Internet & Gry - Reklama

Fortinet prezentuje zaporę sieciową FortiGate 2600F

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przedstawił najnowszy firewall FortiGate 2600F. Umożliwia on ochronę na brzegu różnych architektur sieciowych stosowanych w hybrydowych centrach danych, środowiskach wielochmurowych oraz w firmach korzystających z pracy zdalnej na szeroką skalę.

 

Urządzenie FortiGate 2600F jest wyposażone w zaprojektowane przez Fortinet procesory bezpieczeństwa (Security Processor Unit, SPU) – NP7 oraz CP9. Dzięki temu zapewnia jedne z największych w branży wskaźniki wydajności, które są do dziesięciu razy wyższe niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych, co daje dużym przedsiębiorstwom wiele korzyści.

  • Bardzo szybkie przesyłanie danych do chmury – FortiGate 2600F umożliwia bezpieczne i szybkie połączenie korporacyjnych centrów danych z wieloma środowiskami chmurowymi. Pozwala to firmom efektywnie korzystać z chmurowych aplikacji do analizy dużych ilości danych.
  • Ochrona brzegu sieci na szeroką skalę – Nowa zapora Fortinet umożliwia pełen wgląd w stan pracy środowiska sieciowego dzięki kontroli danych przesyłanych z wykorzystaniem protokołu SSL (w tym TLS 1.3), wykrywa wykorzystanie nieautoryzowanych aplikacji i obecność złośliwego kodu oraz chroni dane przetwarzane w hybrydowych centrach danych przed zagrożeniami zewnętrznymi. FortiGate 2600F zapewnia wspomaganą sprzętowo odporność przed wykorzystaniem protokołów IPv4 i IPv6 do prowadzenia ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service), dzięki czemu gwarantuje firmie ciągłość działania usług świadczonych na brzegu sieci.
  • Elastyczność ułatwiająca zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku pracy zdalnej – FortiGate 2600F został zaprojektowany z myślą o elastyczności umożliwiającej szybką i produktywną pracę online dużej liczbie pracowników zdalnych. Firewall gwarantuje poufność i integralność danych podczas ich przesyłania. Zapewnia także monitorowanie środowiska w celu dostosowania własnych ustawień do istniejących cyberzabezpieczeń. W FortiGate 2600F osiągana jest średnio dziewięć razy większa niż branżowa średnia wydajność protokołu IPsec VPN, co pozwala firmom na zachowanie ciągłości biznesowej i podtrzymywanie trwających operacji.
  • Uproszczenie operacji i wyższa stopa zwrotu z inwestycji – Przeprowadzone niedawno badanie Fortinet wykazało, że prawie 70% firm jest zaniepokojonych zagrożeniami pochodzącymi z wewnątrz sieci. FortiGate 2600F łączy funkcje segmentacji sieci, możliwości oferowane przez SD-WAN i zapory sieciowe w jednej kompaktowej platformie. Pomaga to dużym przedsiębiorstwom zredukować złożoność środowiska sieciowego, uprościć operacje i czerpać korzyści wynikające z wysokiej stopy zwrotu z inwestycji. Funkcja segmentacji sieci w modelu 2600F redukuje również liczbę możliwych celów ataku oraz chroni firmowe dane i aplikacje biznesowe (pomagają w tym usługi świadczone przez zespół FortiGuard Labs, bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym). FortiGate 2600F umożliwia wspomaganą sprzętowo segmentację sieci VXLAN, co pozwala na prowadzenie bezpiecznej i superszybkiej komunikacji w ramach hybrydowych środowisk IT.

FortiGate 2600F a rozwiązania konkurencyjne

Poniżej znajduje się porównanie najlepszych na rynku firewalli z urządzeniem z serii FortiGate 2600F. Zaprezentowany w nim współczynnik wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating) jest punktem odniesienia, który pozwala porównać wydajność sprzętu FortiGate w różnych kategoriach ze średnią branżową konkurencyjnych produktów z tego samego przedziału cenowego.

 

Specyfikacja FortiGate

2601F

Średnia branżowa Współczynnik wydajności procesów ochronnych Palo Alto

Networks

PA-5220

Check Point

SG-6700

Cisco

FPR-2140

Juniper

Networks

SRX4100

Firewall 198 Gb/s  29 Gb/s 7x n.d. 26 Gb/s 20 Gb/s 40 Gb/s
IPsec VPN 55 Gb/s  5,9 Gb/s 9x 11 Gb/s 4,61 Gb/s 3,2 Gb/s 5 Gb/s
Ochrona przed zagrożeniami 20 Gb/s 7,9 Gb/s 2,5x 10 Gb/s 5,8 Gb/s n.d. n.d.
Inspekcja SSL 20 Gb/s 1,7 Gb/s 10x 1,9 Gb/s1 n.d. 1,4 Gb/s n.d.
Liczba równoległych połączeń 24 mln 3,5 mln 7x 4 mln 2 mln 3 mln  

5 mln

Liczba połączeń na sekundę 900 tys. 167 tys. 5x 180 tys. 164 tys. 75 tys. 250 tys.

1NSS Labs NGFW 2019 Performance Comparative Report

Podejście do sieci bazujące na bezpieczeństwie i architektura Fortinet Security Fabric

Zastosowane w urządzeniach Fortinet procesory bezpieczeństwa NP7 i CP9 zostały zaprojektowane tak, aby znacząco zwiększyć szybkość, skalę i wydajność przetwarzania informacji w centrach danych klientów, co automatycznie zwiększa wartość wykorzystywanych rozwiązań Fortinet. Jednocześnie zapewniona jest też poprawa komfortu pracy użytkownika, ograniczenie powierzchni zajmowanej przez rozwiązania ochronne i zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Rozwiązania Fortinet, w tym FortiGate 2600F, dzięki platformie Fortinet Security Fabric zapewniają podejście do sieci oparte na bezpieczeństwie całej połączonej infrastruktury – środowisk lokalnych, wirtualnych i w chmurze, przy użyciu dowolnego urządzenia lub aplikacji.

John Maddison, EVP of Products and CMO w firmie Fortinet

Największe firmy przyspieszają wprowadzanie cyfrowych innowacji, a jednocześnie muszą zabezpieczyć środowisko pracy zdalnej i hybrydowej.  W tym złożonym otoczeniu niezbędne jest wdrożenie w dowolnym jego miejscu narzędzi ochronnych klasy korporacyjnej. Podejście prezentowane przez Fortinet, które zakłada zabezpieczanie całej sieci, przyspiesza konwergencję rozwiązań sieciowych i ochronnych w celu zapewnienia ochrony na brzegu centrów danych, sieci WAN i środowiska chmurowego – wszystko za pomocą jednej zapory sieciowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *