Zimna gra, Druga szansa) i Anna Jadowska (Dzikie róże).
Opis postaci
OLA SERAFIN Marta Nieradkiewicz
Ola ma 30 lat, wychowywała się w Łodzi, ale przez kilka lat mieszkała z mężem w Londynie. Skończyła studia, miała duże aspiracje, lecz poświęciła karierę dla życia rodzinnego. Mąż Oli, Kamil, zdradził ją, dlatego zdecydowała się na powrót do rodzinnego miasta. Dorabia jako kierowca na zasadach „car sharingu”. Aby wyjaśnić okoliczności wypadku drogowego, którego była świadkiem, dołącza do grupy Ultraviolet i razem z jej członkami rozwiązuje zagadki kryminalne. Praca z nimi daje jej dużo satysfakcji. Ola jest bardzo inteligentna, ma niebanalną urodę, przyciąga mężczyzn. Bywa także emocjonalna. Jest zauroczona Michałem, policjantem z łódzkiej komendy wojewódzkiej, który pomaga jej w rozwiązywaniu spraw kolejnych przestępstw.
Na początku drugiego sezonu Ola jest przekonana, że stworzą z Michałem szczęśliwy związek, kiedy tylko policjant wyjdzie ze szpitala po zranieniu nożem w ostatnim odcinku pierwszej serii. Bohaterkę dosięgają też osobiste kłopoty – jej wujek zostaje zamordowany, a ona sama zostaje wciągnięta w sprawę reprywatyzacji łódzkiej kamienicy, w którą zamieszana jest jej bratowa. Ola czuje się samotna, zaczyna nadużywać alkoholu. Na nogi pomaga jej stanąć zaangażowanie w kolejne sprawy kryminalne, które rozwiązuje z grupą UV. Zbliża się też do Kuby, nowego policjanta z łódzkiej komendy.
MICHAŁ HOLENDER Sebastian Fabijański
Michał ma 32 lata. Jest policjantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. To idealista, łagodnie usposobiony introwertyk. Jest zasadniczy i bardzo oddany swojej służbie. Realia panujące na komendzie podcinają mu skrzydła, przez co wątpi w sens swojego zaangażowania. Prywatnie życie Michała jest owiane tajemnicą. Wydaje się, że wszystko, co ma, to praca – niemal żyje na komendzie. Kiedy pojawia się Ola i grupa Ultraviolet, Michał staje przed dylematem: z jednej strony wie, że innowacyjne metody działania grupy są skuteczne i mogą być przyszłością kryminalistyki, a z drugiej stara się trzymać zasad i reguł.
Ola, która wydaje się być przeciwieństwem Michała, jest bardzo spontaniczna, wylewna, emocjonalna. Działa na niego elektryzująco, budząc go tym do życia.
W drugim sezonie, na skutek odniesionej rany, Michał bardzo się zmienił. Nie jest już pewnym siebie, odważnym policjantem. Dręczą go obawy o sprawność fizyczną i odporność psychiczną. Stara się to ukryć przed kolegami z pracy i przed Olą. Jest w niej zakochany i gotowy na związek, ale jednocześnie ma wątpliwości czy w obecnym stanie powinien wchodzić w tak poważną relację. Michał walczy ze swoimi słabościami i depresją.
KUBA SZELĄG Piotr Stramowski
Kuba jest policjantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Pracę w policji rozpoczął zaraz po szkole. W przeszłości został niesprawiedliwie oskarżony o współpracę z organizacją przestępczą. Kilka lat spędził w więzieniu, jednak po oczyszczeniu z zarzutów Waldemar ponownie przyjął go do pracy. W więzieniu Kuba przeszedł przemianę. Kiedyś znany był z odwagi i brawury, w młodości był blisko środowiska kibolskiego. Po powrocie na wolność zniknęła jego agresja, jest mocny psychicznie, lojalny wobec współpracowników i przyjaciół. Jest w związku z atrakcyjną prawniczką Ewą, która wspierała go, kiedy był w więzieniu. Z Olą łączy go chęć walki ze złem, odkrywania prawdy i wymierzania sprawiedliwości. Fascynacja kobietą zmienia się w uczucie, do którego początkowo Kuba nie chce się przyznać z powodu lojalności wobec Ewy.
BEATA MISIAK Magdalena Czerwińska
Beata to detektyw z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Partneruje Michałowi Holendrowi i Kubie Szelągowi w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Jest bardzo zasadnicza i ambitna. To atrakcyjna, choć chłodna w obyciu kobieta. Nie pochwala współpracy z grupą UV, zawsze z irytacją reaguje na ich zaangażowanie w śledztwa. W drugim sezonie Beata zbliża się do Oli, choć daleko im do przyjaźni. Pielęgnuje też swoją pasję – wspinaczkę.
HENRYK BĄK Marek Kalita
Henryk to 55-letni biegły, zajmujący się wypadkami samochodowymi. Pracuje dla firm ubezpieczeniowych. Henryk to złota rączka, ale nie odnajduje się w nowych technologiach. Ma specyficzne poczucie humoru. Pomaga Oli i grupie Ultraviolet w wyjaśnianiu spraw kryminalnych. Darzy uczuciem Annę, matkę Oli, chciałby stworzyć z nią stały związek. Od śmierci jej męża jest przyjacielem domu. W 2. sezonie Henryk musi zmierzyć się z zazdrością – najpierw wobec nowopoznanych członków rodziny Anny, a potem wobec jej dawnej miłości. Boryka się też z własnymi problemami rodzinnymi.
ANNA SERAFIN Agata Kulesza
Anna, matka Oli, w przeszłości była wykładowcą chemii na uniwersytecie. Po operacji biodra pracuje w domu, udziela korepetycji. Jej mąż zginął 20 lat wcześniej w wypadku, a Anna nie zdecydowała się na ponowne małżeństwo. Spotyka się z Henrykiem, ale nie chce wchodzić w poważny związek. Lubi go, lecz obawia się ponownego zaangażowania i ewentualnej straty. Relacja Anny z córką nie jest łatwa. Ola nie może wybaczyć matce, że tak łatwo pogodziła się ze śmiercią syna, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Anna początkowo uważa, że Ola powinna ratować swój związek z Kamilem, później jednak wspiera córkę w decyzji o rozwodzie.
W drugim sezonie Anna staje na nogi, zarówno fizycznie jak i psychicznie. To zasługa jej determinacji i woli powrotu do aktywnego życia, ale także wsparcia zakochanego w niej Henryka, który bardzo ją wspiera. Anna wreszcie decyduje się na stały związek z Henrykiem, który wprowadza się do jej mieszkania. Kobieta angażuje się też w rozwiązywanie spraw kryminalnych. Jej wiedza chemiczna bardzo przydaje się grupie UV. Anna bardzo przeżywa śmierć kuzyna ze Stanów. To dla niej kolejna bolesna strata członka rodziny, po mężu i synu. W jednym z odcinków poznajemy bujną przeszłość Anny, która w młodości była związana ze słynnym obecnie reżyserem filmowym. Gdy ten proponuje jej wspólne życie, Anna staje przed trudnym wyborem.
WALDEMAR KRASZEWSKI Bartłomiej Topa
Waldemar ma 55 lat. Jest komendantem wydziału zabójstw i terroru kryminalnego w wojewódzkiej komendzie w Łodzi. Zależy mu, żeby wszystkie śledztwa prowadzone przez łódzką policję przebiegały zgodnie z procedurami. To właśnie Waldemar prowadził przed laty sprawę zabójstwa brata Oli i zdaniem dziewczyny nie dołożył wystarczających starań, by dowieść prawdy. Jest przedstawicielem świata analogowego, nie pochwala sposobu, w jaki grupa Ultraviolet zdobywa informacje. Nie pochwala też ich zaangażowania w śledztwa. Kiedy przełożeni stawiają mu ultimatum – koniec współpracy z UV lub utrata stanowiska – Waldemar zakazuje swoim ludziom wszelkich kontaktów z detektywami amatorami.
TOMEK MOLAK Michał Żurawski
Tomek jest jednym z członków Ultavioletu. Ma 30 lat, pracuje na lotnisku. To on kilka lat temu założył grupę detektywów amatorów, chcąc wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa z przeszłości. Od tamtej pory żyje rozwiązywaniem kolejnych kryminalnych zagadek, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Chciałby być prawdziwym policjantem albo detektywem, ale jest introwertykiem i nie lubi pracować z ludźmi. Swoje marzenie stara się zatem realizować przed ekranem komputera. W 2. sezonie Tomek pochłonięty jest opieką nad swoim synkiem, którym zajmuje się po tym jak jego żona wróciła po porodzie do pracy.
ADRIAN SZMIT Mateusz Damięcki
Adrian to mężczyzna do towarzystwa, członek grupy Ultraviolet, która rozwiązuje zagadki kryminalne. Adrian najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba uzyskać od kogoś informacje. Swoim urokiem potrafi otworzyć wszystkie serca: i damskie, i męskie.
REGINA I DOROTA POLAŃSKIE Paulina i Karolina Chapko
Siostry należą do grupy Ultraviolet. Regina prowadzi własny kanał video jako Muffinka. Zna się na modzie, wizażu, udziela swoim widzom porad w zakresie dbania o urodę. Dorota wspiera siostrę, pomaga jej w prowadzeniu kanału video, nagrywa jej filmiki. Bliźniaczki mieszkają w apartamencie w Warszawie. Bardzo sprawnie poruszają się w internecie, potrafią znaleźć tam każdą informację, dzięki czemu są dużym wsparciem dla grupy Ultraviolet w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
PIAST KOŁODZIEJ Viet Anh Do
Piast to najmłodszy członek grupy Ultraviolet. Jest hakerem, doskonale zna się na komputerach. Żeby zdobyć dane potrzebne do rozwiązania kryminalnych zagadek bez problemu potrafi włamać się na konta w mediach społecznościowych, a nawet przejąć kontrolę nad systemami komputerowymi. Jest mistrzem w wyszukiwaniu informacji w internecie.
ILONA SERAFIN Karolina Gorczyca
Ilona była żoną brata Oli. To właśnie ją Ola oskarża o zamordowanie mężczyzny, nie wierzy w oficjalną wersję, która mówi, że Ilona zastrzeliła go w obronie własnej. Kobieta jest zamieszana w przestępczy proces reprywatyzacji kamienic, co stara się udowodnić Ola i grupa UV. Ilona jest bardzo inteligentna, atrakcyjna, z wyrachowaniem wykorzystuje swoje walory dla zrobienia kariery i zdobycia fortuny. Z pozoru jest twarda i bezwzględna, ma jednak swoje słabości. Z łatwością kłamie, jest dobrą aktorką. Potrafi przekonywać ludzi do swoich racji.
EWA Monika Kępka
Ewa jest dziewczyną Kuby, byli parą jeszcze zanim policjant niesłusznie trafił do więzienia. Skończyła prawo, aby walczyć o sprawiedliwość, zajmuje się m.in. prawami kobiet. Jest bardzo atrakcyjna, inteligentna, ambitna. Lubi mieć wszystko pod kontrolą. Nie boi się przeciwstawiać oponentom, zwłaszcza w kwestiach zawodowych. Bardzo wspierała Kubę w trudnym dla niego okresie, wykorzystując swoje prawnicze doświadczenie. Nie rozumie, dlaczego po wszystkim co przeszedł nadal chce pracować w policji. Oczekuje, że Kuba będzie podzielał jej poglądy na życie i karierę. Nie wie, jak powinna reagować na relację Kuby i Oli. Z jednej strony rozumie, że działają razem dla większego dobra, z drugiej jest zazdrosna o partnera.
Obsada
MARTA NIERADKIEWICZ jako Ola Serafin
Marta urodziła się w 1983 r. w Łodzi. W 2007 r. ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w swoim rodzinnym mieście i w tym samym roku na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Klarysy Hailsham-Brown w przedstawieniu Pajęcza sieć oraz Nagrodę Publiczności w kategorii „najbardziej elektryzująca rola żeńska”.
Występowała m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i Teatrze Dramatycznym w Opolu, a od roku 2013 jest aktorką Starego Teatru w Krakowie.
Za rolę Sylwii w filmie Płynące wieżowce, w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Złotego Szczeniaka za drugoplanową kreację aktorską kobiecą na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu i nominację do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca. W 2014 r. otrzymała także Nagrodę „Złota Maska” za żeńską rolę w spektaklu Bracia i siostry w reżyserii Mai Kleczewskiej, wystawianym przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
W 2014 r. wystąpiła w teledysku Dawida Podsiadło do piosenki No, a w marcu 2016 r. zagrała w teledysku do utworu Co jest ze mną nie tak Pezeta i Czarnego HIFI.
PIOTR STRAMOWSKI jako Kuba Szeląg
Piotr Stramowski urodził się w 1987 roku. Ukończył studia z tytułem mgr. sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na wydziale aktorskim. Jego pierwszym osiągnięciem był spektakl dyplomowy Babel 2 w reż. Mai Kleczewskiej, któremu przyznano nagrodę dla najlepszego zespołu aktorskiego na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Po szkole współpracował z takimi teatrami jak: Teatr Na Woli, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr IMKA, Teatr Kapitol we Wrocławiu, Teatr Powszechny w Łodzi i Teatr Powszechny w Warszawie. Przez ostatnie dwa lata był etatowym aktorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Obecnie pracuje nad spektaklem Wojna i Pokój w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Piotra można zobaczyć w takich serialach jak: 2XL, To nie koniec świata, Komisarz Alex, Na dobre i na złe i Julka. Podkładał również głos do takich bajek jak Koszmarny Karolek, Sprytne Sprytusie, Power Rangers, Pszczółka Maja, Straszyceum, Supa-Strikas czy Karol Wojtyła.
Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola „Majamiego” w serii filmów Pitbull, a potem role w filmach takich jak Botoks czy Kobiety mafii. 19 lipca na ekrany kin wchodzi najnowsza produkcja z jego udziałem, Fighter.
SEBASTIAN FABIJAŃSKI jako Michał Holender
Sebastian urodził się w 1987 r. Studiował w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2015 r. Popularność przyniosły mu seriale Tancerze i Misja Afganistan. Na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za najlepszy profesjonalny debiut aktorski za role w filmach Jeziorak i Miasto 44. Te produkcje przyniosły mu także nagrodę im. Andrzeja Konica podczas gali wręcznia 29. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Popularność i uznanie szerokiej publiczności zapewniły mu film Pitbull. Niebezpieczne kobiety oraz seriale Belfer i Pakt.
Można go zobaczyć w takich produkcjach jak Panie Dulskie, Pod mocnym aniołem, Misja Afganistan, #Wszystko Gra. Udzielił również swojego głosu Finnowi w polskiej wersji językowej Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy.
MAREK KALITA jako Henryk Bąk
Marek urodził się w 1958 r. w Bytomiu. W 1981 roku ukończył Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.
Na początku kariery był związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Następnie wrócił do Krakowa i grał na deskach m.in. Teatru STU i Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Występował w spektaklach wybitnych polskich reżyserów takich jak: Krystian Lupa, Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki, Tadeusz Bradecki czy Grzegorz Jarzyna. Spektakle z jego udziałem gościły na wielu międzynarodowych festiwalach. Za główną rolę w przedstawieniu Generał w Teatrze Imka oraz kreację w przedstawieniu Koniec w Nowym Teatrze otrzymał nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza.
Na dużym ekranie zadebiutował w 1982 roku w obrazie Pajęczyna Witolda Stareckiego. Później stworzył niezapomniane kreacje w Boisku bezdomnych Kasi Adamik, Wszystko co kocham Jacka Borcucha, Drogówce Wojtka Smarzowskiego, Czerwonym Pająku Marcina Koszałki oraz Zaćmie Ryszarda Bugajskiego.
Marek Kalita zajmuje się również reżyserią oraz tworzeniem scenografii w teatrze.
MAGDALENA CZERWIŃSKA jako Beata Misiak
Magdalena urodziła się w 1978 r. w Toruniu. W 2001 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Aktorkę można było zobaczyć w epizodycznych rolach w takich serialach jak Belfer, Na dobre i na złe oraz Ojciec Mateusz. Na dużym ekranie grała m.in. w Bogach Łukasza Palkowskiego, Pod mocnym aniołem Wojciecha Smarzowskiego czy Ziarnie Prawdy Borysa Lankosza. Jest aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie.
W 2009 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Torunia dla niepokornego twórcy filmowego związanego z Kujawami i Pomorzem na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym “Tofifest”.
AGATA KULESZA jako Anna Serafin
Agata Kulesza jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Urodziła się w Szczecinie w 1971 r., a jej kariera zawodowa rozpoczęła się, gdy w 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. Zelwerowicza). Przez wiele lat grała na deskach Teatru Dramatycznego. Od 2011 r. jest związana na stałe z Teatrem Ateneum w Warszawie, gdzie obecnie gra w spektaklu Merylin Mongoł w reżyserii Bogusława Lindy.
Aktorkę można było zobaczyć w wielu docenionych przez widzów i krytyków rolach w filmach takich, jak: Kilka prostych słów Anny Kazejak, Moje Pieczone Kurczaki Iwony Siekierzyńskiej, Sala samobójców Jana Komasy, Róża Wojciecha Smarzowskiego, Moje córki krowy Kingi Dębskiej, Jestem mordercą Macieja Pieprzycy czy Ida Pawła Pawlikowskiego, który jako jedyny film w historii polskiej kinematografii otrzymał Oskara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Na premierę czeka najnowszy film z jej udziałem, Pewnego razu w listopadzie, w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Sympatię widzów zdobyła grając również w serialach, m.in.: Hela w opałach, Klan czy Rodzinka.pl.
Agata Kulesza jest zdobywczynią kilkudziesięciu nagród za swoje kreacje filmowe i teatralne w Polsce i za granicą. Może pochwalić się m.in.: nagrodą teatralną Feliksa Warszawskiego, trzykrotnym zdobyciem nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORŁY, nagrodą za główną rolę żeńską na 38. Gdyńskim Festiwalu Filmowym oraz prestiżową nagrodą dla najlepszej aktorki, przyznaną przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Los Angeles. Aktorka została również odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
MICHAŁ ŻURAWSKI jako Tomek Molak
Michał urodził się w 1979 r. w Zabrzu. Pasję do aktorstwa odkrył w sobie w czasach licealnych podczas organizowanego przez uczniów Tygodnia Kulturalnego, kiedy brał udział w licznych przedstawieniach teatralnych. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2002 roku.
Zadebiutował na małym ekranie epizodyczną rolą w serialu Na dobre i na złe. W kolejnych latach grał w popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak Samo Życie, Na Wspólnej, Kryminalni, Egzamin z życia, Ojciec Mateusz i Strażacy. Na dużym ekranie można go było zobaczyć m.in. w filmach: W ciemności Agnieszki Holland, Kac Wawa Łukasza Karwowskiego, Jeziorak Michała Otłowskiego, Miasto 44 Jana Komasy i Jestem mordercą Macieja Pieprzycy.
W 2016 r. wziął udział w pierwszej edycji programu Azja Express, którą zwyciężył w parze z Ludwikiem Borkowskim.
BARTŁOMIEJ TOPA jako Waldemar Kraszewski
Bartłomiej urodził się w 1967 r. w Nowym Targu. Ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1991 r.
Swoją karierę rozpoczął w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu Ryszard III otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.
W latach 90. aktor pojawił się w kilku produkcjach, m.in. w głośnym filmie Trzy kolory: Biały. Dużą popularność zyskał grając w serialach Złotopolscy, Trzeci Oficer czy Szpilki na Giewoncie. W ostatnich latach można go było zobaczyć w takich filmach jak Wesele i Dom zły Wojciecha Smarzowskiego. Aktor nadal gra w teatrze, a także udziela swojego głosu w dubbingu. Zajmuje się również produkcją filmową – jest współzałożycielem firmy producenckiej „Film It”.
PAULINA CHAPKO jako Regina Polańska
Paulina urodziła się w 1985 r. w Nowym Sączu. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu w 2008 r. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Jany w przedstawieniu Zwyczajne szaleństwa na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Występowała w epizodycznych rolach na dużym i małym ekranie w takich produkcjach jak: Przyjaciółki, Ojciec Mateusz, Hotel 52, Druga Szansa i Sala Samobójców Wojciecha Smarzowskiego.
Jest siostrą bliźniaczką aktorki Karoliny Chapko.
KAROLINA CHAPKO jako Dorota Polańska
Karolina urodziła się w 1985 r. w Nowym Sączu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Obecnie związana jest z dwoma krakowskimi teatrami – Bagatela i STU. Popularność zyskała dzięki serialowi 1920. Wojna i miłość, gdzie grała Zofię Olszyńską.
Można ją bylo zobaczyć również w serialach Komisarz Alex, Hotel 52 czy M jak Miłość oraz filmach Yuma Piotra Maluruka, Oszukane Marcina Solarza czy Korowód Jerzego Stuhra.
Jest siostrą bliźniaczką aktorki Pauliny Chapko.
Karolina Gorczyca jako Ilona Serafin
Karolina Gorczyca urodziła się w 1985 roku w Biłgoraju. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jeszcze na studiach na szkolnym korytarzu została dostrzeżona przez irańskiego reżysera, u którego później zagrała w filmie The Die of Love. Zaraz potem zadebiutowała w przedstawieniu teatralnym, Biesy, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na scenie Teatru Stu, w którym gra cyklicznie do tej pory. Aktorka zagrała w wielu filmach, takich jak: Korowód Jerzego Stuhra, Ostatnia akcja u boku Jana Machulskiego, Pora Mroku, Skrzydlate Świnie, Huśtawka, Agnieszka, za którą zdobyła główną nagrodę aktorską na 44 Międzynarodowym Festiwalu Studenckim w Poczdamie. Dużą rozpoznawalność przyniosła jej rola „Rudej” w Czasie Honoru. Na małym ekranie można było ją zobaczyć również w Na dobre i na złe, To nie koniec świata, czy BODO.
Karolina użyczyła również swojego głosu Larze Croft w kultowej grze Tomb Raider, a w 2013 roku wzięła udział w 6 edycji Dancing With The Stars Taniec z Gwiazdami.
Twórcy serialu
WENDY WEST pomysłodawczyni serialu, producent wykonawczy
Wendy to scenarzystka i producentka głośnego serialu Dexter, za który była nominowana do nagrody Gildii Pisarzy Amerykański w kategorii „Najlepszy serial dramatyczny”. Pracę przy piątym sezonie Dextera rozpoczęła już jako współproducentka wykonawcza serialu. W ostatnich latach była również współproducentem wykonawczym świetnie przyjętego przez widzów i krytyków serialu Czarna Lista z Jamesem Spaderem.
Wendy West ukończyła w 1994 roku Carleton College. Już podczas studiów wyreżyserowała sztukę teatralną Johna Guare’a „Sześć stopni oddalenia”. Karierę telewizyjną rozpoczęła w 1999 roku jako scenarzystka serialu Prawo i porządek: Sekcja specjalna. Jej talent został szybko dostrzeżony i została awansowana na współproducentkę serialu. Następnie pracowała przy tworzeniu scenariuszy dramatów sądowych – najpierw Kancelarii adwokackiej, a potem For the People.
W czasie swojej kariery pracowała jako scenarzystka i producentka wielu znanych seriali, m.in: Na linii ognia, Hawaii, Podkomisarz Brenda Johnson czy Uśpieni.
BARRY JOSEPHSON producent wykonawczy
Barry Josephson jest producentem filmowym i managerem muzycznym. W latach 90. był zaangażowany w pracę przy takich filmach jak Szklana pułapka 2 czy Predator 2. Nadzorował też produkcję serialu Opowieści z krypty. Jako szef produkcji w Columbia Pictures był odpowiedzialny za takie kinowe hity jak Na linii ognia, Bad Boys, Faceci w czerni, Air Force One, Piąty element i Anaconda. Był również producentem filmu Bardzo dziki zachód i nominowanej do Złotego Globu Zaczarowanej. Jako producent wykonawczy tworzył serial Kości.
W czasie swojej wieloletniej kariery w świecie rozrywki był związany z takimi wytwórniami jak The Walt Disney Company, 20th Century Fox, Sony Pictures Television i AMC. Jako manager muzyczny współpracował m.in. z Whoopi Goldberg, Dolly Parton i Paulą Abdul.
Odcinek 1
Ola i Anna poznają Daniela, przyrodniego brata ojca Oli, który na stałe mieszka w USA. Okazuje się, że razem dziedziczą prawa własności do łódzkiej kamienicy. Kobietom nie jest dane bliżej poznać krewnego – niedługo po pierwszym spotkaniu Daniel zostaje odnaleziony powieszony w pokoju hotelowym. Michał i Beata stwierdzają, że było to samobójstwo, na co mógł wskazywać tryb życia Daniela. Artur Dolny, prawnik, który prowadzi reprywatyzację kamienicy nalega, aby Ola i Anna wystąpiły jako jedyne spadkobierczynie. Ola przekonuje przyjaciół z UV do przeprowadzenia dochodzenia, nie wierzy, że Daniel odebrał sobie życie. Z pomocą internetowych detektywów Ola udowadnia, że Daniel został zamordowany i zmusza Michała do rozpoczęcia śledztwa w tej sprawie. Gdy ten chce odsunąć ją od sprawy, rozgoryczona kobieta, w mediach oskarża policję o bezczynność. Pracę na komendzie rozpoczyna Kuba, policjant, który wychodzi z więzienia po oczyszczeniu z fałszywego oskarżenia o współpracę z organizacją przestępczą. Tymczasem Michał fizycznie i psychicznie nie radzi sobie ze skutkami brutalnego ataku nożem, którego był ofiarą. Stracił pewność siebie i za wszelką cenę stara się udowodnić, że nadal jest świetnym policjantem.
Odcinek 2
Po publikacji filmiku, w którym Ola oskarża policję o bezczynność, wybucha skandal, a Waldemar zakazuje swoim ludziom wszelkich kontaktów z UV. Fioletowi pomagają Oli w znalezieniu dowodów na to, że prawnik prowadzący sprawy reprywatyzacji łódzkich kamienic prowadzi nielegalne interesy, a współudziałowcem w podejrzanym konsorcjum jest Ilona, bratowa Oli. Wkrótce mężczyzna zostaje znaleziony martwy, a Ola jest przekonana, że zabójstwo zleciła Ilona. Policja przesłuchuje Olę i Annę, które mogły skorzystać na śmierci Daniela.
Odcinek 3
Dorota i Regina biorą udział w kongresie youtuberów w hotelu pod Łodzią. W nocy jeden z uczestników kongresu, znany prankster Stefek, zostaje znaleziony martwy w samochodzie, w który uderzył pociąg. Przypadkiem na miejscu zdarzenia znajduje się Ola. Dochodzenie prowadzą Kuba i Beata, których nadal obowiązuje zakaz współpracy z UV. Śmierć Stefka wygląda na samobójstwo, ale Ola dowodzi, że to nie zderzenie z pociągiem było przyczyną śmierci youtubera. Nagrania hotelowych kamer zostały wymazane z serwera. Podejrzanymi są Marina i Jerzyk, którzy konkurowali ze Stefkiem.