Zapowiedzi TV

Czerwiec 2017 na kanałach Cinemax

Schronisko – mroczny thriller o zagubionym mężczyźnie, który pewnego dnia decyduje się porwać swoją szkolną koleżankę. Główni bohaterowie grają ze sobą w kotka i myszkę, i do ostatnich chwil nie wiadomo, kto jest katem, a kto ofiarą (premiera 2 czerwca, Cinemax)
 
Skrzypek – oparta na faktach, inspirująca i pełna emocji opowieść o uzdolnionym muzyku, który decyduje się objąć posadę nauczyciela w najbiedniejszej dzielnicy São Paulo – Heliopolis. Produkcja wyróżniona Nagrodą Publiczności na festiwalu filmowym w Sãn Paulo (premiera 3 czerwca w Cinemax2)
Sausage Party – kapitalnie zrealizowana animacja dla dorosłych o produktach spożywczych, które chciałyby odkryć prawdę o swoim losie. Wizytówką produkcji są niepoprawny politycznie humor oraz bezkompromisowe żarty (premiera 4 czerwca, Cinemax)
Chłopiec z latawcem – kameralny dramat, który jest adaptacją znanej na całym świecie powieści Khaleda Hosseiniego. Po latach spędzonych w USA Afgańczyk Amir powraca w rodzinne strony, aby pomóc w potrzebie staremu przyjacielowi. Obraz zdobył nominację do Złotego Globu w kategorii „najlepszy film zagraniczny” (emisja 4 czerwca, Cinemax 2)
To nie moja wina, a poza tym mam to gdzieś – inteligentne kanadyjskie kino, które zwraca uwagę czarnym humorem oraz wymykającą się schematom fabułą. Historia popularnego guru samopomocy, którego córka zostaje porwana dla okupu (premiera 7 czerwca, Cinemax)
Fritz Bauer kontra państwo – oparta na faktach opowieść o niemieckim prawniku, który przekazał izraelskiemu wywiadowi dokumenty obciążające Adolfa Eichmanna. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na MFF w Locarno (premiera 10 czerwca, Cinemax2)
Góra – oryginalne, zrealizowane w niezwykłej scenerii, wywołujące silne emocje izraelskie kino o uwięzionej w religii i codzienności kobiecie, w której nagle budzą się nieznane dotąd uczucia. Obraz otrzymał nagrody na MFF we Fryburgu oraz San Francisco (premiera 11 czerwca, Cinemax2)
Ekipa – kinowa kontynuacja wielokrotnie nagradzanego serialu HBO. Vincent Chase i jego przyjaciele powracają w wyśmienitym stylu. Ironiczny, ukazany od kulis, pełen smaczków portret filmowego światka (premiera 11 czerwca, Cinemax)
Zanim zapadnie noc – produkcja opowiada pełną egzystencjalnych i intelektualnych wyzwań historię Reinaldo Arenasa, charyzmatycznego kubańskiego pisarza. Nominowany za swoją kreację do Oscara i Złotego Globu doskonały Javier Bardem (emisja 12 czerwca, Cinemax2)
Owczy pęd – wyróżniona dwiema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zjadliwa satyra na włoskie społeczeństwo opowiada o cieszący się ogromną popularnością medialną młody chłopaku, który nagle zapada się pod ziemię (premiera 16 czerwca, Cinemax)
Tordenskjold i Kold – błyskotliwie zrealizowane kino kostiumowe, przywołujące czasy osiemnastowiecznych wojen. Obraz jest barwną i wciągającą opowieść, swobodnie inspirowaną życiem duńsko-norweskiego bohatera Petera Wessela Tordenskjolda (premiera 18 czerwca, Cinemax)
Co przynosi przyszłość – rewelacyjna Isabelle Huppert w roli kobiety w średnim wieku, która po rozstaniu z mężem musi od nowa poukładać swoje życie. Srebrny Niedźwiedź za reżyserię na MFF w Berlinie (premiera 17 czerwca, Cinemax2)
Kalifornia – intrygujące kino o dojrzewaniu, budzącej się seksualności i poszukiwaniu sensu życia, którego bohaterką jest marząca o wyjeździe do Kalifornii nastoletnia dziewczyna. Produkcja wyróżniona Nagrodą Młodych na MFF w São Paulo oraz Nagrodą Specjalną na MFF GLBT w Turynie (premiera 18 czerwca, Cinemax2)
Jedz i pij, mężczyzno i kobieto – jeden z pierwszych filmów dwukrotnego zdobywcy Oscara Anga Lee. Wzruszająca opowieść o starzejącym się kucharzu i jego trzech córkach. Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego (emisja 19 czerwca, Cinemax2)
Z czystym sercem – przewrotna czarna komedia o trójce poruszających się na wózkach mężczyzn, którzy postanawiają zarabiać na życie jako płatni zabójcy. Obraz był węgierskim kandydatem do Oscara w 2016 roku (premiera 25 czerwca, Cinemax)
To nie są najlepsze dni mojego życia – toksyczne relacje rodzinne, zazdrość, niespełnione marzenia to tematy, które bierze na warsztat niezwykle utalentowany węgierski reżyser Szabolcs Hajdu. Spokój węgierskiej rodziny z klasy średniej zostaje przerwany za sprawą niespodziewanej wizyty krewnych. Obraz został wyróżniony dwiema nagrodami w Karlowych Warach  (premiera 24 czerwca, Cinemax2)
Romantyczna Angielka – niezawodny Michael Caine w roli szukającego inspiracji pisarza, który pcha żonę w ramiona innego mężczyzny. Ironiczna i pełna wdzięku satyra na burżuazję lat siedemdziesiątych, której scenariusz został oparty na powieści Thomasa Wisemana (emisja 26 czerwca, Cinemax2)
Seriale:
Stacja Berlin – mroczny serial szpiegowski, który w mistrzowski sposób odsłania kulisy pracy tajnych służb. Agent Daniel Miller przybywa do Niemiec, aby zdemaskować osoby odpowiedzialne za wyciek tajnych informacji z berlińskiego biura CIA (premiera 17 czerwca, kolejne odcinki w soboty, Cinemax)
John z Cincinnati – pełen tajemnic serial dramatyczny HBO o rodzinie popularnych niegdyś surferów według pomysłu czterokrotnego laureata nagrody Emmy Davida Milcha oraz powieściopisarza Kema Nunna (emisja 29 czerwca, kolejne odcinki w czwartki, Cinemax2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *