Onet i Ringier Axel Springer Polska wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Już po raz kolejny Onet gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jako patron medialny 29. Finału WOŚP nie tylko będzie informować na swoich łamach o jego przebiegu i wszelkich wydarzeniach z nim powiązanych, transmitować koncerty i prowadzić relacje na żywo, ale aktywnie włączy się również w zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego.
To będzie „Finał z głową”. W niedzielę, 31 stycznia, podczas 29. Finału WOŚP, w Polsce i na całym świecie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Użytkownicy Onetu mogą wpłacać datki na ten cel za pomocą dedykowanej platformy – wosp.onet.pl. Wpłat można dokonywać na różne sposoby – przelewem bankowym, Blikiem czy za pomocą karty kredytowej. Wszyscy wpłacający dostaną specjalne podziękowania od Jurka Owsiaka. W dniu Finału na stronie głównej Onetu pojawi się specjalny baner z licznikiem, podający aktualną kwotę zebraną przez WOŚP.
W sobotę i niedzielę Onet będzie transmitować wydarzenia oraz koncerty ze studia WOŚP na Placu Defilad w Warszawie. W dniu Finału w Onecie będzie można obejrzeć specjalne wydanie programu Onet Rano, które poprowadzi Iwona Kutyna. Reporterzy Onetu przez cały dzień będą relacjonować to, co się będzie działo na ulicach polskich miast.
W siedzibie Onetu i Ringier Axel Springer Polska już po raz czwarty będzie działał Sztab WOŚP. Kilkudziesięciu pracowników Ringier Axel Springer Polska wraz z rodzinami będzie brać udział w zbiórce. Większość z nich będzie można spotkać z tradycyjną skarbonką na ulicach, a inni będą kwestować do eSkarbonek w internecie. Wolontariuszy sztabu Onetu i Ringier Axel Springer Polska wspierają firmy EpiXpert i Lumichem, które w tym roku zadbały o bezpieczeństwo i kwestowanie z zachowaniem rygoru sanitarnego. Firma EpiXpert, która zapewnia bezpieczeństwo epidemiczne w szkołach i w korporacjach, bezpłatnie przebada wszystkich wolontariuszy pod kątem koronawirusa. Puszki WOŚP, do których będą zbierane pieniądze zostaną pokryte powłoką TitanSolid, która zapewnia długotrwałą ochronę antybakteryjną i antywirusową.
29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku i będzie dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Cel Finału można wspierać dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek – wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Zbiórka będzie realizowana również przy wykorzystaniu różnych kanałów elektronicznych. Kweście będą towarzyszyć inicjatywy organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg „Policz się z cukrzycą”, który będzie realizowany w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń będzie stanowić studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiatu Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 koncertem Piotra Bukartyka i Krzysztofa Zalewskiego i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.
Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku. Od tego czasu co roku w styczniu organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Jak dotąd Orkiestra zebrała ponad 1 mld 313 mln zł i kupiła ponad 65 tys. urządzeń.