Czerwcowe nowości na VoD.pl
„To tylko koniec świata”, „Konwój”, „Cały ten cukier” i „Planetarium” to tylko niektóre z nowości filmowych, dostępnych w serwisie VoD.pl od czerwca.
Czerwiec w VoD.pl otworzy premiera najnowszego filmu Xaviera Dolana, nagrodzonego w Cannes pt. „To tylko koniec świata”. Film jest dramatem, w którym reżyser daje wyraz swoim dwóm największym fascynacjom: ludzkim namiętnościom i słabości do kultury popularnej. Louis (w tej roli Gaspard Ulliel) po latach wraca do rodzinnego domu, by zmierzyć się z zawiedzionymi nadziejami na wielką karierę i pretensjami ze strony starszego brata (świetny Vincent Cassel). Mężczyzna, od początku bombardowany wymówkami najbliższych, skrywa mroczną tajemnicę. Powrót do domu jest bowiem pomysłem na spędzenie ostatnich chwil życia…. Premiera: 13 czerwca.
Kolejny tydzień w VoD.pl otworzy „Tancerka” w reżyserii Stéphanie Di Giusto z piosenkarką Soko w roli głównej. Debiut reżyserki został doceniony przez jury Cezarów. Tytułowa bohaterka wykonuje tzw. taniec serpentynowy, który w swoim filmie uwiecznili już Bracia Lumiére w 1896 roku. Di Gusto wraca do ekscentrycznej postaci Löie Fuller – kobiety, która miała ogromny wpływ na taniec. Reżyserka zapoznaje widzów z jej inspirującą biografią, dużą wagę przywiązując do estetycznej warstwy obrazu. Premiera na VoD.pl: 10 czerwca.
Tego samego dnia premierę w VoD.pl mieć będzie norweski komediodramat „Witajcie w Norwegii”. Film znakomicie wpisuje się w ogólnoeuropejską dyskusję dotyczącą uchodźców. Primus (grany przez, nagrodzonego za swoją rolę, Andersa Baasma Christiansena) w niczym nie przypomina politycznie poprawnego Skandynawa. Pewnego dnia wpada na pomysł, by swój podupadający finansowo hotel, zamienić w ośrodek dla uchodźców i zbić na tym kapitał (rząd płaci 50 tys. koron za jednego uchodźcę). Tematowi głównemu towarzyszą wątki poboczne, dzięki którym poznajemy Norwegię jako kraj depresyjnych frustratów, którym obce są etyczne rozterki. Dzięki takiemu ujęciu tematu obraz Rune Denstada Langlo staje się bardzo odważnym głosem w dyskusji dotyczącej europejskich stereotypów.
W czerwcu na VoD.pl pojawi się także film pt. „Konwój” w gwiazdorskiej obsadzie (Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat) w reżyserii Macieja Żaka. To kolejny po „Drogówce” Smarzowskiego i „Pibullu” Vegi pozbawiony skrupułów obraz polskich policjantów. Fabuła filmu osnuta jest wokół transportu nietypowego więźnia: pedofila i mordercy (w tej roli Ireneusz Czop). Obecność mrocznego „gościa” stopniowo uwalnia z policjantów najgorsze instynkty, na jaw wychodzą też skrzętnie skrywane tajemnice z przeszłości. W rezultacie widz otrzymuje trzymający w napięciu thriller kryminalny, przy okazji będący socjologiczną analizą mężczyzn na co dzień stykających się z przemocą. Premiera na VoD.pl: 13 czerwca.
15 czerwca swoją premierę w serwisie VoD.pl będzie miał film „Planetarium” z Natalie Portman i Lily-Rose Depp w rolach głównych. Akcja “Planetarium” rozgrywa się w bogatej części Paryża lat 30. Siostry Barlow swoimi występami zdobywają coraz większą sympatię i rzeszę fanów wśród stołecznej elity. Na fali popularności Amerykanki otrzymują propozycję od pewnego biznesmena – mają zagrać scenę wywoływania duchów. W filmie Emmanuela Salingera, jak w soczewce skupiają się wszystkie najważniejsze tendencje epoki: fascynacja kinem, spirytualizmem, widmo wojny i rozpustne życie bywalców kawiarni i kabaretów.
Dokument „Cały ten cukier”, porównywany z kultowym „Super Size Me”, to jedna z premier czerwca na VoD.pl. Reżyser Damon Gameau z dowcipem opowiada o jednym z największych zagrożeń współczesnego świata – nadmiernym spożyciu cukru. By pozostać jak najbardziej wiarygodnym, sam decyduje się na spożycie aż 40 łyżeczek cukru dziennie. Absurdalna, wydawałoby się, ilość tak naprawdę jest dzienną dawką dla przeciętnego konsumenta z Australii (i to bez słodyczy!). Co więcej, ogromny jej procent znajduje się w jedzeniu uznawanym za zdrowe: sokach, płatkach czy pieczywie. Oglądając „Cały ten cukier” śledzimy proces tycia mężczyzny i odruchowo… odkładamy batonik. Premiera: 18 czerwca.
Czerwiec w VoD.pl wieńczy premiera filmu „Śmierć Ludwika XIV” Alberta Serry. Kontrowersyjny obraz osnuty jest na historycznych wydarzeniach. Jednak widzowie, którzy spodziewają się nudnej biografii, mogą odetchnąć z ulgą. Film Serry jest bowiem pokłosiem pomysłu na performans w Centrum Pompidou, który nie odbył się z powodu finansowych deficytów. Podczas wydarzenia, performer wcielający się w króla, miał leżeć nieruchomo przez 15 dni w królewskim łożu umieszczonym w szklanej klatce w muzeum. Pomysłu nie udało się zrealizować, powstał za to film, który, mimo historycznego kostiumu, trafnie oddaje charakter (również współczesnego) odchodzenia. Na uwagę zasługuje także fakt, że poważny temat inkrustowany jest bogato humorystycznymi wstawkami.