MediaPolsat BOX

Seriale kryminalne i thrillery dostępne online na Polsat Box Go

Coraz większą popularnością cieszą się thrillery i kryminały w formie seriali i miniseriali. Widzowie chętnie oglądają szczególnie produkcje osadzone w polskich realiach, oraz te oparte na faktach. Na Polsat Box Go wśród seriali są takie, których każdy fan gatunku nie powinien przeoczyć. Polecamy 10 najlepszych tytułów.

 

„Cień”

Gdzie kończy się rola i wydolność wymiaru sprawiedliwości, a zło nie zostaje dostatecznie ukarane, pojawia się on… „Cień” to historia policjanta, który zerwał z prawem, żeby wymierzać sprawiedliwość. Hubert Wilczyński, były oficer CBŚ, sfingował swoją śmierć. Teraz żyjąc w cieniu, odnajduje ofiary przestępstw i niesprawiedliwości, którym system śledczy i sądowniczy nie pomógł. Gdy nie ma wątpliwości co do winy sprawcy, wymierza sprawiedliwość.

(1 sezon, 13 odcinków)

„Rysa”

Połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, w którym największą zagadką okazują się zepchnięte do podświadomości bolesne doświadczenia. To także przekonująca opowieść o kobiecie, Monice Brzozowskiej, policjantce po przejściach, która z całych sił stara się odnaleźć w zdominowanym przez mężczyzn świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Czy mimo głębokich cieni, jakie rzucają dawne grzechy, uda jej się to osiągnąć? Serial oparty na kryminałach Igora Brejdyganta.

(1 sezon, 8 odcinków)

„Układ”

Znana z serialu „Rysa” komisarz Brzozowska po przymusowym urlopie powraca do pracy. Przydzielono jej sprawę rozwikłania szajki pedofilskiej. Presja związana z tym śledztwem na nowo wciąga ją w stary nałóg, a wkrótce zaczyna tracić świadków. I chociaż wszystko wskazuje, iż to grupa przestępcza odpowiada za ich śmierć, cała sprawa może być o wiele bardziej skomplikowana. „Układ” to kontynuacja kryminalnego cyklu pióra Igora Brejdyganta.

(1 sezon, 8 odcinków)

„Des”

Oparta na faktach opowieść o seryjnym mordercy, który przez pięć lat bezkarnie zabijał w swoim mieszkaniu chłopców i młodych mężczyzn. Miniserial, który koncentruje się na jednej z najbardziej niesławnych spraw kryminalnych w historii Wielkiej Brytanii. W rolę przestępcy, Dennisa Nilsena, wciela się świetny w tej roli David Tennant, znany z seriali „Broadchurch”, „Dobry omen” i „Doctor Who”, a reżyserem produkcji jest Lewis Arnold (seriale „Time”, „Cena milczenia”, „Broadchurch”).

(1 sezon, 3 odcinki)

„Osaczony”

Spokojne, senne, niczym niewyróżniające się osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. W każdym domu na pozór normalna, szczęśliwa rodzina. Ale nic nie jest takie, jakim się wydaje. Próbując na własną rękę rozwikłać zagadkę śmierci pięciolatka, osaczony przez wszystkich Michał odkrywa zdumiewającą prawdę o własnej przeszłości, ale też orientuje się, że jest częścią mrocznej układanki, w której pożądanie i miłość mieszają się z zemstą i zdradą.

(1 sezon, 6 odcinków)

„Ślad”

Serial przenosi widzów do Wrocławia, gdzie działa seryjny porywacz i zabójca dzieci. Właśnie została odnaleziona piętnasta ofiara psychopaty, którego media nazywają Organistą. Policja jest bezsilna. Nie ma właściwie żadnych tropów. Pod naporem opinii publicznej zostaje powołana specjalna komórka, niezależna od policji – Centralny Wydział Śledczy. Wewnętrzny konflikt w jej strukturach nie ułatwi zadania.

(3 sezony, 110 odcinków)

„Na krawędzi”

Najlepiej oglądany polski serial kryminalny ostatnich lat. „Na krawędzi” to sensacyjny kryminał, precyzyjnie wymyślona zagadka. Po wielu latach pobytu za granicą Marta wraca do Polski, gdzie zostaje właścicielką czasopisma i zaczyna prowadzić fundację pomagającą ofiarom gwałtów. Sama również ma podobne doświadczenia z przeszłości. Gdy w ogrodzie bohaterki zostaje znalezione ciało jednej z podopiecznych fundacji, kobieta postanawia zemścić się na swoich oprawcach.

(2 sezony, 26 odcinków)

„Fala zbrodni”

Współczesny serial policyjny w reżyserii Waldemara Krzystka (reżysera między innymi seriali „Czas honoru”, „Fala zbrodni” i filmu „Mała Moskwa”). Grupa funkcjonariuszy z Oddziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (OPZ), eksperymentalnej, elitarnej jednostki, walczy z przestępczością zorganizowaną, w szczególności z rosyjską mafią. Serial skupia się też na życiu osobistym policjantów.

(5 sezonów, 102 odcinki)

„Przeznaczenie”

Serialowa mieszanka kryminału, filmu dokumentalnego i mystery crime. Główną bohaterką jest autentyczna wróżka, Małgorzata Trzaskoma, która, nie będąc zawodową aktorką, gra na ekranie samą siebie. Jej udział nadaje produkcji aspekt paradokumentalny również dlatego, że scenariusze inspirowane są autentycznymi wydarzeniami z życia zawodowego Małgorzaty. Natomiast postacią fikcyjną, na której opiera się fabuła serialu, jest komisarz Anna Sarnowicz.

(1 sezon, 13 odcinków)

„Miasto długów”

Windykator kojarzy się z bezlitosnym egzekutorem, używającym wszystkich legalnych i nielegalnych metod, aby złupić dłużnika. Serial „Miasto Długów” pokazuje, jak bardzo mylące może być to przekonanie. Malownicze scenerie z charakterem,  wątek pieniędzy, świetni aktorzy, a za kamerą najlepsi reżyserzy – to recepta na wciągający serial.

(1 sezon, 32 odcinki)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *