Kolejna afera z BOR w tle. Nikt nie chroni prezydenta. Co jeszcze w nowym „Wprost?”
Andrzej Duda pod okiem BOR bawił w zakopiańskim hotelu Belvedere, który nie ma pozwolenia na użytkowanie, a przede wszystkim nie został odebrany przez strażaków. Sprawę badają już ABW i prokuratura. O szczegółach w nowym numerze „Wprost” piszą Artur Grabek i Grzegorz Sadowski.
Ponadto w nowym numerze tygodnika „Wprost”:
Marcin Hajduk rozmawia z Kayah o kwestii festiwalu w Opolu. – Nie namawiałam nikogo do bojkotu Opola, to były indywidualne decyzje samych artystów – przekonuje artystka.
W sprawie festiwalu pisze także Marcin Cichoński, zwracając uwagę na to, że wydaje się, iż każdy chce coś ugrać na aferze, a mało kto ma pomysł, jak uratować imprezę, która jest dla polskiej kultury prawdziwym skarbem. Ponadto dziennikarz rozmawia o Opolu z aktorem Arkadiuszem Jakubikiem.
Eliza Olczyk i Joanna Miziołek o wszystkich wojnach Jacka Kurskiego i o tym, dlaczego historia z niedoszłym festiwalem w Opolu umocniła prezesa TVP.
Joanna Miziołek i Marcin Dzierżanowski piszą o policyjnych torturach w kontekście głośnej sprawy zabójstwa Igora Stachowiaka. – Polscy policjanci ciągle stosują tortury, czyli nieuzasadnioną przemoc wykorzystywaną w celu poniżenia przesłuchiwanego bądź wymuszenia zeznań – alarmuje w rozmowie z „Wprost” Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.
O rutynowych przepychankach w polskim parlamencie piszą Eliza Olczyk i Joanna Mizołek. „Opozycja żąda głowy wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, ale dymisji nie będzie” – piszą. Dlaczego? O tym w nowym „Wprost”.
O “równych i równiejszych” w Polsce pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
Polskie meble, srebro i okręty. O tym, za co kocha nasz reszta świata piszą Szymon Krawiec i Grzegorz Sadowski.
W rozmowie z Grzegorzem Sadowskim szef GPW Jarosław Grzywiński opowie o tym, jak zarabia się na warszawskiej giełdzie.
W sekcji „zagranica” Jakub Mielnik odpowie na pytanie: „Kogo obchodzi Manchester?”.
Tomasz Michalik pisze o fake newsach. Dlaczego to potężne wyzwanie stojące przed światem? O tym w nowym „Wprost”.
Na stronach tygodnika „Wprost” poświęconych historii przeczytamy artykuł Adama Gaafara o dzieciach, które zmieniły świat.
W najnowszym wydaniu przypomnimy także sylwetkę Rogera Moora, przybliżymy atmosferę w Cannes oraz opiszemy muzealny boom w Polsce.
W numerze przeczytają państwo także felietony: Magdaleny Środy, Jana Wróbla, Ewy Wanat, Jana Rokity, Waldemara Skrzypczaka i Ryszarda Czarneckiego.