Internet & Gry - Reklama

Bezpieczniejsze logowanie się na Allegro

W zakładce Bezpieczeństwo włączysz Dwustopniowe logowanie. Wtedy oprócz hasła do konta Allegro będziesz wpisywać dodatkowo kod z bezpłatnego smsa, którego do Ciebie wyślemy. Dwustopniowe logowanie działa także na urządzeniach mobilnych.

Dwustopniowe logowanie w WebAPI i Menedżerze Sprzedaży
Jeśli korzystasz z dwustopniowego logowania, przez Web API i do Menedżera Sprzedaży zalogujesz się tylko dodatkowym hasłem (aplikacyjnym). Ustalisz je w zakładce Hasło do aplikacjii.
Dwustopniowe logowanie – FAQ

Czym jest dwustopniowe logowanie i jak je włączyć
Gdy je włączysz, oprócz hasła do konta Allegro będziesz wpisywać dodatkowo kod z smsa, którego do Ciebie wyślemy. Nawet gdy Twoje hasło trafi w niepowołane ręce, nie będzie można za jego pomocą zalogować się na konto.
Dwustopniowe logowanie włączysz w zakładce Bezpieczeństwo. Wyświetlimy stronę, na której podasz swój numer telefonu. Na następnej stronie poprosimy Cię o jego potwierdzenie. Dwustopniowe logowanie działa także na urządzeniach mobilnych.
Czy muszę przy każdym logowaniu wpisywać kod z smsa
Jeśli nie chcesz za każdym razem wpisywać kodu z smsa, pod polem na kod zaznacz “Nie pytaj ponownie na tym urządzeniu”. W ten sposób dodasz to urządzenie do zaufanych i przy następnym logowaniu na tym urządzeniu (i w tej samej przeglądarce) nie będziemy wysyłać smsa z kodem.
Uwaga: gdy wyczyścisz przeglądarkę (cookies) lub zmienisz jej konfigurację – urządzenie przestanie być zaufane i podczas logowania dostaniesz smsa. Dostaniesz go także za każym razem gdy użyjesz trybu incognito w przeglądarce.
Jak mogę wyłączyć dwustopniowe logowanie
Przejdź do zakładki Dwustopniowe logowanie i wybierz “wyłącz”.
Jak zmienić numer telefonu  do dwustopniowego logowania
Możesz to zrobić w zakładce Dwustopniowe logowanie. Obok numeru telefonu kliknij “zmień”.
Dwustopniowe logowanie a Web Api i Menedżer Sprzedaży
Jeśli korzystasz z dwustopniowego logowania, przez Web API i do Menedżera Sprzedaży zalogujesz się tylko dodatkowym hasłem (aplikacyjnym). Ustalisz je w zakładce Hasło do aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *