Maj na kanałach z portfolio BBC Worldwide
Majowe propozycje programowe kanałów BBC HD, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.
Zabójca z Rillington Place
(Rillington Place)
Od środy 2 maja, godz. 22:00
Sezon 1 (3 odcinki)
Miniserial oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Johna Christie, jego żony Ethel i ich sąsiada Timothy’ego Evansa. Relacja wydarzeń, które doprowadziły do tragicznej pomyłki sądowej oraz przyczyniły się do zniesienia kary śmierci w Wielkiej Brytanii.
Christie zamordował osiem kobiet, w tym swoją żonę. Działał na terenie dzielnicy Notting Hill w Londynie. Zamordował także żonę oraz córkę swojego sąsiada Timothy’ego, który niesłusznie został o to oskarżony, w 1950 roku wykonano karę śmierci. Evans jednak nie przyznał się do winy. Wiele lat później w wyniku makabrycznego odkrycia okazało się, kto był prawdziwym zabójcą.
Fabuła serialu sięga roku 1938, kiedy Christie i jego żona przeprowadzili się do Rillington Place w Londynie. Trzymająca w napięciu opowieść skupia się na wydarzeniach, które doprowadziły do morderstw Beryl i Geraldine Evans, oraz konsekwencjach niesprawiedliwego oskarżenia Timothy’ego. Historia opowiedziana z punktu widzenia Ethel, Evansa, a wreszcie samego Christie, odkrywa mroczne sekrety człowieka, który okazał się bezwzględnym i okrutnym mordercą, z zimną krwią zdradził i zmanipulował swoje otoczenie – żonę, sąsiadów oraz ostatecznie brytyjski system sprawiedliwości. Z tragicznymi skutkami.
W rolach głównych gwiazdy Hollywood – Tim Roth oraz Samantha Morton
Komisarz Maigret
(Maigret)
Od środy 23 maja, godz. 22:00
Sezon 1 (2 odcinki)
Komisarz Migret to najpopularniejszy francuski detektyw, bohater niezliczonej liczby powieści, opowiadań oraz ekranizacji filmowych powołany do życia przez belgijskiego pisarza Georges’a Simeona. W najnowszej ekranizacji jego przygód w tytułowej roli występuje Rowan Atkinson.
W stolicy Francji grasuje seryjny zabójca, który morduje kobiety o tym samym kolorze włosów. Do złapania terroryzującego cały Paryż psychopaty zatrudniony zostaje nieustraszony komisarz Jules Maigret. W odpowiedzi na presję społeczną oraz wobec braku postępów w śledztwie postanawia przechytrzyć mordercę i zastawić na niego pułapkę.
W drugim odcinku seria brutalnych napadów na trzy zamożne gospodarstwa w Picardy elektryzuje lokalną społeczność. Do złapania brutalnego gangu wezwana została elitarna jednostka policji kryminalnej, jednak komisarz Maigret przekonany jest, że ta sprawa ma związek z paryskim mordercą.
Scott i Bailey
(Scott & Bailey)
Od piątku 21 maja, godz. 22:00
Sezon 5 (3 odcinki)
Suranne Jones i Lesley Sharp powracają w kolejnych odcinkach serialu o zawodowych i osobistych perypetiach dwóch pań detektyw: Rachel Bailey i Janet Scott.
Rachel, ku uciesze partnerki, powraca po awansie. Zajmuje się sprawą, która okazuje się bardziej skomplikowana i niebezpieczna, niż początkowo się zdawało. Przed parą policjantek jedno z największych, najbardziej mrocznych wyzwań w dotychczasowej karierze. Gdy bezpieczeństwo Rachel wisi na włosku, a Janet jest bezsilna, gdy powinna chronić swoją córkę, policjantki zostają zmuszone do podjęcia bardzo ważnych decyzji.
Doktor Who
(Doctor Who)
Od poniedziałku 14 Maja, godz. 16:00
Sezony 1, 2 i 3 (45 odcinków)
Trzy pierwsze serie popularnego serialu science fiction po 16-letniej nieobecności wreszcie powracają na antenę BBC HD.
W roli dziewiątego Doktora na pokład TARDIS wkracza Christopher Eccelston. Doktor w jego wykonaniu jest błyskotliwy, zabawny, bezczelny oraz odważny. Jest jednocześnie samotnikiem, któremu pokręcony sposób myślenia daję przewagę nad wrogami i pomaga bronić świat przed niebezpieczeństwem. Doktor ma jednak poważny problem z relacjami. Dlatego właśnie potrzebuje Rose, którą uratował przed atakiem manekinów w sklepie. Staje się ona jego wierną towarzyszką.
W drugiej serii w rolę ulubionego Władcy Czasu wciela się David Tennant. Doktor i Rose bronią wszechświata przed przerażającymi potworami i kosmitami, a także przed wrogami z przeszłości.
Seria trzecia to z kolei spotkanie Doktora ze studentką medycyny Marthą Jones. Razem podróżują w czasie oraz przestrzeni, odwiedzają fantastyczne światy. Przed nimi wiele niesamowitych wyzwań.
Luther
(Luther)
Od wtorku 29 maja, godz. 22:00
Sezon 1 (6 odcinków)
Idris Elba wciela się w postać pełnego pasji londyńskiego detektywa, który potrafi być tak niebezpieczny oraz bezwzględny jak złoczyńcy, których ściga. Granice między jego życiem prywatnym a zawodowym dawno się już zatarły, a on sam często balansuje na granicy prawa, by samodzielnie wymierzać sprawiedliwość. Luther z podobną odwagą przenika umysły psychopatów co mroczne przestrzenie własnej duszy. Demony z przeszłości zapewne pomagają mu tropić seryjnych morderców.
Mroczny kryminał psychologiczny wielokrotnie doceniany przez krytyków.
Cuda inżynierii kolejowej
(Impossible Railways)
Od czwartku 10 Maja, godz. 23:00
Sezon 1 (6 odcinków)
Program cykliczny, w którym przedstawiamy najbardziej spektakularne konstrukcje i linie kolejowe na świecie oraz umożliwiające ich powstanie śmiałe rozwiązania inżynieryjne. Od czasu błyskawicznego rozwoju transportu kolejowego w XIX wieku stanowił on jedną z najnowocześniejszych gałęzi inżynierii. Jego twórcy bez lęku podbijali najpotężniejsze góry świata, przekraczali rwące rzeki, przemierzali rozległe dzikie tereny i wprowadzali śmiałe zmiany w miastach. Pasjonaci kolejnictwa przedstawiają przełomowe zdarzenia w historii tej dziedziny transportu, sylwetki pionierów kolei i współczesnych inżynierów, którzy często wbrew naturze i prawom fizyki tworzyli niesamowite konstrukcje, trakcje oraz nowoczesne tabory. To im zawdzięczamy imponującą ogólnoświatową sieć kolejową.
Dragons’ Den: Jak zostać milionerem
(Dragons’ Den)
Od piątku 4 maja, godz. 23:00
Sezon 12 (12 odcinków)
Kolejna seria telewizyjnego hitu, w którym uczestnicy prezentują swoje pomysły oraz wynalazki z nadzieją na otrzymanie wsparcia od jurorów-milionerów. Występujący w programie brytyjscy inwestorzy (Duncan Bannatyne, Kelly Hoppen, Deborah Meaden, Peter Jones i Piers Linney) gotowi są wesprzeć ekspertyzą i własnymi pieniędzmi dobrze rokujące inicjatywy. Uczestnicy w zamian za wkład finansowy proponują udziały w swoich przedsięwzięciach. Każdy z nich ma trzy minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu, zaproszenie inwestorów do udziału w pracy nad jego rozwojem oraz przejście przez trudną rozmowę z dociekliwymi biznesmenami.
Jednymi z ciekawszych pomysłów prezentowanych w 12. serii są m.in. zestawy do domowej produkcji cydru, innowacyjne słuchawki oraz nowa forma transportu.
Hotel Zacisze
(Fawlty Towers)
Od piątku 4 maja, godz. 00:00
Sezon 1 (6 odcinków)
Realizowana w latach 70. XX wieku w podmiejskim Toquay komedia to klasyka gatunku, farsy i humoru sytuacyjnego, uznawana przez wielu za najlepszy brytyjski serial. Arogancki i egoistyczny Basil Falwty (w tej roli niezastąpiony John Cleese, współzałożyciel grupy Monthy Python) prowadzi hotel, wspiera go w tym – będąca jego utrapieniem – żona Sybil. Trudno wyobrazić sobie bardziej niedobraną parę. Obsługę stanowią też niezbyt rozgarnięty kelner z Barcelony oraz zaradna pokojówka Polly. Perypetie zespołu hotelowego są niezwykle zabawne, a każdy odcinek to ciąg niefortunnych i komicznych zdarzeń, które nieuchronnie prowadzą do katastrofy. Autorskie dzieło Johna Cleese’a, mimo kilku dekad od premiery, nadal zachwyca absurdalnym humorem
i potrafi rozbawić każdego. Klasyka komedii.
Brytyjska armia: na froncie pokoju
(Army: Behind the New Frontlines)
Od poniedziałku 7 maja, godz. 23:00
Sezon 1 (3 odcinki)
Armia brytyjska od ponad trzech lat nie była na froncie wojennym. Po kontrowersyjnych kampaniach w Iraku oraz Afganistanie istnieje polityczny i społeczny opór wobec interwencji zbrojnych za granicą. Budżet armii kurczy się od lat, a liczebność wojsk osiągnęła minimum – żołnierzy jest najmniej od czasów Cromwella. Jednak wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamskiego, rosnącą groźbą nowej zimnej wojny w Europie Wschodniej oraz głodem i licznymi konfliktami w Afryce, armia brytyjska musi być gotowa do odegrania nowej, ważnej roli w głęboko niestabilnym świecie.
Dynastia saudyjska
(House of Saud)
Od poniedziałku 7 maja, godz. 00:00
Sezon 1 (3 odcinki)
Arabia Saudyjska stoi w obliczu poważnych zmian. Królestwo od dawna cieszyło się niewyczerpanym bogactwem oraz ogromnymi wpływami. Obecnie oskarżane jest o szerzenie ideologii ekstremistycznej, a nawet wspieranie brutalnych fundamentalistów. Przed nowym władcą, 32-letnim Mohammedem bin Salmanem, który zapowiedział przekształcenie królestwa w mniej radykalne ideologicznie, wiele trudnych wyzwań. W ostatnich latach Arabia Saudyjska posądzana była o wspieranie aktów terrorystycznych na Zachodzie. Obiecane zmiany mogą być naprawdę bezprecedensowe. Jednak rosnący konflikt regionalny z Iranem sprawił, że kraj znalazł się w epicentrum kryzysu na Bliskim Wschodzie. Czy Arabia Saudyjska, jako jedno z najpotężniejszych państw na świecie, przyjmie rolę strażnika stabilizacji czy chaosu na świecie?
Zbrodnie z miłości i nienawiści
(Love and Hate Crime)
Od środy 30 maja, godz. 23:00
Sezon 1 (3 odcinki)
Program dokumentalny, którego twórcy przyglądają się przestępstwom motywowanym nienawiścią oraz uprzedzeniami rasowymi – zagrożeniom spotykającym osoby postrzegane w społeczeństwie jako odmienne. Oskarżenia o dyskryminację rasową wciąż dominują
w debacie publicznej, a członkowie społeczności LGBT, choć zyskują coraz więcej praw, nadal spotykają się z niezrozumieniem i wrogością. Motywowane taką nienawiścią zbrodnie polaryzują społeczeństwo i budzą skrajne emocje.
W trzech odcinkach przedstawiono historie brutalnych przestępstw – zabójstwa transpłciowej kobiety, zamordowanej przez swojego chłopaka, który wpadł w szał na wieść o pierwotnej (męskiej) płci swojej partnerki; geja zamordowanego przez rodzinę partnera oraz nastolatek, które wzięły udział w zbiorowym przestępstwie na tle rasowym.
Rozmowy z funkcjonariuszami policji, prokuratorami, sprawcami oraz bliskimi ofiar mają wyjaśnić motywacje, komplikacje psychologiczne oraz konsekwencje społeczne stojące za każdą z tych okrutnych zbrodni.
Piękne cywilizacje
(Civilisations)
Od czwartku 17 maja, godz.19:55
Sezon 1 (9 odcinków)
Seria dokumentalna poświęcona arcydziełom historii sztuki oraz odwiecznemu pragnieniu ludzkości – potrzebie piękna. Niesamowita skala kompleksu świątyń Angkor w Kambodży, rozmiary Terakotowej Armii pierwszego chińskiego cesarza, przepiękne bizantyjskie mozaiki w Rawennie, pełne misternych detali freski stworzone przez Michała Anioła w Bazylice św. Piotra w Watykanie – twórcy dokumentu prezentują, jak mistrzowie różnych kultur wyrażali siebie na przestrzeni wieków.
Specjalistyczne techniki filmowania umożliwiają poddanie arcydzieł bardzo skrupulatnej analizie oraz dokładne przedstawienie maestrii ich twórców. Widzowie na całym świecie mogą teraz z bliska podziwiać niedostępne dotychczas w takiej skali dzieła mistrzów światowego rzemiosła. Zrealizowany z ogromną pasją i okrzyknięty telewizyjnym przebojem serial dokumentalny uświadamia, że sztuka wciąż definiuje ludzkie doświadczenie. A jego twórcy wyjaśniają, dlaczego nadal inwestujemy w nią tyle czasu, wysiłku oraz pieniędzy.
Wielkie koty
(Big Cats)
Od wtorku 15 maja, godz. 19:55
Sezon 1 (2 odcinki)
Jedne z groźniejszych drapieżników na naszej planecie, a jednocześnie ulubione zwierzęta domowe. Choćz natury są skryte i tajemnicze, dziś dzięki rozwojowi badań oraz technik filmowania mamy możliwość przyjrzeć się im bliżej. Śledzimy rozwój geparda w łonie matki; odkrywamy, kiedy kotom rosną zęby oraz pazury; i dlaczego te wojownicze drapieżniki rodzą się głuche i ślepe.
Podglądamy też tajemniczego ocelota andyjskiego, by poznać jego zachowania. Seria dokumentalna realizowana w 14 krajach rejestruje życie aż 31 gatunków dzikich kotów. Dowiemy się m.in. o ich złożonych sposobach komunikacji, oddanym rodzicielstwie oraz zalotach.
Cała prawda o szczupłych
(The Truth About Slim People)
Od czwartku 3 maja, godz. 23:00
Wydaje się, że niektórzy ludzie zupełnie nie przejmują się tym, co jedzą, nigdy nie byli na diecie, nie muszą też ćwiczyć – a są szczupli. Jak im się to udaje? Mamy zamiar to sprawdzić, towarzysząc na co dzień szczęśliwcom, 37-letniemu Yemiemu (80 cm w talii) i 41-letniej Anne Marie (rozmiar 36), którzy jedzą, co chcą, nie ćwiczą i nie muszą przejmować się wagą.
Przez 5 dni ukryte kamery dokumentują ich dzień – w pracy, w domu, podczas spotkań ze znajomymi. Co sprawia, że udaje im się zachować szczupłą sylwetkę? Eksperci wykluczają kolejne elementy stylu życia: dietę, działanie stresu, długość snu. W czasach rosnącego zagrożenia otyłością i chorobami z niej wynikającymi odkrycie sekretu szczupłej sylwetki wydaje się bardzo pożądane.
Życie na pustkowiu: powroty
(Ben Fogle: Return to the Wild)
Od wtorku 10 kwietnia, godz. 21:55
Sezon 1 (5 odcinków)
Podróżnik Ben Fogle odwiedza uczestników pięciu serii swojego programu „Życie na pustkowiu”. Jak radzą sobie w swoich domach na łonie natury, na odludziu? Czy są zadowoleni ze swoich wyborów i diametralnej zmiany życia?
W pierwszym odcinku Ben wybiera się na australijską wyspę, by spotkać się z byłym biznesmenem Davidem Glasheenem. Od dwudziestu lat żyje on w ciszy i spokoju. Ceną za ten luksus jest samodzielne uprawienie warzyw, łowienie ryb i krabów, a nawet warzenie piwa.
Hiperrewolucja: powstanie robotów
(Hyper Evolution: The Rise of The Robots)
Od poniedziałku 21 maja, godz. 23:00
Sezon 1 (2 odcinki)
Biolog ewolucyjny dr Ben Garrod oraz inżynier elektroniki profesor Danielle George sprawdzają, czy maszyny zbudowane w celu poprawy jakości naszego życia mogą w przyszłości stać się naszymi konkurentami.
Prowadzący uzyskali możliwość spotkania z konstruktorami najbardziej zaawansowanych robotów na świecie i przyjrzenia się ich „podopiecznym” – robotom pierwszej generacji oraz ich nowoczesnym, udoskonalonym i bardzo zaawansowanym wersjom. Wszystko po to, by dowiedzieć się, dokąd zmierza nowy “gatunek” i co to oznacza dla nas, ludzi.
Naprawcie mój mózg
(Can You Fix a Brain Like Mine?)
Poniedziałek 7 maja, godz. 23:00
Lotje Sodderland w wieku 34 lat doznała trwałego uszkodzenia mózgu w wyniku udaru, który niemal pozbawił ją życia. Zdarzenie to zasadniczo zmieniło sposób, w jaki postrzega ona świat. Zaowocowało także fascynacją na punkcie nauki, która de facto uratowała jej życie. T
owarzyszymy Lotje podczas spotkań z neurologami-pionierami, którzy na podstawie najnowszych badań opracowują przełomowe metody leczenia różnych aberracji pracy mózgu takich jak m.in. choroby Parkinsona i Alzheimera oraz autyzm. Mózg jest wyjątkowo złożonym narządem, natomiast neurobiologia to dopiero rozwijająca się dziedzina nauki. Bohaterka programu próbuje określić obecny stan wiedzy współczesnych neurologów oraz zestawić wszystkie plusy i minusy ingerencji w działanie narządu, o którym nie wiemy jeszcze wszystkiego.
Książę Harry i Meghan: zakochani do szaleństwa
(Prince Harry and Meghan: Truly, Madly, Deeply)
Piątek 11 maja, godz. 21:55
Historia związku księcia Harry’ego oraz jego narzeczonej Meghan Markle. Losy tej pary elektryzują nie tylko mieszkańców brytyjskiej monarchii, choć właśnie dla niej związek ten jest bezprecedensowy. Piąty w kolejce do tronu Harry poślubi popularną aktorkę z Hollywood. W ten sposób Meghan Markle stanie się amerykańską księżniczką w królewskiej rodzinie. Ten związek na pewno odmieni oblicze brytyjskiej monarchii.
Jak będzie wyglądała ceremonia ślubna? W jakim stopniu zmieni się życie obojga? Co Meghan będzie musiała poświęcić, by poślubić księcia, i czy zgodzi się na wszystkie kompromisy? Spróbujemy odpowiedzieć m.in. na te pytania.
Kreatywni cukiernicy
(Extreme Cake Makers)
Od czwartku 24 maja, godz. 17:55
Sezon 2 (32 odcinki)
Zdumiewające arcydzieła sztuki cukierniczej potrafią przygotować tylko utalentowani specjaliści. W drugiej serii programu kreatywni cukiernicy prezentują swoje przepiękne torty o zadziwiających formach i smakach. W takiej pracy potrzebna jest pomysłowość, ale bardziej chyba umiejętności, drobiazgowość, artystyczne zacięcie oraz dużo szczęścia. Jego brak grozi bowiem spektakularną porażką.
W tej serii śledzić będziemy m.in. przygotowania gigantycznego ciasta o kształcie krowy na festiwal cukierniczy Bakewell, tortu o kształcie starego gramofonu, przepysznego sernika, siedmio-piętrowego tortu ślubnego oraz innych zwariowanych wypieków (m.in. o kształtach orangutana oraz żółwia).
Syndrom Tourette’a: wciąż poza kontrolą
(Tourettes: They Still Can’t Help It)
Poniedziałek 21 maja, godz. 21:55
W 1988 roku nastoletni John Davidson wziął udział w programie dokumentalnym BBC na temat syndromu Tourette’a. Wówczas niewiele osób słyszało o takiej chorobie, nieliczni tylko wiedzieli o schorzeniu neurologicznym, którego symptomami w cięższych przypadkach może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.
Obserwowaliśmy, jak 16-letni wówczas John próbuje odnaleźć się w rzeczywistości, w której jego zachowania oraz wypowiedzi traktowane są przez otoczenie jako obraźliwe i naganne. W 2002 roku John wystąpił w kolejnym filmie. Tym razem towarzyszył ośmioletniemu Gregowi Storeyowi, u którego właśnie zdiagnozowano zespół Tourette’a.
Po siedmiu latach ponownie spotykamy się Johnem (37 lat) i Gregiem (15 lat), by dowiedzieć się, jak radzą sobie z chorobą. Greg jest w tym samym wieku, w którym John po raz pierwszy wziął udział w filmie dokumentalnym.
Czy obecne doświadczenia nastoletniego Grega można porównywać do problemów Johna sprzed dwudziestu lat? Jak na przestrzeni lat zmieniało się życie Johna?
Nie mówcie pannie młodej
(Don’t Tell The Bride)
Od poniedziałku 14 maja, godz. 18:55
Sezon 12 (12 odcinków)
Pan młody dostaje pieniądze na zorganizowanie wymarzonego ślubu. Jednak jest haczyk – ceremonia przygotowywana jest w tajemnicy przed panną młodą. Po stronie przyszłego męża, wspieranego przez świadka, jest wybór miejsca ceremonii, sali weselnej, a nawet sukni ślubnej i kreacji dla druhen.
Jakby tego było mało, narzeczeni muszą rozstać się na kilka tygodni. Spotkają się dopiero na uroczystości ślubnej, której oprawa będzie dla panny młodej ogromną niespodzianką. Nie zawsze udaną. Panowie młodzi miewają bowiem zwariowane pomysły i nieczęsto przejmują się faktem, że narzeczona marzy o tradycyjnym, uroczystym weselu w rodzinnym gronie.
Domy marzeń – nad morzem
(Fantasy Homes By The Sea)
Od środy 2 maja, godz, 18:55
Sezon 6 (10 odcinków)
Jenni Falconer podróżuje po wybrzeżach Wielkiej Brytanii i całej Europy, aby pomóc dziesięciu rodzinom znaleźć wymarzone domy nad morzem. W każdym odcinku zobaczymy najwspanialsze propozycje dla tych, którzy nie muszą się liczyć z pieniędzmi – ale także fantastyczne okazje dowodzące, że życie nad morzem wcale nie musi być tak drogie, jak się wydaje.
W tej serii spotkamy m.in. emerytowanego oficera, marzącego o otwarciu pensjonatu na wybrzeżu North Yorkshire, pisarza szukającego inspiracji na Sycylii i parę byłych bywalców klubów, którzy poznali się osiem lat temu na Majorce, a teraz marzą o powrocie.
Kto wie, czy po obejrzeniu kolejnego odcinka sam nie zapragniesz sprzedać swojego domu i zamieszkać nad morzem.
Kręciołki
(Twirlywoos)
Od poniedziałku 7 maja, godz. 10:25
Sezon 1 (35 odcinków)
Program dla przedszkolaków, którego bohaterami są bardzo dociekliwe Kręciołki – cztery barwne, ptakopodobne istoty, które w poszukiwaniu przygód przybyły z daleka w czerwonej łodzi podwodnej. Teraz odkrywają nowy, fascynujący świat. Grupę przyjaciół tworzą niebieski ciekawski Duży Bigu, czerwony ekstrawagancki Tudlu oraz Czikidi i Czik – para żółtych nierozłącznych przyjaciół. Jest też Pikabu, sekretna postać, którą widzowie mogą zobaczyć, ale nie widzą jej Kręciołki.
W kolejnych odcinkach Kręciołki mają przygody, dzięki którym poznają nowe zagadnienia, jak na przykład: za, przed, pod, nad, glośno, cicho, do góry, do dołu, mokry, suchy. Bawią się m.in. z podskakującą piłką, obserwują magiczne pudełko z chmurami, skaczą w kałużach, spotykają się z kotem, a przy okazji robią psikusy. Mają też wiele innych przygód, za pomocą których poznają świat.
Wyciszona, miła dla oka grafika i oszczędne efekty dźwiękowe uzyskane za pomocą prawdziwych instrumentów pomogą dzieciom przeżywać przygody razem z ich bohaterami.
Yakka Dee
(Yakka Dee)
Od poniedziałku 21 maja, godz. 09:55
Sezon 1 (20 odcinków)
Główna bohaterka programu, urocza i energiczna dziewczynka o imieniu Dee, zachęca dzieci do mówienia. Każdy odcinek skoncentrowany jest na jednym słowie. W rytmiczny i pełen humoru sposób przedstawiane są jego różne wizualizacje.
Oglądanie kolejnych obrazków co skłania dzieci do powtarzania oraz podejmowania kolejnych prób ćwiczenia mowy.