PolecaneTVP

Biuro Reklamy TVP rozpoczyna współpracę reklamową z Rakuten TV

Biuro Reklamy TVP i Rakuten TV rozpoczynają współpracę w obszarze sprzedaży reklam przy treściach wideo na platformie streamingowej, łączącej usługi TVOD, AVOD oraz kanały FAST. Umowa brokerska obejmuje sprzedaż czasu reklamowego w środowisku AVOD/FAST.

 

Rakuten TV to jedna z wiodących platform streamingowych w Europie, łącząca usługi TVOD (transakcyjne wideo na życzenie), AVOD (reklamowe wideo na życzenie) oraz kanały FAST (darmowe strumieniowanie z reklamami), co zapewnia użytkownikom szeroki wybór treści. Rakuten TV dostępny jest w 43 krajach europejskich i obecnie, za pośrednictwem przycisku zdalnego sterowania z logo oraz preinstalowanych aplikacji na urządzeniach Smart TV, dociera do ponad 150 milionów gospodarstw domowych w Europie.

Oferta wspierana reklamami obejmuje usługi AVOD i FAST. Usługa AVOD dostarcza użytkownikom setki tytułów dostępnych na życzenie, obejmując filmy, dokumenty i seriale zarówno z Hollywood, jak i lokalnych studiów, a także katalog z oryginalnym i ekskluzywnym treściami. Wśród nich polski widz może sięgnąć m.in. po tytuły takie jak: ,,Urodzeni Mordercy”, „Miłość i inne używki”, „Dawno temu w Ameryce” czy ,,Birdman”. Usługa FAST składa się z rozległego zestawu ponad 500 unikalnych kanałów, w tym 100 własnych i obsługiwanych w całej Europie, obejmując bezpłatne kanały liniowe globalnych sieci, głównie europejskich nadawców i grupy medialne, oraz kanały tematyczne platformy. Także w Polsce, Rakuten TV uruchomiło z sukcesem pierwszy, własny, kanał filmowy „Top Movies Polska”, będący jednocześnie pierwszym na rynku w pełni zlokalizowanym kanałem filmowym FAST. Poza kanałem ‘Top Movies’ Rakuten TV oferuje także szeroką gamę ponad 70 kanałów obejmujących wiele gatunków, takich jak wiadomości na żywo, programy dla dzieci, sport, muzyka, seriale, filmy, dokumenty i rozrywka.

– Nawiązanie współpracy z TVP to jeszcze mocniejsze umocowanie pozycji Rakuten TV na polskim rynku. Ważnym aspektem naszych działań będzie nie tylko współpraca na polu reklamowym, ale też contentowym. Ta współpraca podkreśla cel Rakuten TV, jakim jest dalsza poprawa jakości i rozwój oferty AVOD/FAST Rakuten TV w Polsce, oraz szersze ambicje dystrybucyjne mówi Anna Michałowska, Head of Content & Marketing Country Managers (Europe).

– Współpraca z Rakuten TV jest dla nas uzupełnieniem oferty digital, która już dziś cechowała się najwyższą na rynku jakością treści. Razem z naszym nowym partnerem chcemy umożliwiać markom reklamę przy wyjątkowych treściach wyprodukowanych profesjonalnie i podanych na największym domowym ekranie. Dla brandów z jakimi pracujemy ważne będzie też rozwinięcie oferty o kanały FAST, w których Rakuten TV w Polsce był prekursorem – mówi Marcin Gudowicz, Dyrektor w Biurze Reklamy TVP. 

Rakuten TV:

Rakuten TV to jedna z wiodących platform streamingowych w Europie, łącząca usługi TVOD (transakcyjne wideo na życzenie), AVOD (reklamowe wideo na życzenie) oraz kanały FAST (darmowe strumieniowanie z reklamami), co zapewnia użytkownikom szeroki wybór treści i ułatwia doświadczenie rozrywkowe.

Usługa TVOD oferuje autentyczną kinową atmosferę z najnowszymi produkcjami do zakupu lub wynajmu w wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Oferta wspierana reklamami obejmuje usługi AVOD i FAST. Usługa AVOD zawiera ponad 10 000 tytułów dostępnych na życzenie, obejmując filmy, dokumenty i seriale zarówno z Hollywood, jak i lokalnych studiów, a także katalog z oryginalnym i ekskluzywnym kontentem. Usługa FAST składa się z rozległego zestawu ponad 500 unikalnych kanałów, w tym 100 własnych i obsługiwanych (O&O) w całej Europie, obejmując bezpłatne kanały liniowe globalnych sieci, główne europejskie nadawców i grupy medialne, oraz kanały tematyczne platformy. Rakuten TV jest dostępny w 43 krajach europejskich i obecnie dociera do ponad 150 milionów gospodarstw domowych za pośrednictwem przycisku zdalnego sterowania z logo oraz preinstalowanej aplikacji w urządzeniach Smart TV. www.rakuten.tv Rakuten TV jest częścią grupy Rakuten Group, Inc., jednej z wiodących światowych firm świadczących usługi internetowe, oferującej szeroką gamę usług dla konsumentów i firm, ze szczególnym naciskiem na handel elektroniczny, technologie finansowe, treści cyfrowe i komunikację.

foto. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *