Rekord na Patronite podczas koncertu „Lista jest tylko jedna”
100 tysięcy wyświetleń transmisji koncertu. Radio 357 z historycznym wynikiem zbiórki.
– Radio 357 zorganizowało specjalny koncert, będący podziękowaniem Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz.
– Wystąpili: Daria Zawiałow, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski. Kaśka Sochacka i Ewa Bem.
– Utwory na tę okazję zaaranżował Smolik, autor oprawy muzycznej Radia 357.
– Podczas finału artyści wykonali specjalną wersję “Podaruj mi trochę słońca”.
– Koncert poprowadzili: Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski.
– Transmisję odtworzono łącznie prawie 150 tysięcy razy. Stream radia wywołano 47 tysięcy razy, zaś liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tysięcy.
– 22 października Radio 357 udostępniło Patronom nowy system do głosowania online.
– W pierwszych godzinach po jego uruchomieniu głosy oddawano średnio co 10 sekund.
– W ciągu 5 pierwszych dni 6342 Patronów z 63 krajów oddało ponad 57 tysięcy głosów.
– Nową formułę LP357 promuje hasło “Lista jest tylko jedna”.
– Pierwsze notowanie nowej Listy Piosenek zostanie wyemitowane 29 października.
– Podczas koncertu padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera 35 tysięcy osób na łączną kwotę przekraczającą 700 tysięcy złotych miesięcznie.
– Radio 357 jest obecnie największym projektem finansowanym społecznościowo – zarówno pod względem liczby Patronów jak i kwoty wsparcia.
“Lista jest tylko jedna” – podziękowanie dla ekipy
W ramach promocji nowej Listy Piosenek 357 ekipa Radia 357 zorganizowała specjalny koncert. Jego organizację zapowiedziano w momencie ogłoszenia zbiórki środków na uruchomienie Radia 357 w październiku 2020 roku. W ten sposób ekipa Radia oraz Słuchacze i Patroni chcieli podziękować Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz.
Utwory w wyjątkowych aranżacjach Smolika
Podczas koncertu artyści wykonali utwory własne oraz covery w nowych aranżacjach. Daria Zawiałow zaśpiewała „Tatuaż” Edyty Bartosiewicz, Organek – „Mam dość” Brygady Kryzys, Zalewski – „Obracam w palcach złoty pieniądz” Perfectu, a Kaśka Sochacka „50 drzew” Smolika.
– Ten koncert połączył trzy pokolenia artystów, ale również słuchaczy. Składał się z kilku bloków, pomiędzy artystami przewidzieliśmy duże przeskoki, w brzmieniu i w klimacie. Najpierw myślałem o wspólnym kluczu dla nich, ale tak różnorodna gama głosów i klimatów kazała mi zbudować dla każdego własne otoczenie muzyczne. Piosenki w większości wybierali wokaliści – chciałem żeby czuli się w nich komfortowo. Do tego fantastyczny zespół, nieduży, ale w małych składach gra się lepiej – jest większa spójność i łatwiej złapać energię. Szczególnie na takim wyjątkowym wydarzeniu, które już się nigdzie indziej nie powtórzy. To świetna przygoda, bo unikatowa – mówi Andrzej Smolik, autor koncepcji muzycznej koncertu.
Unikatowy utwór finałowy
Jako utwór finałowy Ewa Bem wykonała „Podaruj mi trochę słońca”. Towarzyszyli jej wszyscy artyści biorący udział w koncercie.
– Chcemy, żeby te emocje zostały z nami tak długo, jak się da. Udział Pani Ewy Bem to dla nas wielkie wyróżnienie. Cały skład koncertu to artyści wybitni. Takiego wykonania nie będzie już nigdy i nigdzie indziej. Zachowujemy je pieczołowicie w naszym jeszcze niewielkim, ale własnym archiwum. Jednak nie zamykamy tam – chcemy, by żyło. Tak powoli, ale konsekwentnie budujemy własną historię – mówi Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.
Transmisja dla wszystkich. Wejściówki na aukcji.
Koncert był dostępny w otwartej dla wszystkich transmisji audio i video. Transmisję odtworzono łącznie prawie 150 tysięcy razy. Stream radia wywołano 47 tysięcy razy, zaś liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tysięcy (Facebook i YouTube). Wideo zebrało 18 tysięcy reakcji, a udostępniono je 1000 razy.
Pulę wejściówek przeznaczono na aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Kultury Bez Barier. Uczestnicy licytacji przekazali na ten cel 35 574,54 zł.
– Najwyraźniej mam szczęście do cyfr 3, 5 i 7 – żartuje Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357. – Wiedzieliśmy, że zainteresowanie koncertem będzie ogromne. Od razu zapadła decyzja o transmisji dla wszystkich. Ale takie wydarzenia nie mogą się udać przy całkowicie pustej sali. Tak zdecydowaliśmy i było to najlepsze wyjście z możliwych. Myślę, że jeszcze przyjdzie czas na większe spotkania, bez żadnych limitów i ograniczeń – dodaje.
Do sfinansowania koncertu Radio 357 pozyskało także honorowych mecenasów: Santander Bank Polska i Otodom. Zapis koncertu jest dostępny jako podcast na platformie Twoje 357.
Co 10 sekund ktoś głosował na Listę
Lista Piosenek 357 wystartuje od numeru 1 w piątek, 29 października o godz. 19:00. Notowania wyłoni 35 tysięcy Patronów. System do głosowania online został uruchomiony 22 października.
– Warunkiem numer jeden była odporność systemu na próby nieuczciwego głosowania z wielu kont. To możliwe dzięki integracji z systemem Patronite, weryfikującym konta podczas płatności. 35 tysięcy Patronów to duża społeczność, która gwarantuje różnorodność na Liście. Słuchanie Listy na antenie jest i zawsze będzie dostępne dla każdego – mówi Ewa Mieczławska z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za prace nad głosowaniem online.
W pierwszych godzinach po uruchomieniu systemu odnotowano rekordowe zainteresowanie głosowaniem.
– Wystartowaliśmy w piątek w samo południe. Po 10 godzinach okazało się, że już 3200 Patronów oddało ponad 30 000 głosów. Oznacza to, że średnio co 10 sekund ktoś głosował. Minęło kilka dni i statystyki nie przestają nas zaskakiwać. 6342 osób i ponad 57 000 głosów z 63 krajów. I rośnie – mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę Piosenek 357.
Kolejny rekord na Patronite
Podczas koncertu padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera ponad 35 tysięcy osób na łączną kwotę przekraczającą 700 tysięcy złotych miesięcznie.
– Trudno o lepszą informację zwrotną od naszych Słuchaczy niż ta, że chcą nas wspierać finansowo. Coraz więcej słuchających decyduje się zostać Patronami. Cieszy nas to niezwykle i dopinguje. Utarło się powiedzenie, że budujemy najbardziej szalony projekt medialny w Polsce, ale w sumie to całkiem trafne podsumowanie tego, co tu się dzieje – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.