Internet & Gry - Reklama

Fortinet rozszerza platformę Security Fabric o najszybszy na świecie firewall nowej generacji

Fortinet, globalny lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, wprowadził do oferty nowe urządzenia FortiGate 7121F i FortiExtender 511F-5G, które zapewniają jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa w ramach łączności z sieciami 5G i ułatwiają rozpoczęcie korzystania z nich. FortiGate 7121F, wyposażony w opatentowany przez Fortinet układ ASIC SPU, zapewnia najwyższą wydajność zabezpieczeń niezbędnych do pracy w sieci 5G oraz zarządzania dostępem do zasobów przedsiębiorstw w modelu Zero Trust Access, natomiast FortiExtender 511F-5G umożliwia bezprzewodową łączność WAN dla rozwiązań SD-WAN i SASE.


Sieci 5G zwiększyły liczbę możliwych źródeł ataku

Sieci 5G ułatwiają przeprowadzenie cyfrowej transformacji oraz wzrost innowacyjności zarówno w przedsiębiorstwach, jak i u operatorów sieci komórkowych. Uwolnienie tego potencjału możliwe jest dzięki stworzeniu nowego ekosystemu sieci 5G, w ramach którego z nowych aplikacji i usług będą korzystali dostawcy technik operacyjnych (OT) i sterowania przemysłowego oraz dostawcy chmury publicznej. Jednak różnorodność systemów w tak rozbudowanym środowisku wpływa na pojawianie się dodatkowych obszarów, które mogą być wykorzystane do przeprowadzenia cyberataku. Tego typu nowe zagrożenia muszą zostać uwzględnione, aby uniknąć zakłóceń w działalności biznesowej i zapewnić stały poziom wydajności transmisji danych, a także najwyższą niezawodność i skalowalność, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami.

Zabezpieczenie łączności na brzegu w celu ochrony prywatnych i publicznych sieci 5G

Aby sprostać temu wyzwaniu, nowy FortiGate 7121F konsoliduje mechanizmy zarządzania sieciami i ich ochrony w modelu podejścia do sieci bazującego na bezpieczeństwie (Security-Driven Networking). Dzięki temu zapewniony zostaje pełen wgląd w stan pracy sieci, jej wysoka skalowalność oraz zaawansowana ochrona krytycznych aplikacji biznesowych w rozproszonym i hybrydowym ekosystemie 5G. Dzięki szerokiemu zakresowi wsparcia, zapewnianemu przez platformę Fortinet Security Fabric, zagwarantowane jest kompleksowe bezpieczeństwo dla prywatnych i publicznych sieci 5G oraz możliwości elastycznego wykorzystania ich do zaawansowanej analizy zagrożeń.

Ultraszybka łączność 5G dla rozwiązań SD-WAN i SASE

Łączność 5G zapewnia odbiorcom indywidualnym i przedsiębiorstwom bardzo szybki i charakteryzujący się niskimi opóźnieniami dostęp do internetu z dowolnego miejsca. Najnowsze urządzenie FortiExtender 511F-5G zapewnia bezprzewodową łączność z siecią WAN w standardzie 5G Sub-6Ghz, z której mogą korzystać rozwiązania SD-WAN i SASE. FortiExtender jest łatwy do skonfigurowania i połączenia z rozwiązaniem Secure SD-WAN firmy Fortinet, dzięki czemu zapewnia elastyczną komunikację z hybrydową siecią WAN, gwarantującą większy komfort pracy użytkownikom. FortiExtender umożliwia również łącznoś
5G z rozwiązaniem FortiSASE w celu zabezpieczania i inspekcji środowisk chmurowych dla przedsiębiorstw z różnych branż (m.in. handlu detalicznego, OT i opieki zdrowotnej), wymagających ultraszybkiej i bezpiecznej bezprzewodowej łączności WAN.

Pełne bezpieczeństwo dla przedsiębiorstw i operatorów sieci komórkowych dzięki Security Fabric

Rozwiązania z rodzin FortiGate, w tym model 7121F, stanowiące integralną część platformy Fortinet Security Fabric, zwiększają jej zdolność do zapewnienia przedsiębiorstwom i operatorom sieci komórkowych takich korzyści jak zintegrowane bezpieczeństwo w prywatnych i publicznych sieciach 5G, możliwość wdrożenia mechanizmów OT oraz dostępnych na wiele sposobów brzegowych środowisk obliczeniowych, a także publicznych i prywatnych chmur.

Pełne bezpieczeństwo i optymalizacja działalności operacyjnej dla przedsiębiorstw z branży przemysłowej – Platforma Fortinet Security Fabric zapewnia skalowalne zabezpieczenia w sieciach z dostępem radiowym (Radio Access Network, RAN), w rdzeniu sieci, a także w rozwiązaniach brzegowych z możliwością wielopunktowego dostępu (Multiaccess Edge Compute, MEC). Dzięki temu przedsiębiorstwa z branży przemysłowej mogą wprowadzać cyfrowe innowacje, zwiększać swoją sprawność, poprawiać bezpieczeństwo i zgodność z przepisami, a jednocześnie optymalizować wydajność i eliminować opóźnienia.

Tworzenie zróżnicowanych usług o wartości dodanej – U operatorów sieci komórkowych platforma Fortinet Security Fabric ułatwia zarabianie na zróżnicowanych usługach o wartości dodanej, świadczonych swoim klientom korporacyjnym, którzy chcą skorzystać z prywatnych i publicznych sieci 5G. Ponadto, operatorzy ci polegają na rozwiązaniach Fortinet w celu zabezpieczenia własnych prywatnych i publicznych sieci 5G, co umożliwia im dostarczenie bezpiecznego dostępu do sieci radiowej, ochronę roamingu, zmniejszenie możliwości wykorzystania interfejsu API sieci 5G do przeprowadzenia ataku na jej rdzeń oraz zapewnienie wglądu w stan jej pracy i automatyzacji bezpieczeństwa.

Wydajne operacje – Dzięki rozwiązaniu Fortinet Fabric Management Center usprawnione zostają operacje związane z siecią i bezpieczeństwem oraz uproszczone przesyłanie zadań obliczeniowych. Jest to możliwe po części dzięki integracji platformy Security Fabric z rozwiązaniami udostępnionymi przez ponad 400 partnerów w ramach inicjatywy Open Fabric Ecosystem, obejmującej obszary technologiczne, w tym chmurę, OT, IoT, SD-WAN, sieci i inne.

FortiGate 7121F NGFW: Ultraskalowalne zabezpieczenie klasy korporacyjnej

FortiGate 7121F, wyposażony w zaprojektowane przez Fortinet procesory SPU, zapewnia jeden z najwyższych – w porównaniu z konkurencyjnymi zaporami sieciowymi nowej generacji – współczynników wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating). Wskaźnik ten porównuje wydajność rozwiązań FortiGate Network Firewall z branżową średnią uzyskiwaną przez konkurencyjne produkty z różnych kategorii, z tego samego przedziału cenowego. FortiGate 7121F okazał się być dwa razy szybszy niż średnia branżowa w zakresie ochrony przed zagrożeniami i 19 razy szybszy w zakresie inspekcji SSL, która ułatwia przedsiębiorstwom eliminowanie ryzyka zagnieżdżenia się kodu w niewidocznych, zaszyfrowanych obszarach infrastruktury.

 

Specyfikacja

FortiGate
7121F

Średnia branżowa

Współczynnik wydajności procesów ochronnych

Palo Alto Networks

PA-7080

Checkpoint

SG-64000

Cisco

Firepower 9300​​

Juniper

SRX5800

Firewall

1,89 Tb/s

682 Gb/s

3x

N/A

880 Gb/s

168 Gb/s

1 Tb/s

IPsec VPN

630 Gb/s

241 Gb/s

2.6x

328 Gb/s

323 Gb/s

81 Gb/s

230 Gb/s

Ochrona przed zagrożeniami

520 Gb/s

305 Gb/s

2x

430 Gb/s

180 Gb/s

N/A

N/A

Inspekcja SSL 

540 Gb/s

28 Gb/s

19x

N/A

N/A

28 Gb/s

N/A

Liczba równoległych połączeń

1000 mln

231 mln

4x

416 mln

110,4 mln

60 mln

338 mln

Liczba połączeń na sekundę

9 mln

4,58 mln

2x

6 mln

4,92 mln

1,1 mln

6,3 mln

 

Dodatkowe informacje:

1. Model FGT-7121F wyposażony był w dziesięć kart, bez wsparcia.

2. Wyniki bazujące na „optymalnej kombinacji” kart DPC i NPC, bez usług i wsparcia.

3. Oszacowano na podstawie konfiguracji z użyciem trzech kart SM-56.

4. Oszacowano na podstawie w pełni obciążonej konfiguracji SRX5800 (7xSPC; 3x IOC4- SRX5K-IOC4-MRAT, 1x SRX5K-MPC3-100G10G; 1x RX5K-IOC4-10G).

John Maddison, EVP of Products and CMO at Fortinet „Fortinet intensywnie inwestuje w rozwój portfolio rozwiązań zabezpieczających sieci 5G. Dostarczamy najszybsze na świecie firewalle nowej generacji, a także pomagamy dostawcom usług zabezpieczać interfejsy radiowe i internetowe przy 10-krotnie korzystniejszym od innych rozwiązań współczynniku cena-wydajność. Dodatkowo, nowy FortiExtender, obsługujący komunikację w sieciach 5G, zapewnia więcej opcji łączności WAN i jest w pełni zintegrowany z silnikiem reguł polityki bezpieczeństwa znajdującym się w FortiGate SD-WAN.”

„Potencjał w zakresie transformacji i innowacji, który sieci 5G stwarzają dla przedsiębiorstw z różnych branż jest znaczący. Jednak w przypadku rozwiązań przemysłowych do sieci 5G podłączony jest duży ekosystem, składający się z różnych komponentów – od urządzeń OT/IIoT po różnorodne przemysłowe systemy sterowania, aplikacje i narzędzia. Możliwość pełnego wglądu w stan zabezpieczeń, ich automatyzacja i wymuszenie stosowania są krytyczne dla pełnego przyjęcia 5G w przemyśle oraz przeprowadzenia możliwej transformacji.” Bart de Wijs, Head of Cyber Security, ABB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *