MediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna w TVP VOD

Wiosna w TVP VOD to ekscytujące premierowe filmy i seriale, powrót do przeszłości
z unikatowymi archiwaliami oraz rozrywka w najlepszym wydaniu. Nie zabraknie również sprawdzonych formatów i kolejnych sezonów ulubionych seriali, a także zrealizowanych z rozmachem seriali BBC. „Genialna przyjaciółka”, „Elżbieta I”, 3 sezon „Stulecia Winnych”, „Dance Dance Dance”, „Wniebowzięci”, „Teatr Sensacji Kobra”, pierwsze w historii Telewizji Polskiej dobranocki czy kultowy program dla dzieci i młodzieży „5-10-15” – tych tytułów nie można przegapić!

 

Wiosnę w TVP VOD zapoczątkował 21 lutego 1. sezon mini serialu „Genialna przyjaciółka”, znakomita ekranizacja największego dzieła uwielbianej przez czytelników Eleny Ferrante o trwającej ponad 60 lat kobiecej przyjaźni. 2. sezon serialu dostępny będzie w TVP VOD od kwietnia. Zaintryguje także „Miniaturzystka” ze zjawiskową Anyą Taylor-Joy. Wśród premier serialowych w TVP VOD pojawią się także m.in. „Babie lato” – przejmujący dramat historyczny rozgrywany na tle kolonialnych Indii, najnowszy remake „Wszystkich stworzeń dużych i małych” o ciężkiej, ale i wdzięcznej pracy młodego weterynarza, i laureatka Złotych Globów – „Elżbieta I” z genialną kreacją Helen Mirren. Od marca do maja, w każdą niedzielę TVP VOD zaprasza na premiery całego sezonu nowego tytułu serialowego, a dodatkowo w piątki i soboty od marca do czerwca na extra premiery kolejnych odcinków wybranych tytułów.

Z nowości fabularnych TVP VOD, prezentowanych w ramach kolekcji Wolne soboty, warto wymienić m.in. dramat „Hawking” o chorującym na stwardnienie zanikowe boczne wybitnym fizyku Stephenie Hawkingu, z fenomenalnym Benedictem Cumberbatchem. Emocji dostarczy także obsypany nagrodami „Ja, Daniel Blake” Kena Loacha o bezduszności biurokracji, rozbawi i wzruszy „Kwartet” o kulisach przygotowania koncertu w domu spokojnej starości. W wielkanocny niedzielny poranek na najmłodszych czekać będą także animacje o superbohaterach, m.in. „Kumple z dżungli” o paczce przyjaciół ratujących dżunglę z rąk misia-terrorysty, czy „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”, w której dwaj Galowie kolejny raz odpierają atak Rzymian na wioskę.

Dla miłośników wysmakowanych produkcji od BBC, TVP VOD przygotowało Weekend wielkich powrotów – w pierwszych dniach kwietnia widzowie wrócą do całych sezonów ulubionych tytułów, m.in.: „Wojny i pokoju”, „Nędzników”, szerokiego wyboru ekranizacji Jane Austen (m.in. „Emma”, „Duma i uprzedzenie”, „Rozważna i romantyczna”), a także bawiących do łez komedii, m.in. „’Allo ‘Allo!” czy „Co ludzie powiedzą?”.

Wiosna w TVP VOD to kontynuacja ulubionych seriali produkcji TVP, których premierowe odcinki dostępne będą jak zwykle przed emisją w telewizji. Na vod.tvp.pl można będzie oglądać odcinki m.in. 3. sezonu „Stulecia Winnych”, „M jak miłość”, „Komisarza Alexa”, „Leśniczówki”, „Barw szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Ojca Mateusza”, „Klanu” czy „Na sygnale”.

Z międzynarodowych kontynuacji serialowych zobaczymy ponownie cieszące się olbrzymią popularnością tureckie produkcje: „Więzień miłości”, „Elif”, „Przysięga” oraz wspaniale przyjętą rosyjską „Kozacką miłość”. Z zagranicznych nowości antenowych, dostępny będzie ukraiński serial „Czarna róża” o historii nauczycielki Valerii, która na skutek wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu i kłamstwa odrzuconego adoratora zostaje rozdzielona z ukochanym na kilkadziesiąt lat, a także francuska produkcja „Karmazynowe wesele” – o tajemniczej śmierci panny młodej i mrocznych sekretach rodziny.

Nie zabraknie także premier spektakli Teatru Telewizji, serii dokumentalnych „Geniusze i marzyciele”, „Sekretne życie kotów” (nowość), a także kontynuacji popularnych programów rozrywkowych i teleturniejów, m.in. 4. sezonu „The Voice Kids”, 3. sezonu „Dance Dance Dance”, 3. sezonu „To był rok!”, „Kabaretu. Super Show Dwójki”, „Koło fortuny”, „Va banque”, „Jaka to melodia?” „Familiada”, „Postaw na milion”.

TVP VOD zaskoczy wiosną szczególnie bogatym zbiorem unikalnych archiwaliów.

Od 3 marca, w ramach cyklu Klasyczna środa, TVP VOD zaprezentuje klasykę kina polskiego m.in. „Jańcio Wodnik” z poruszającą kreacją Franciszka Pieczki, „Wniebowzięci” z niezapomnianym duetem Maklakiewicz-Himilsbach czy „Spis cudzołożnic” z Jerzym Stuhrem, a od 31 marca także teatralne adaptacje Aleksandra Fredry, m.in. „Pan Jowialski” (1976), „Trzy po trzy” (1977) czy „Pierwsza lepsza” (1974). Widzowie powrócą do przeszłości i pierwszych produkcji z historii Telewizji Polskiej, oglądając od 18 marca Czwartki z Kobrą (m.in. spektakle „Samolot do Londynu”, „Amerykańska guma do żucia Pinky”, „14 maja o północy”, „Umarły zbiera oklaski”, „Śmierć w samochodzie”, „Upiórw kuchni”) oraz od 13 maja spektakle Sceny Młodego Widza (m.in. „Skrzydełka”, „Tajemnica szkolnego dzwonka”, Zwierzoczłekoupiór”, „Serce”). Od 13 marca sobotnie poranki rozpocznie program dla dzieci i młodzieży „5-10-15”, a od 5 kwietnia w tygodniu kultowy program dla młodzieży „Rower Błażeja”, z nieodżałowanym Marcinem Kołodyńskim i nastoletnią Pauliną Chylewską. Wakacje zainauguruje cykl Klasyczne teatralne czwartki, w ramach którego zostaną pokazane przedstawienia klasyki Teatru Telewizji (kilkadziesiąt spektakli, m.in. „Klik klak”, „Kto tu wpuścił dziennikarzy”, „Kwartet”, „Lęki poranne”, „Lord Jim”, „Mateczka”, „Miś Kolabo”).

Od prima aprilis będą bawić także skecze niezrównanego Kabaretu Potem. W Dzień Dziecka najmłodszych przywitają pierwsze w polskiej telewizji dobranocki – m.in. „Miś
z okienka”, „Jacek i Agatka” oraz kolekcja teatralna dla dzieci. Z okazji rocznicy urodzin Papcia Chmiela (7 czerwca), TVP VOD udostępni poświęconą twórcy „kolekcję komiksową” z animacją „Tytus, Romek i A’Tomek”, a także filmami dokumentalnymi
o Henryku Jerzym Chmielewskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *