NC+Polecane

Biblioteka Netflix w Canal+?

Wygląda na to, że użytkownicy Canal+ zyskają dostęp do biblioteki platformy Netflix – rozmowy o współpracy obu firm już trwają – Informuje portal Naekranie.pl i Wirtualnemedia.pl.

 

 

Francuski dziennik Le Figaro nieoficjalnie donosi, że trwają zaawansowane rozmowy w kwestii współpracy firm Canal+ i Netflix – o takim obrocie spraw jako pierwszy w Polsce poinformował portal Wirtualne Media. Choć szczegóły negocjacji nie zostały ujawnione, jeśli dojdzie do porozumienia obu stron, subskrybenci Canal+ mieliby otrzymać dostęp do produkcji Netfliksa, przy czym nie wiemy na razie, ile wyniesie koszt dodatkowej usługi.

Działania francuskiego giganta medialnego są najprawdopodobniej odpowiedzią na niedawne raporty, według których Canal+ nad Sekwaną przegrywa ostatnimi czasy pojedynek o nowych klientów z innymi potentatami VOD z Netfliksem na czele. Pomimo spadku przychodów w pierwszym kwartale obecnego roku o 3,6% i 18-procentowej redukcji zatrudnienia, Canal+ chce zwiększyć wydatki na nowe filmy i seriale do poziomu 90 mln euro rocznie. Przypomnijmy, że firma realizuje także nowe przedsięwzięcia, jak choćby SVOD Canal Series.

źródło:Naekranie.pl i Wirtualnemedia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *