Marzec na kanale SundanceTV
W marcu SundanceTV szczególnej uwadze poleca premierę filmu dokumentalnego „Studio z zupełnie innej beczki” (An Accidental Studio). Jest to niezwykła historia studia filmowego HandMade Films. Pełnometrażowy dokument, w którym zobaczymy niepublikowane wcześniej wywiady z postaciami zaangażowanymi w powstanie studia (w tym z Richardem E. Grantem i Michaelem Palinem), ukazuje wyjątkowy moment w brytyjskiej kinematografii z perspektywy filmowców i aktorów, jak również człowieka, od którego to wszystko się zaczęło – członka zespołu The Beatles i legendy muzyki – George’a Harrisona.
W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmowy Sobotnie wieczory na SundanceTV, w ramach którego będzie można zobaczyć między innymi: film „Bernard & Huey” ukazujący szczególnie aktualną historię dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które temperują ich zachowanie czy obraz „My Old Lady” opowiadający perypetie nowojorczyka bez grosza przy duszy, który wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie odziedziczone po swym zmarłym ojcu.
W marcu SundanceTV zaprasza także do oglądania serialu „Hell on Wheels” (sezon 5B).
STUDIO Z ZUPEŁNIE INNEJ BECZKI
(AN ACCIDENTAL STUDIO)
PREMIERA
W niedzielę 1 marca o 22:00
Niezwykła historia studia filmowego HandMade Films. Pełnometrażowy dokument, w którym zobaczymy niepublikowane wcześniej wywiady z postaciami zaangażowanymi w powstanie studia (w tym z Richardem E. Grantem i Michaelem Palinem), ukazuje wyjątkowy moment w brytyjskiej kinematografii z perspektywy filmowców i aktorów, jak również człowieka, od którego to wszystko się zaczęło – członka zespołu The Beatles i legendy muzyki – George’a Harrisona.
Kiedy w ostatniej chwili wycofano fundusze na trzeci film grupy Monty Python – Żywot Briana, George Harrison przybył na ratunek produkcji zastawiając swój dom i biuro, żeby całkowicie sfinansować przedsięwzięcie. Będąc zagorzałym fanem absurdalnego humoru komików, przypisywał im zachowanie zdrowia psychicznego za czasów, gdy był jednym z Beatlesów, a pomoc finansową potraktował jako spłatę długów. Ogromny sukces filmu zaowocował założeniem studia HandMade Films.
HELL ON WHEELS – SEZON 5 B
Od 5 marca do 9 maja we czwartki o 22:00
W sezonie 5. Cullen Bohannon (Anson Mount) znajduje się w górskiej miejscowości Truckee w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Central Pacific Railroad, firmy odpowiedzialnej za budowę pierwszej Kolei Transkontynentalnej.
To surowe miasto kolejowe roi się od tysięcy chińskich pracowników, mówiących innym językiem, różniących się kulturą i tradycją. Jednak koordynacja nowej siły roboczej to nie jedyne wyzwanie, z jakim zmaga się Cullen. Mężczyzna nadzoruje także budowę tunelu prowadzącego przez góry Sierra Nevada, czasami osiągając tylko kilka centymetrów dziennie i mozolnie zbliżając się do celu.
SOBOTNIE WIECZORY NA SUNDANCE TV
W każdą sobotę w marcu o 22:00
7 marca
MADELINE’S MADELINE
Filmowy debiut nowojorskiej aktorki Heleny Howard, która wciela się w rolę Madeline, nastolatki z New Jersey zmagającej się z trudnymi relacjami z matką, Reginą (w tej roli scenarzystka i reżyserka Miranda July). Madeline bardzo angażuje się we wciągającą produkcję teatru improwizowanego.
Jej reżyserka o imieniu Evangeline (Molly Parker) z czasem popada w obsesję na punkcie swojej nowej, charyzmatycznej gwiazdy i zaczyna adaptować spektakl, wykorzystując osobiste rewelacje zaczerpnięte z doświadczeń Madeline. W miarę jak życie i sztuka zaczynają się nawzajem odzwierciedlać, film staje się pełnym halucynacji strumieniem świadomości dziewczyny.
14 marca
BERNARD & HUEY
Bernard & Huey to szczególnie aktualna historia dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które temperują ich zachowanie. Nowy Jork, koniec lat 80. Zawadiacki Huey i nieporadny Bernard nawiązują dość nietypową studencką przyjaźń. Kilkadziesiąt lat później, będący w opłakanym stanie Huey zmuszony jest do mieszkania kątem w ekskluzywnej kawalerce Bernarda.
Gdy Huey powoli odzyskuje swoje siły, w życiu Bernarda pojawia się kobieta – mężczyzna niefortunnie zakochuje się w 25-letniej rysowniczce – córce Huey’a o imieniu Zelda. W tym momencie staje się jasne, jak bardzo ci dwaj mężczyźni jeszcze muszą dorosnąć. Autorem scenariusza jest laureat Oskara i Pulitzera, Jules Feiffer.
21 marca
MESSI AND MAUD
Podczas wakacji w Chile, holenderska turystka Maud rozstaje się z mężem i postanawia wyruszyć w podróż po kraju. W jej trakcie kobieta zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopcem zwanym „Messim”, który natychmiast wypełnia pustkę w jej sercu. Nietypowa para wyrusza w drogę, aby odkryć siebie na nowo.
28 marca
MY OLD LADY
Mathias (Kevin Kline), nowojorczyk bez grosza przy duszy, wyrusza w podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie, które odziedziczył po swym zmarłym ojcu. Jego zdumienie jest ogromne, gdy na miejscu zastaje wyrafinowaną, starszą panią o imieniu Matylda (Maggie Smith) mieszkającą z bardzo opiekuńczą córką (w tej roli Kristin Scott Thomas). Wkrótce okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie otrzyma mieszkania na własność, dopóki Matylda nie umrze.