Canal+ PolskaMediaZapowiedzi TV

StudioMed TV przygotowuje akcję edukacyjną na temat cukrzycy (wideo)

Już co najmniej 3 mln Polaków choruje na cukrzycę, ale co trzeci spośród nich nie zdaje sobie z tego sprawy – alarmuje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z okazji obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy.

 

 

 

 

Małgorzata Wiśniewska, wydawca STUDIOMED TV: „Zaskoczyła mnie niedawno informacja, że jedna osoba przeciętnie w ciągu roku zjada od 50 do 60 kilogramów cukru. To dziesięć razy więcej niż na początku 20 wieku! Spożycie cukru przekłada się na rosnącą epidemię otyłości i zagrożenie cukrzycą – u coraz młodszych osób.  Cukrzyca stanowi olbrzymie zagrożenie, a wiedza na jej temat jest niewystarczająca, dlatego STUDIOMED TV włącza się w ogólnoświatową kampanię.”

W tygodniu od 11 do 17 listopada na antenie telewizji pojawią się dedykowane pasma i audycje. Między innymi:

  • Poniedziałek-piątek, g. 18:10 seria pt. „Lekarz u Ciebie w domu”. Wyjątkowy serial przedstawiający grupę lekarzy wprowadzających się do domów swoich pacjentów. Mieszkając razem obserwują ich styl życia oraz przeprowadzają niezbędne badania. W cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca” zaprezentujemy odcinki, w których bohaterowie dowiadują się, że są chorzy na cukrzycę.
  • Poniedziałek-piątek g. 17:00 seria pt. „Czy wiesz co jesz”. W cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca” ukażą się odcinki poświęcone cukrowi. Pod lupę weźmiemy czekoladę, soki, krakersy, śniadania i tzw. jedzenie śmieciowe.
  • W sobotę 16.11 o 17:00 wyemitujemy dokument pt. Cała prawda o cukrze, w którym światowej sławy naukowcy i eksperci wyjaśnią wszystko co powinniśmy wiedzieć o tej chorobie.
  • Na potrzeby „Tygodnia wiedzy: cukrzyca” STUDIOMED TV zrealizowało cykl reportaży, wywiady i sondę uliczną. Wśród nich znajdą się:

 

  • Historia Wiktorii, bohaterki filmiku HI(PO)STORIE, który pokazuje, czym jest hipoglikemia. Wiktoria choruje cukrzycę typu I.
  • Historia Tomka, który był zagrożony cukrzycą typu II. Po włączeniu go do programu POZDRO, zaczął uprawiać sport, nauczył się zasad zdrowego jedzenia i dziś ma wzorcowe wyniki badań.
  • Historia pana Jerzego, który ma cukrzycę II typu – ale przez wiele lat nie rozpoznaną. Dziś uczy innych chorych, jak żyć z cukrzycą.
  • Rozmowa z prof. Leszek Czupryniakiem kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych
    i Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który rysuje portret osoby
    z nierozpoznaną lub źle leczoną cukrzycą.
  • Edukatorka i Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej Beata Stepanow, która opowiada o tym, w jaki sposób rozmawia z chorymi, by nauczyli się kontrolować cukrzycę.
  • Doktor Katarzyna Jankowska- Dziadak z Medicover, o leczeniu nadwagi i otyłości
    u dzieci.
  • Doktor Jacek Walewski z Centrum Medycznego Damiana o tym, jak rozpoznawać cukrzycę i co robić, żeby nie chorować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *