Technologia - Promocje

AMD wprowadza najwydajniejszy na świecie procesor dla centrów danych, chmury i korporacji

Firma AMD zaprezentowała właśnie najwydajniejsze na świecie procesory serwerowe – AMD EPYC Serii 7003. Wśród firm, które z tej okazji ogłosiły wdrożenie tych rozwiązań natychmiast lub wkrótce, są: AWSCiscoDell TechnologiesGoogle Cloud, HPEMicrosoft AzureOracle Cloud InfrastructureSupermicro i inne. 

 

Do końca 2021 roku powinno się pojawić aż 400 instancji chmury i 100 nowych platform OEM działających w oparciu o 3 generacji procesory AMD EPYC. Wraz z tą premierą firma AMD potwierdza, że nadaje rytm innowacji w sektorze centrów danych tym bardziej, że nowy procesor jest absolutnie niezrównany, a jednocześnie dostarczony na czas wobec rosnącego zapotrzebowania rynkowego, zwłaszcza w obszarze usług w chmurze i przyspieszającej transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.

„Dzisiejsza data to ważny krok na naszej drodze do coraz wydajniejszych rozwiązań serwerowych, które zapewniamy naszym klientom w regionie EMEA. Od czasu wprowadzenia procesorów AMD EPYC na rynek liczba klientów w EMEA, która korzysta z naszych rozwiązań, wzrosła sześciokrotnie i wiele jest dużych wdrożeń w sektorach superkomputerów oraz chmury. — powiedział Mario Silveira, korporacyjny wiceprezes AMD dla regionu EMEA. — Dzięki wiodącej architekturze, wydajności i nowoczesnym funkcjom ochronnym procesory EPYC™ Serii 7003 to najlepszy wybór i nowy punkt odniesienia dla współczesnych centrów danych. Dzięki nim klienci w EMEA będą mogli dalej modernizować działanie swoich centrów danych w miarę jak rozwijają swój biznes.”

Procesory AMD EPYC Serii 7003 są dostępne już teraz i oferują nawet 64 rdzenie „Zen 3”, z których każdy ma jeszcze więcej pamięci podręcznej niż poprzednia generacja. Procesory te otrzymały też ulepszony pakiet AMD Infinity Guard, który zawiera teraz także funkcję SEV-SNP (Secure Encrypted Virtualization-Secure Nested Paging) rozwijającą dotychczasową technologię SEV o kolejny poziom silnej ochrony integralności pamięci, aby pomóc uchronić się przed atakami ze strony zhackowanego nadzorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *