MediaTVP

Adam Giza i Katarzyna Poluchowicz „Medycznymi Dziennikarzami Roku 2021”

Adam Giza, prezenter TVP Info, TVP2 i TVP Polonia oraz Katarzyna Poluchowicz, dziennikarka TVP3 Olsztyn zostali ex aequo laureatami konkursu „Medyczny Dziennikarz Roku 2021”. Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”, ma na celu podkreślenie edukacyjnej roli dziennikarzy w społeczeństwie.

 

Adam Giza i Katarzyna Poluchowicz zostali ex aequo laureatami konkursu „Medyczny Dziennikarz Roku 2021” w kategorii głównej, w podkategorii: Telewizja.

Adam Giza na antenach Telewizji Polskiej prowadzi audycje o tematyce zdrowotnej. W TVP Info prowadził program „Koronawirus Poradnik”, w którym rozmawiał z ekspertami, autorytetami w świecie medycyny, o sposobach walki z COVID-19. Po wprowadzeniu „Narodowego Programu Szczepień” redaktor Giza zaczął prowadzić codzienny program informacyjny „Koronawirus Szczepionka”. Równolegle w TVP Polonia prowadził również, w pierwszej połowie 2021 roku, program „Alert COVID”. Wpływ na werdykt kapituły przyznającej tytuł „Medycznego Dziennikarza Roku” miał również emitowany na antenie TVP 2 program „Zacznij od zdrowia”. Magazyn medyczny, realizowany w zaawansowanej technologii VXR, informował widzów Dwójki o profilaktyce prozdrowotnej, o tym jak uniknąć popularnych chorób oraz o tym jak żyć aktywnie i nie mieć problemów zdrowotnych. Adam Giza jest także stałym współpracownikiem „Pytania na śniadanie”, gdzie często omawia tematy poświęcone zdrowiu.
 Tytuł „Dziennikarza Medycznego Roku 2021” otrzymała również Katarzyna Poluchowicz za emitowane na antenie TVP3 Olsztyn programy „Nasze zdrowie” i „Zdrowy rozsądek”, jak również za propagowanie profilaktyki zdrowia w porannym programie „Wstaje nowy dzień”.
Lista pozostałych dziennikarzy TVP wyróżnionych w konkursie „Medyczny Dziennikarz Roku 2021”:

W kategorii głównej, w podkategorii: Telewizja
I Nagroda: Anna Włodkowska-Kaszuba, TVP3 Gdańsk;
II Nagroda: ex aequo: Małgorzata Rogatty, TVP3 i TVP3 Bydgoszcz oraz Marianna Dufek, TVP3 Katowice;
III Nagroda: ex aequo: Anna Kurzępa, TVP3 Lublin; Izabela Kozdraś, TVP3 Szczecin oraz Małgorzata Lis-Skupińska, TVP3 Opole;
Wyróżnienia: Maria Kaczorowska, TVP3 Poznań; Marta Janota, TVP3 Katowice; Monika Komisarek, TVP3 Bydgoszcz; Anna Łukasik, TVP3 Łódź; Monika KamińskaKinga Wasilewska, Karolina Ratajczak z TVP3 Bydgoszcz oraz Krystian Kaliszak, TVP3 Poznań.
W kategorii specjalnej:
Nowoczesne leczenie rak jajnika – szansa dla polskich pacjentek: Violetta Długosz-Leończuk, TVP3 Warszawa;
Przerzuty do kości – czy można uniknąć groźnych konsekwencji: Grażyna Rakowicz, TVP3 Bydgoszcz;
Leczenie zaćmy w dobie COVID-19: Piotr Poraj-PoleskiRegina Sawicka, TVP; Anna Włodkowska-Kaszuba, TVP3 Gdańsk.
Ponadto TVP3 Bydgoszcz została wyróżniona honorowym tytułem „Lidera Edukacji dla Zdrowia”.
Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia” przyznało także honorowe tytuły „Edukator Zdrowia”, którymi wyróżnieni zostali: Grażyna Rakowicz, TVP3 Bydgoszcz i Jacek Michalak, TVP3 Poznań.
W konkursie udział wzięło 117 dziennikarzy z całej Polski. W kategorii programów telewizyjnych nadesłano 138 materiałów. Konkurs odbywa się od czternastu lat, wyróżnienia są przyznawane przez jury składające się z lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *