Technologia - Promocje

AMD wprowadza procesory AMD EPYC z rodziny Siena – to dopełnienie 4 generacji AMD EPYC

Firma AMD dopełnia dziś 4 generację procesorów AMD EPYC nową serią AMD EPYC 8004 określaną wcześniej jako “Siena”.

 

Procesory te dzięki rdzeniom “Zen 4c” umożliwiają dostawcom usług tworzenie bardziej energooszczędnych i zróżnicowanych platform do inteligentnych urządzeń brzegowych, jak te służące do sprzedaży, produkcji czy telekomunikacji, ale także do centrów danych, chmur i innych zastosowań.
Oto najważniejsze cechy nowych procesorów AMD EPYC 8004:
  • Mogą zapewnić nawet 2-krotnie lepszą wydajność w przeliczeniu na pobór energii urządzenia w porównaniu do najlepszego rozwiązania konkurencji do obsługi sieci.
  • Mogą zapewnić nawet 2,4-krotnie więcej klatek/godzin/systemów w przeliczeniu na Wat w porównaniu do produktów konkurencji do obsługi sieci.
  • Mogą zapewnić tysiące dolarów oszczędności na kosztach energii w przypadku inteligentnych systemów brzegowych, które wykorzystują mniejsze węzły serwerowe zamiast szaf rackowych.
Partnerzy i producenci OEM przedstawili wiele unikalnych systemów i rozwiązań, które wykorzystują pełnię możliwości procesorów AMD EPYC 8004:
  • Dell Technologies wprowadziło serwer Dell PowerEdge C6615, który łączy wysoką wydajność z niskim współczynnikiem TCO.
  • Lenovo przedstawiło najnowszy flagowy serwer zoptymalizowany do działania w systemach brzegowych – Lenovo ThinkEdge SE455 V3, który jest najbardziej efektywnym serwerem dla następnej generacji aplikacji AI działających w środowisku brzegowym.
  • Supermicro wprowadziło nowe platformy z procesorami AMD EPYC 8004, które zapewniają wysoką wydajność i efektywność dla brzegowych centrów danych oraz środowisk telekomunikacyjnych.
Bernardo Caldas wiceprezes i menedżer Azure Edge w Microsoft powiedział: “Cieszy nas premiera procesorów AMD EPYC 8004. Klienci korzystający z usług Microsoft Azure w takich branżach jak sprzedaż detaliczna czy produkcja będą mogli znakomicie wykorzystać unikalne możliwości, moc i wydajność, jakie zapewniają procesory EPYC z serii 8004.”

foto. AMD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *