Technologia - Promocje

Canon CJ18ex7.6B KASE – kompaktowy obiektyw broadcastowy 4K

Canon rozszerza serię obiektywów telewizyjnych 4K 2/3” o najnowszy, kompaktowy model CJ18ex7.6B KASE. To funkcjonalny i przystępny cenowo obiektyw o rozdzielczości 4K 2/3”, oferujący 18-krotny zoom i zakres ogniskowych 7,6 mm-137 mm, które świetnie nadają się do każdego rodzaju produkcji telewizyjnych w najwyższej jakości obrazu 4K. Nowy, smukły design obiektywu sprawia, że jest on jeszcze mniejszy i lżejszy od podobnych tego typu konstrukcji, przez co idealnie nadaje się do domów produkcyjnych i środowisk, w których rozszerzony zakres ogniskowych nie jest wymagany.

 

 

 

Bezkompromisowa jakość optyczna 4K

W miarę jak studia nadawcze coraz częściej przechodzą na technologie 4K, Canon rozbudowuje swoje portfolio obiektywów broadcastowych o kolejne konstrukcje, charakteryzujące się z jednej strony doskonałą jakością optyczną, z drugiej – optymalnym stosunkiem jakości do ceny. Najnowszy model CJ18ex7.6B KASE zapewnia bezkompromisową jakość obrazu 4K na całej szerokości kadru. Optymalne rozmieszczenie soczewek fluorytowych i UD dodatkowo zmniejsza aberrację chromatyczną i pozwala uzyskać nasycone obrazy z mniejszym rozmyciem kolorów i zabarwieniem wokół konturów. Dzięki specjalnym powłokom i perfekcyjnie spasowanym elementom optycznym, CJ18ex7.6B KASE redukuje także elementy ducha i flary, zapewniając operatorom obraz o wysokiej rozpiętości tonalnej, jasności i wysokim kontraście, dając jeszcze bardziej realistyczne zdjęcia HDR. Korekcja aberracji oparta na przestrzeni kolorów BT.2020 pozwala oddać bardziej realistyczne faktury i głębię ostrości, co szczególnie docenią operatorzy realizujący wywiady telewizyjne.

Kompaktowa, ergonomiczna konstrukcja

CJ18ex7.6B KASE doskonale sprawdzi się podczas materiałów nagrywanych w stylu “on-the-shoulder”, czyli z kamery umieszczonej na ramieniu – niewielka waga i wymiary nie obciążą operatora filmowaniem nawet przy długich ujęciach. Ergonomicznie zaprojektowany uchwyt wygodnie leży w dłoni, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę i wygodną zmianę ustawienia podczas pracy. Połączenie mobilności i trwałości konstrukcji to także ukłon w stronę twórców materiałów i filmów dokumentalnych oraz reportaży telewizyjnych.

Zwiększona kompatybilność

20-stykowe złącza zastosowane w obiektywie CJ18ex7.6B KASE umożliwiają przesyłanie i odczyt kluczowych informacji o ostrości, zbliżeniu czy wartości przysłony, jak również zapewniają płynną integrację z różnymi systemami do obsługi wirtualnego studia. 16-bitowy enkoder o wysokiej rozdzielczości dostarcza również precyzyjne informacje o ustawieniach obiektywu, umożliwiając łatwe dopasowanie ujęć z kamery i obrazów wirtualnych.

Dziś Canon zaprezentował także najnowszą kamerę systemową Cinema EOS – EOS C300 Mark III oraz obiektyw CN10X25 IAS S.

Obiektyw CJ18ex7.6B KASE będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2020 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie produktowej: www.canon.pl/broadcast/cj18ex-7-6-b-kase

CJ18ex7.6B KASE cechy kluczowe:

  • Wydajność optyczna 4K
  • 18-krotny Zoom (ogniskowa 7.6mm-137mm)
  • Mocowanie B4 2/3″
  • Kompaktowa i lekka konstrukcja
  • Redukcja efektu ducha I aberracji chromatycznej
  • Zgodność z systemami do obsługi wirtualnego studia dzięki enkoderowi 16-bit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *