Jesienny „Przekrój” już dostępny
W jesiennym „Przekroju” słuchamy naszej planety i przypatrujemy się jej ze wszystkich stron: najpierw z kosmosu, razem z astronautami. Potem od środka – z geologami. By ułożyć z nią poprawne stosunki, odwiedzamy rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.
Dumamy nad dojrzałością z dorosłymi i z dziećmi. Myślimy o mózgu i staramy się wysypiać. Zbieramy grzyby – nie tylko dla smaku.
A że przyszła pora na dłuższe wieczory, podsuwamy Wam dużą porcję literatury i zapewniamy sporo rozrywki – tej jesieni nie poprzestaliśmy na jednej krzyżówce, wydaliśmy cały zeszyt.
Moja Gaja
Wódz Indian Hopi Czerwona Wrona mówi to samo, co współczesna nauka. A co takiego? Najlepiej opowie Mikołaj Golachowski.
Oni byli tu pierwsi
Nie ma i nigdy nie było jednej kultury indiańskiej. Możemy raczej mówić o wielu różnych kulturach, które zmieniały się przez tysiące lat. Przedstawiamy mapy rdzennych kultur Ameryki Północnej.
W poszukiwaniu dzikiej rozkoszy ♫
Zaznanie niczym niezakłóconej dziczy to dziś najdroższa fantazja homo sapiens. Autorką eseju jest Paulina Wilk. Czyta Iwona Milerska.
Kwartalnik 3571/2020
Pytamy rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, jak żyć z nią w zgodzie z Matką Ziemią. Dojrzewamy razem z nią, zbieramy grzyby, dbamy o dobry sen. I nie zapominamy o literaturze i szeroko pojętej rozrywce.