Sport w TV

Ana Laura Esteche vs Celeste Peralta w Fightklubie

Nieczęsto zdarza się, aby walki kobiet elektryzowały cały pięściarski świat. A tak właśnie działo się w tym przypadku. Trzy mistrzowskie pasy w ringu i niesamowity pojedynek w wadze superlekkiej. Esteche vs Peralta 14 czerwca o 22.00 w Fightklubie.

Walka wieczoru na gali z Estadio F.A.B. z Buenos Aires, w której Ana Laura Esteche (13-4-3) zmierzyła się z Celeste Peraltą (8-2-0). Pojedynek ten miał miejsce na początku czerwca, a jego stawką były trzy mistrzowskie pasy w wadze superlekkiej: IBF World, WBO World i WBA World. Wszystkich trzech tytułów broniła Esteche, 26-letnia „La Monita” zdobyła je pół roku wcześniej wygrywając z… Peraltą.

Listopadowa konfrontacja tych pięściarek była walką unifikacyjną, Esteche broniła w niej pasa WBA World, starsza od niej o trzy lata i niepokonana przed tym pojedynkiem „La Bestia” tytułów IBF World i WBO World. Wyrównane i trzymające w napięciu starcie nie zawiodło oczekiwań kibiców, walka była bowiem niezwykle emocjonująca, stała na bardzo wysokim poziomie i zakończyła się wiktorią nieco bardziej utytułowanej Esteche. Od razu po zakończeniu pojedynku pewnym wydawało się, że rewanż będzie tylko kwestią czasu. I rzeczywiście, promotorzy porozumieli się relatywnie szybko, obie zawodniczki były skore do ponownej konfrontacji, a ta znów miała miejsce w stolicy Argentyny.

Poprzednia walka Esteche z Peraltą… nie była ich pierwszą konfrontacją. Jeszcze wcześniejsza miała miejsce w lipcu 2015 także w Buenos Aires. Wówczas górą była „La Bestia”, choć to jej rywalka dzierżyła pas WBA World i miała na koncie znacznie więcej sukcesów. Dla Peralty była to siódma kolejna wiktoria na zawodowych ringach, dla Esteche ostatnia jak do tej pory porażka.
Po dwóch walkach bilans jest więc remisowy. Kto okaże się lepszy w konfrontacji numer trzy i zdobędzie przy okazji prestiżowe pasy WBO, WBA i IBF?

Pojedynek Ana Laura Esteche vs Celeste Peralta w czwartek 14 czerwca o godz. 22.00 premierowo w Fightklubie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *