MediaPolsatZapowiedzi TV

„Górale”: Życie w symbiozie z naturą w cieniu Tatr w Polsacie

Produkcja o mieszkańcach Podhala od 4 lipca w soboty o godz. 15:50 w Polsacie. Czy faktycznie są impulsywni? W co wierzą? Jak żyją? Jakimi ludźmi są naprawdę? Czy przypisywany im tradycjonalizm to tylko pozory? Wszystkie odpowiedzi w serialu „Górale”.

 

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce, a kobiety wyrabiają oscypek. Serial „Górale” opowiada o tym, jak czas zatrzymał się w górach.

Ludzie z tamtego rejonu mają pozorny spokój wewnętrzny, wiedzą, że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują, co im daje los, żyją w symbiozie z naturą, górami oraz porami roku. – Aby tak żyć, trzeba się urodzić w górach, albo sobie na takie życie zasłużyć – mówi Staszek, jeden z bohaterów serii.

Cykl „Górale” ukazuje życie ludzi gór, kamera towarzyszy im przy pracy, przy wypoczynku. Widzowie będą mogli przezywać z bohaterami ich radość, jak również obserwować porażki. Jak radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku? Jakich bohaterów poznają widzowie? Jeden z nich to ambitny Staszek, pasjonat koni. Przekazał swojemu synowi nowy, piękny okaz. Jest to ogromny zimnokrwisty ogier rasy litewskiej. Zmienia mu imię z Urala na Ignacego. Dlaczego tak zrobił?

Góralka Irenka nigdy nie traci dobrego humoru, a jej otoczeniu jak zawsze jest wesoło. Niedawno zbudowała nową altanę, którą trzeba jeszcze wykończyć. Zaradny i rezolutny Sławek koruje zyrtki, Karolina i Szymek malują, a Irena towarzyszy im śpiewem. Czy ta sielanka to tylko pozory? W Gliczarowie pan Kołodziej uruchamia starą maszynę do cięcia drzewa. Wymaga ona odpowiedniego przygotowania. Pomaga mu w tym Tomek. Czy maszyna spełni oczekiwania użytkowników? Jak zmieni ich życie?

Życie bohaterów serialu „Górale” to połączenie tradycji i nowoczesności. Odwieczne zwyczaje, rytuały przenikają się z prozą życia Polski XXI wieku. Okiem kamery zobaczymy, jak można zespolić to co dawne i nienaruszalne, z tym co nowe, cyfrowe i gnające do przodu.

„Górale” od 4 lipca w soboty o godz. 15:50 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *