MediaPolsatZapowiedzi TV

Kwiecień na kanałach Polsat Viasat

Wybrane najciekawsze kwietniowe propozycje programowe kanałów, Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature HD.

 

 

 

 

 

 

 

Taaaki karp!

Premiera: sobota 4 kwietnia, godz. 22:00

Ali Hamidi i jego kumple-wędkarze wracają, aby przeżyć nową, niesamowitą przygodę. Przemierzają dzikie tereny Słowenii, docierają na wybrzeże Chorwacji, przejeżdżają włoskie Alpy i docierają do Francji.

W czwartej serii programu znajdziemy wszystko — począwszy od pełnego akcji wędkowania na niesamowitych jeziorach pełnych wodnych potworów, a skończywszy na najsłynniejszych karpiowych łowiskach na świecie, gdzie wędkarze muszą zmagać się z wyjątkowo trudnymi warunkami. Fanatyków karpi nic nie powstrzyma — ryzykują życie i zdrowie, aby bić rekordy, pokonywać niebezpieczeństwa i łowić prawdziwe karpie-potwory.

Pomoc drogowa wagi ciężkiej

Premiera: środa 8 kwietnia, godz. 21:00

Program prezentuje ciekawe spojrzenie na dynamiczny świat pomocy drogowej dla ciężarówek i ciężkich pojazdów. Kamery rejestrują cały przebieg kolejnych misji ratowniczych, od otrzymania wezwania o pomoc w nagłych sytuacjach do uprzątnięcia miejsca wypadku. Policja, służby drogowe i klienci patrzą przez cały czas fachowcom na ręce.

Pracownicy firm Crouch Recovery i Lantern Recovery muszą być skuteczni i działać szybko. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwykli zjadacze chleba — ale pozory mylą: to prawdziwi eksperci, którzy potrafią poradzić sobie z każdą sytuacją i robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić pomoc i bezpieczeństwo kierowcom ciężarówek i innym użytkownikom dróg.

Cmentarzysko samolotów

Premiera: środa 15 kwietnia, godz. 23:00

Dokąd idą po śmierci stare samoloty? Niektóre lądują na pustyni, gdzie powoli zżera je rdza — ale inne dzięki dobrodziejstwu recyklingu mają szansę ponownie wzbić się w powietrze!

W tej fascynującej serii mamy okazje zobaczyć jedno z największych na świecie cmentarzysk starych samolotów pasażerskich i transportowych.

Poznamy barwną ekipę fachowców, których zadaniem jest rozbieranie tych ogromnych maszyn, odzyskiwanie z nich cennych części i przygotowywanie ich na spotkanie z zakładem przetwórstwa metali.

 

 

Walia: kraina dzikiej przyrody — część 1

Premiera: sobota 4 kwietnia, godz. 15:00

Walia ma ponad 2,7 tys. kilometrów linii brzegowej, wysokie góry i najdłuższą rzekę w Wielkiej Brytanii. To mozaika różnych środowisk przyrodniczych, zmieniających się wraz z porami roku. Surowe wrzosowiska, bujne pola uprawne, wysokie klify morskie i pierwotne lasy: nigdzie indziej w Wielkiej Brytanii nie ma takiej ilości chronionych siedlisk dzikiej przyrody. Piąta część Walii — od strzelistych gór Snowdonii po oszałamiające wybrzeże Pembrokeshire — jest objęta obszarami Parków Narodowych. Żyje tu ponad 50 000 gatunków roślin i zwierząt.

Dla wielu z nich, takich jak kania ruda, butlonos czy tchórz, kraj ten jest ważnym azylem; gatunki występujące w całej Europie — takie jak jelenie czy wydry — żyją obok tych, które spotkać można tylko w Walii, takich jak maleńki żuk tęczowy czy najrzadsze drzewo w Wielkiej Brytanii, jarząb z gatunku Sorbus Leyana. Częstym gościem u wybrzeży Walii jest waleń japoński, najrzadszy wieloryb na świecie. Każdy odcinek pokazuje życie walijskiej przyrody związane z daną porą roku: narodziny i powrót do pełni sił w miesiącach wiosennych, dorastanie i kształtowanie nowego życia przez całe lato, przygotowanie do zmian jesienią, a w końcu — przetrwanie zimy.

Czarnobyl: powrót przyrody

Premiera: Niedziela 12 kwietnia, godz. 15:35

Kiedy ludzie odchodzą, na ich miejscu pojawia się dzika przyroda. Co by się stało, gdyby ludzie nagle zniknęli z całego świata? Jak — i jak szybko — zareagowałaby na to natura? Opuszczone miejsce na obrzeżach Europy stanowi zaskakującą odpowiedź na to pytanie: porzucona miejscowość może w bardzo krótkim czasie zmienić się w schronienie dla roślin, ptaków i zwierząt.

Płochliwe i rzadkie gatunki — niektóre z nich uważa się za zagrożone wyginięciem — żyją tu w dobrym zdrowiu. To miejsce to Czarnobyl, opuszczony przez ludzi po najgorszej katastrofie nuklearnej w historii: żyje tu wiele dzikich zwierząt, a także potomstwo psów i kotów porzuconych przez mieszkańców uciekających z miasta.

Władca dziczy

Premiera: wtorek 7 kwietnia, godz. 19:00

Porywający serial podróżniczo-przygodowy. Aktor Dominic Monaghan zapuszcza się w najdalsze zakątki globu w poszukiwaniu najbardziej złych, agresywnych i wrednych zwierząt i owadów na świecie. W każdym odcinku Dominic zabiera nas w fascynującą i pełną akcji podróż, podczas której zmaga się z najniebezpieczniejszymi i najbardziej nieuchwytnymi stworzeniami znanymi człowiekowi. Po drodze Dominic spotyka barwnych tubylców, nietypowych ekspertów i mnóstwo stworzeń, które zamieszkują dziwne i wyjątkowo dzikie miejsca na naszej planecie.

Czy to w pogoni za milionem mrówek w lasach deszczowych Ekwadoru, w poszukiwaniu gigantycznego, jadowitego wija w jaskiniach Wenezueli, czy stając oko w oko ze śmiertelnie niebezpiecznym skorpionem na jałowych pustyniach Namibii, Dominic nie przestaje przypominać nam, że „dotarcie tam” to prawdziwa przygoda.

 

 

Święty skarb Hitlera

Poniedziałek 6 kwietnia, godz. 21:00

Jest rok 1945, wojna prawie się skończyła. Alianci okupują Niemcy. Większość nazistowskich dygnitarzy albo popełniła samobójstwa, albo została schwytana i czeka na procesy. Po wojnie zmienia się cały dotychczasowy porządek świata.

W takiej rzeczywistości amerykański żołnierz i specjalista od średniowiecznej sztuki sakralnej ma do wykonania najniebezpieczniejszą misję: otrzymuje trzy tygodnie — do czasu rozpoczęcia procesów norymberskich — na rozwiązanie pewnej tajemnicy. Jeśli mu się uda, przyczyni się do końca III Rzeszy i pomoże odzyskać klejnoty koronne Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Niebo starożytnych

Premiera: niedziela 19 kwietnia, godz. 21:00

Znakomita grafika komputerowa, wspaniałe materiały filmowe i najciekawsze przyrządy astronomiczne — ten program proponuje nam spojrzenie na kosmos oczami naszych przodków i analizę naszych zmieniających się przez wieki poglądów na temat kształtu wszechświata. Wyruszymy w podróż przez dawne wizje niebios z całego świata, od początków cywilizacji do historii najnowszej, od łowców-zbieraczy do Edwina Hubble’a.

Poznamy niezliczone sposoby obserwowania i zapisywania ruchów niebios. Dzięki grupie ekspertów — historyków i astronomów — poznamy także naukową analizę zjawisk, które nasi przodkowie wyjaśniali za pomocą mitologii. Doskonałe animacje pomogą nam lepiej rozumieć jak działa wszechświat i jakie jest nasze miejsce w nieustannie rozszerzającym się kosmosie.

Muzeum pełne tajemnic

Codziennie od poniedziałku 13 kwietnia, godz. 20:05

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa.

Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *