MediaZapowiedzi TV

Wrzesień na kanale SundanceTV

We wrześniu na kanale SundanceTV szczególnej uwadze polecamy premiery dokumentów. Na antenie pojawią się:

 

„W obiektywie popkultury”, przedstawiający karierę jednego z najważniejszych fotografów ubiegłego wieku – Douglasa Kirklanda. W obsadzie znaleźli się między innymi Sharon Stone, Nicole Kidman, Michelle Williams, Baz Luhrmann i Andy Garcia;

„Best of enemies” ukazujący debatę Buckley-Vidal, która rozpoczęła nową erę w dyskursie publicznym;

„Steve Bannon. Czas przełomu” – Steve Bannon odszedł ze stanowiska głównego stratega Białego Domu niecały tydzień po krwawym wiecu „Unite the Right” w Charlottesvile w sierpniu 2017 roku. Film podąża za Bannonem podczas amerykańskich wyborów w 2018 roku oraz rzuca światło na próby mobilizacji i zjednoczenia partii skrajnie prawicowych, by zdobyć miejsca w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku;

„Ewangelia według André”
– dokument będący filmowym pomnikiem jednej z najbardziej wyjątkowych postaci amerykańskiej kultury XX wieku jaką był André Leon Talley.

*PREMIERY*

3 WRZEŚNIA o 22:00

W OBIEKTYWIE POPKULTURY (That Click, 2019)

Reżyseria: Luca Severi

Od Marilyn Monroe do Jacka Nicholsona i Leonardo DiCaprio – Douglas Kirkland fotografował hollywoodzką elitę przez ponad 60 lat. Oto jego niezwykła, nieopowiedziana dotąd historia…

Człowiek będący w czołówce świata mody, fotoreportażu i portretu, uwiecznił swoim aparatem ponad 60 lat popkultury. Sławę przyniosły mu legendarne sesje zdjęciowe z ulubieńcami Hollywood, takimi jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor czy Angelina Jolie. Fotografował też gwiazdy z ponad 150 filmów – Dźwięki muzyki, Moulin Rouge, Titanic i Wielki Gatsby to tylko kilka z nich. Wyjątkowy styl i podejście Kirklanda zaowocowały setkami pięknych, nieśmiertelnych zdjęć, które nieustannie wpływają na świat, choć od pierwszego kliknięcia aparatu minęły już dziesiątki lat.

Ten fascynujący film dokumentalny przygląda się bliżej zdumiewającej karierze jednego z najważniejszych fotografów ubiegłego wieku – od pierwszych zleceń dla magazynu Look w latach 50. do Vanity Fair obecnie. W obsadzie znaleźli się między innymi Sharon Stone, Nicole Kidman, Michelle Williams, Baz Luhrmann i Andy Garcia.

6 WRZEŚNIA o 22:00

BEST OF ENEMIES (2015)

Reżyseria: Morgan Neville, Robert Gordon

Latem 1968 roku telewizyjne wiadomości zmieniły się na zawsze. Stacja ABC, która zajmowała
ostatnie miejsce w rankingach, zatrudniła dwóch wybitnych intelektualistów, aby przeprowadzili ze sobą debatę podczas konwencji demokratów i republikanów. William F. Buckley Jr. był główną
nadzieją nowego ruchu konserwatywnego. Gore Vidal, demokrata i kuzyn Jackie Onassis, był
lewicowym powieściopisarzem i polemistą.

Uzbrojeni w głęboko zakorzenioną nieufność i wrogość, Vidal i Buckley uważali, że ideologie polityczne przeciwnika są niebezpieczne dla Ameryki. Niczym w walce wagi ciężkiej, wymierzali sobie nawzajem polityczne i osobiste ciosy. Ich wybuchowe wymiany zdań przeradzały się we wściekłe wyzwiska. Na żywo i bez scenariusza trzymali widzów w napięciu. Oglądalność ABC News poszybowała w górę i narodziła się nowa era w dyskursie publicznym.

13 WRZEŚNIA o 22:00

STEVE BANNON. CZAS PRZEŁOMU (The Brink, 2019)

Reżyseria: Alison Klayman

Steve Bannon odszedł ze stanowiska głównego stratega Białego Domu niecały tydzień po krwawym wiecu „Unite the Right” w Charlottesvile w sierpniu 2017 roku. Już wtedy był owianą złą sławą postacią w wewnętrznym kręgu Trumpa, która wprowadziła skrajnie prawicową ideologię do najwyższych sfer amerykańskiej polityki. Nieskrępowany oficjalnym stanowiskiem – choć niektórzy twierdzą, że do niedawna miał bezpośrednie kontakty z Białym Domem – stał się bardzo wpływowym człowiekiem i przekształcił swoją kontrowersyjną markę nacjonalizmu w globalny ruch.

Film podąża za Bannonem podczas amerykańskich wyborów w 2018 roku oraz rzuca światło na próby mobilizacji i zjednoczenia partii skrajnie prawicowych, by zdobyć miejsca w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku. Aby utrzymać swoją władzę i wpływy, były bankier Goldman Sachs i inwestor medialny znów wymyśla się na nowo – tym razem jako samozwańczy przywódca globalnego ruchu populistycznego. Zręczny manipulator prasy i utalentowany promotor samego siebie, Bannon wciąż pojawia się na nagłówkach gazet i jako obiekt protestów gdziekolwiek się pojawi, podsycając potężny mit, na którym opiera się jego przetrwanie.

20 WRZEŚNIA o 22:00

EWANGELIA WEDŁUG ANDRÉ (The Gospel According to André, 2017)

Reżyseria: Kate Novack

André Leon Talley jest tak długo obecny w świecie mody, że trudno sobie wyobrazić czasy, w których nie wyznaczał granic wielkiego stylu. Intymny portret w reżyserii Kate Novack zabiera widzów w emocjonalną podróż. Od korzeni André, dorastającego w segregowanym prawami Jima Crowa Południu, aż do momentu, w którym stał się jednym z najbardziej wpływowych pionierów gustu i kuratorów mody naszych czasów. Produkcja kreśli fascynujące, dotąd niezbadane powiązania między elegancją ukochanej babci André i Czarnym Kościołem jego młodości, a jego późniejszą kultową, przełamującą bariery pracą w takich wydawnictwach jak Women’s Wear Daily, W i Vogue. Splatając bogactwo archiwalnych materiałów filmowych z najświetniejszych momentów w historii mody z przejmującymi refleksjami André na temat jego życia i kariery, Ewangelia według André jest filmowym pomnikiem jednej z najbardziej wyjątkowych postaci amerykańskiej kultury XX wieku.

Film został wyprodukowany przez twórców dokumentów The First Monday in May oraz Page One: Inside The New York Times. Zawiera komentarze luminarzy mody, takich jak Anna Wintour, Marc Jacobs i Tom Ford. Dzieło Kate Novack jest niezbędnym dodatkiem do rosnącego kanonu dokumentów o modzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *