Technologia - Promocje

Acer z dwoma nowymi modelami Chromebooków klasy premium dla biznesu

Nowe Chromebooki od Acer to rozwiązania zaprojektowane z myślą o pracy w chmurze. Łączą w sobie szeroki zakres możliwości pakietu Chrome Enterprise, wyjątkową wytrzymałość, którą zapewnia aluminiowa obudowa wojskowej klasy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu czytników linii papilarnych i certyfikacji Citrix.

 

Acer zaprezentowała dwa nowe modele swoich Chromebooków. Acer Chromebook 715 i Chromebook 714 zaprojektowano z myślą o jeszcze bezpieczniejszej i bardziej wydajnej pracy w chmurze. Obydwa nowe Chromebooki Acer ‘zamknięto’ w ultrawytrzymałej aluminiowej obudowie klasy wojskowej (przetestowanej pod kątem zgodności z amerykańskim standardem MIL-STD 810G), a dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje zastosowanie czytnika linii papilarnych oraz certyfikacja Citrix.

Co więcej, obydwa nowe Chromebooki Acer oferują cały szereg rozwiązań przekładających się na wydajniejszą pracę w środowisku chmurowym, w tym m.in. wyświetlacze Full HD, procesory Intel Core (do 8. generacji) czy baterie zapewniające nawet 12-godzinny czas pracy.

Ochrona najwyższej klasy: trwała obudowa aluminiowa, czytnik linii papilarnych

W Chromebooku 715 i Chromebooku 714 firmy Acer zastosowano obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jest ona wykonana w 100% z aluminium i prezentuje się atrakcyjnie.

Pomaga również zrobić dobre wrażenie na spotkaniach z klientami czy potencjalnymi współpracownikami. Nowa ulepszona konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo na poziomie klasy wojskowej (zgodność z amerykańskim standardem MIL-STD 810G).

Oznacza to, że komputer wytrzyma upadek z wysokości 122 cm oraz nacisk wywierany przez ciężar o masie 60 kg. Obudowa wykonana z anodowanego aluminium sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu, gotowa stawić czoła ekstremalnej eksploatacji i w pełni odporna na wszelkie wgniecenia, zagięcia, wyszczerbienia i korozję, zachowując swój elegancki wygląd i solidną jakość wykonania przez cały cykl życia produktu.

Touchpad umożliwia łatwe korzystanie z dostępnych aplikacji i stron internetowych oraz sprawną obsługę realizowanych projektów. Pokryty jest wzmocnionym szkłem Gorilla Glass firmy Corning. Co więcej, touchpad jest odporny na zadrapania i działanie wilgoci, a wciśnięcie całej jego płytki jest równoznaczne z naciśnięciem lewego przycisku myszy.

W Chromebooku 715 i Chromebooku 714 zastosowano także dodatkowy element zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych — umieszczonego przy klawiaturze. Rozwiązanie to sprawdzi się idealnie w środowiskach pracy współdzielonej. Dzięki czytnikowi pracownicy zyskują możliwość szybkiego i bezpiecznego odblokowywania urządzenia, by udostępnić je innym.

Nowe Chromebooki firmy Acer posiadają certyfikat Citrix Ready, co czyni je w pełni kompatybilnymi z rozwiązaniami Citrix projektowanymi z myślą o mobilności biznesowej, łączności sieciowej i platformach chmurowych.

Acer Chromebook 715 — pierwszy Chromebook z klawiaturą numeryczną zaprojektowaną z myślą o komforcie pracy z liczbami

Nowy Chromebook 715 firmy Acer to pierwszy Chromebook na rynku ze specjalnie zaprojektowaną klawiaturą numeryczną. Duży rozmiar wyświetlacza przełożył się na wystarczającą ilość miejsca na osobną klawiaturę numeryczną. Z pewnością wpłynie to dodatnio na komfort pracy pracowników z sektora handlu, finansów, usług, nauki, technologii, inżynierii i matematyki, którzy bardzo często pracują z liczbami. Ponadto Chromebook 715 został wyposażony w podświetlaną klawiaturę, która sprawdzi się świetnie podczas pracy w warunkach słabszego oświetlenia.

15,6-calowy wyświetlacz IPS gwarantuje świetną jakość wyświetlania (Full HD) przeglądanych stron i użytkowanych aplikacji — w rozdzielczości 1920×1080. Acer Chromebook 715 dostępny jest w dwóch wersjach: z wyświetlaczem dotykowym i bezdotykowym.

Acer Chromebook 714 z 14-calowym wyświetlaczem z wąskim obramowaniem

Pracownicy zdalni z pewnością docenią kompaktowy rozmiar Chromebooka 714 i jego rewelacyjny 14-calowy wyświetlacz Full HD. Obramowanie wyświetlacza mierzy jedyne 6,18 mm szerokości, czego ewidentnymi zaletami są mniejsze rozmiary samego sprzętu oraz idealna widoczność wyświetlanego obrazu. Chromebook 714 — podobnie jak Chromebook 715 — wyposażony został w ekran typu IPS3 i dostępny jest w wersji z wyświetlaczem dotykowym i bezdotykowym.

Bateria na cały dzień pracy przy jeszcze lepszej wydajności sprzętu

W nowych Chromebookach 715 i 714 zastosowano najlepszą w swojej klasie baterię zapewniającą nawet do 12 godzin pracy bez ładowania. Oznacza to cały dzień swobodnej pracy np. w podróży czy na spotkaniu u klienta — przy pełnej wydajności sprzętu. Obydwa modele mogą być wyposażone w cały szereg opcji procesorów, w tym np. Intel Core i5 i Core i3 8. Generacji czy Intel Celeron bądź Intel Pentium Gold.

Łączność na wiele sposobów

W nowych Chromebookach firmy Acer znajdziemy porty USB 3.1 typu C z każdej strony. Istnieje zatem możliwość ładowania i podłączania notebooków do różnych urządzeń zewnętrznych od dowolnej strony. Porty USB umożliwiają szybką transmisję danych, podłączenie sprzętu do zewnętrznego projektora lub wyświetlacza oraz ładowanie innych urządzeń. Obydwa Chromebooki wyposażone zostały także w port USB 3.0 i czytnik kart MicroSD.

Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 zapewniają szybką i stabilność łączność z siecią dzięki obecności dwupasmowej karty sieciowej Wireless-AC 802.11ac/a/b/g/n 2×2, zaś Bluetooth 4.2 zapewnia wygodną łączność z urządzeniami peryferyjnymi.

Zarówno Chromebook 715, jak i Chromebook 714 może zostać opcjonalnie podłączony jednym przewodem do stacji dokującej Acer USB Type-C, stając się potężnymi stacjami roboczymi, które można podłączyć do zewnętrznych wyświetlaczy, drukarek itp. Ta kompaktowa i wygodna w obsłudze stacja dokująca gwarantuje superszybką transmisję danych (w tym sygnałów audio i video), a do tego pozwala utrzymać biurko czy inne miejsca pracy w minimalistycznym porządku.

Chrome OS: szybkość działania oraz prostota i bezpieczeństwo użytkowania

Nowe Chromebooki firmy Acer działają świetnie z usługą Chrome Enterprise, która umożliwia klientom biznesowym zarządzanie firmowymi urządzeniami z zainstalowaną przeglądarką Chrome w różnej skali. Chrome Enterprise sprawdzi się idealnie w firmach, gdzie pracownicy korzystają ze wspólnych urządzeń i pracują mobilnie — np. w sektorze opieki medycznej czy w handlu. Rozwiązanie to znacząco przyczynia się do wyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności pracy w chmurze.

Działy IT z pewnością docenią kompleksowość pakietu zabezpieczeń wchodzącego w skład usługi Chrome Enterprise. Administratorzy IT zyskają możliwość łatwego zarządzania aktualizacjami, konfigurowania aplikacji, korzystania z dostępnych rozszerzeń i polityk i nie tylko. A wszystko to dzięki funkcji zarządzania sieciowego, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie czasu sprawności i obniżenie całkowitego kosztu posiadania nowych Chromebooków Acer.

Klienci zyskają dostęp do najnowszych aplikacji Chrome oraz milionów aplikacji dla systemu Android z kategorii „produktywność”, „łączność”, „usługi” i nie tylko. Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 obsługują aplikacje dla systemu Android dostępne w sklepie Google Play.

Nowe Chromebooki firmy Acer są łatwe i przyjazne w obsłudze. To urządzenia stworzone do pracy współdzielonej, z którego może korzystać wspólnie wiele osób. Po zalogowaniu się na swoje konto Google, użytkownik ma dostęp do swojej skrzynki mailowej, do plików Google Docs, do używanych aplikacji, rozszerzeń, zakładek itp. Systemem operacyjnym zainstalowanym na Chromebookach Acer jest Chrome OS, który automatycznie aktualizuje się i korzysta z wielu poziomów zabezpieczeń, aby zapewniać użytkownikowi odpowiednią ochronę przez stale ewoluującymi cyberzagrożeniami.

Cena i dostępność w Polsce

Chromebook 715 będzie dostępny w Polsce od 2699 zł.

Chromebook 714 będzie dostępny w Polsce od 2199 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *