MediaPolsatZapowiedzi TV

Pierwsi uczestnicy „The Four. Bitwa o sławę”

Kim są pierwsi uczestnicy rewolucyjnego talent show Polsatu? Przed wami Sami Harb, Sabina Jeszka, Jakub Krupski i Karolina Leszko. Są gotowi na zrobienie wielkiej muzycznej kariery, ale nie mogą być pewni swojej pozycji. Nie są nietykalni, a o ich miejsce będą rywalizować kolejni kandydaci. Kto porwie jurorów oraz publiczność i czy Wielka Czwórka będzie się zmieniać? „The Four. Bitwa o sławę” od marca w Telewizji Polsat.

 

 

 

 

Oto Wielka Czwórka! Kim są? Jak zaczynali swoją przygodę z muzyką? Co już osiągnęli? Przedstawiamy sylwetki pierwszych uczestników „The Four. Bitwa o sławę”.

Sami Harb
30 lat, Warszawa

Urodził się w New Jersey. Pasję do śpiewu odkrył, gdy miał sześć lat. Mama śpiewała z nim w samochodzie swoje ulubione kawałki, a on regularnie występował specjalnie dla niej. Śpiewał w szkolnych musicalach i ćwiczył wokal na własną rękę. Jego styl muzyczny dryfował ku bluesowi i muzyce soul. W klasie maturalnej wygrał pierwszy talent show. Studiował psychologię i w tym samym czasie chodził na lekcje i kursy muzyki w Montclair State University w New Jersey. Gdy skończył studia, brat zaproponował mu, aby przyjechał do niego do Polski, do Gdańska. Po jakimś czasie brat wyjechał, a on został i przeprowadził się do Warszawy. Jest nauczycielem języka angielskiego z dyplomem z psychologii. W przyszłości chciałby tworzyć muzykę terapeutyczną.

Jego rodzina to libańscy uchodźcy, którzy uciekli do Stanów Zjednoczonych w obawie przed wojnami domowymi. Ma sześciu braci i jest przedostatnim dzieckiem. Dwaj najstarsi bracia wychowali się u dziadków w Berlinie. Gdy rodzice się rozwiedli, ojciec wrócił do Libanu i zostawił żonę z pięcioma chłopcami. Dorastali w biedzie, a matka imigrantka bez wykształcenia musiała sama ich wychowywać i wyżywić. Gdy pierwszy raz miał złamane serce, zaczął się sam uczyć gry na pianinie, ponieważ chciał komponować muzykę, która opisałaby jego ból. Fascynuje go ludzki mózg i sposób, w jaki przetwarzamy emocje. Kocha jedzenie, zarówno jeść, jak i przyrządzać. Boi się utraty rodziny, bo jest dla niego całym światem.

Sabina Jeszka
32 lata, Warszawa

Ukończyła licencjat z wychowania fizycznego i odnowy biologicznej, następnie zdobyła tytuł magistra Turystyki i Rekreacji. Miała swój oddział biura podróży, gdy zdecydowała się na uczestnictwo w programie „Mam Talent”. Z powodzeniem, bo w trzeciej edycji show została finalistką. Dziś spełnia się jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Gościnnie występowała w programie muzycznym „Jaka to melodia” (TVP) oraz „Gra muzyka” (TV Puls). Można było ją również usłyszeć wielokrotnie podczas koncertów sylwestrowych. Jest autorką singli takich jak: „Good Times”, „Tego chcę”, „Spójrz”, „Jeśli żyć”, „Przeprośba”, „Same Direction” i „Za chwilę Święta”. Koncertuje w Polsce i za granicą. Prywatnie szczęśliwa żona Karola i mama Anastazji.

– Okazuje się, że na moje życie wpływ niewątpliwie mieli dwaj mężczyźni. Jestem klasycznym przykładem córeczki tatusia, więc ojciec był dla mnie największą inspiracją i wzorem. Kiedy go zabrakło, musiałam zdecydowanie szybciej dorosnąć. Drugim mężczyzną jest mój mąż, który wywrócił moje życie do góry nogami. Wszystko u nas potoczyło się bardzo szybko. Zaręczyny, ślub, córka… Nigdy nie sądziłam, że można dostać od życia w tak krótkim czasie tyle szczęścia – opowiada. – Kocham narciarstwo i podróże, a poza tym z pasją oddaję się macierzyństwu i opiece nad naszymi psami, bo na więcej brakuje czasu. Nie lubię planować i staram się żyć tu i teraz, i brać od życia, to co proponuje. Boję się nagłej choroby oraz śmierci bliskich mi osób. Każda rzecz, która spotkała mnie w życiu, nawet ta mniej przyjemna, nauczyła mnie niesamowicie wiele, więc zdecydowanie niczego bym nie zmieniła. Gdybym zmieniła, to nie brałabym udziału w tym programie – dodała.

Jakub Krupski
35 lat, Warszawa

Urodził się 11 lipca 1984 roku w Łodzi. W 2006 roku zaczął studia architektoniczne na miejscowej Politechnice. Do dziś w wolnych chwilach zajmuje się grafiką. Jesienią 2011 roku razem z zespołem Kamień Kamień Kamień dotarł do finału drugiej edycji programu „Tylko muzyka. Must be the music”. Pół roku później rozstał się z grupą. W 2012 roku razem ze swoim nowym zespołem Tune wystąpił w programie „Poziom 2.0” emitowanym przez TVP2 oraz TVP Kultura. Z nim także dostał się do finału „Tylko muzyka. Must be the music”. W czwartej edycji show Polsatu otrzymał miano najbardziej charyzmatycznego wokalisty programu.

Po nagraniu albumu „Identity” z grupą Tune, Jakub Krupski wspólnie z Samantą Janas założyli projekt o nazwie YU. Pierwszy singiel „Hejty” szybko podbił serca internautów oraz trafił na radiowe listy przebojów. Wydany w 2016 roku debiutancki album grupy „We Are Sorry” doceniony został w Polsce i za granicą, a zwłaszcza w Japonii i Chinach, gdzie zespół odbył trasę koncertową. Kolejne dwa single „God Doesn’t Love You” i „Walec” wyróżniały się nowatorskimi teledyskami oraz różnorodną stylistyką.

Karolina Leszko
34 lata, Kraków

Rodowita krakuska. W tym mieście stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki, uczęszczając do klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza. Przełomowym momentem w jej karierze wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009. Miała wtedy 23 lata i otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa. Muzyka Marka Grechuty zajmuje szczególne miejsce w jej twórczości. Wraz z zespołem Anawa wzięła udział wielu koncertach, w tym m.in. „Ocalić od zapomnienia”, uświetniającym uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imię legendarnego twórcy. Z zespołem tym koncertuje do dziś. Jest również absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2016 roku prowadzi zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

W 2017 roku wystąpiła z singlem „Oboje wiemy” w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na koncie ma nagrodę specjalną ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za wykonanie utworu „Ruchome piaski” z filmu „Nocne Graffiti” podczas VI edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w 2015 roku. Jest także laureatką srebrnej nagrody za piosenkę „Gdzie ta muzyczka” podczas 10. Festiwalu „Serca Bicie” Pamięci Andrzeja Zauchy w 2018 roku.

Obecnie Karolina Leszko pracuje nad debiutanckim i w pełni autorskim albumem „Wreszcie”. Jak podpowiada tytuł, to długo wyczekiwany i upragniony owoc ciężkiej pracy, ale i spełnienia marzeń wokalistki. Płyta bardzo osobista, intymna, jest kompilacją wielu ważnych momentów z życia ubranych w jej słowa i muzykę. Krążek ten, to prywatna podróż, którą wreszcie odważyła się opowiedzieć o najważniejszych dla niej chwilach, emocjach i marzeniach.

Kto z nich ma największe szanse w programie? Sami Harb, Sabina Jeszka, Jakub Krupski czy Karolina Leszko? Jak długo utrzymają swoje startowe pozycje?

„The Four. Bitwa o sławę” od marca w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *