Sport w TV

Czwarta runda DTM w Norymberdze w Motowizji

W pierwszy lipcowy weekend Motowizja pokaże czwartą rundę DTM, tym razem odbywającą się na torze Norisring w Norymberdze. Na zmagania kierowców tej serii wyścigowej zapraszamy w sobotę 1 lipca o godz. 13.10 i w niedzielę 2 lipca o godz. 17:05 do Motowizji.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Czwarta runda DTM
Po wizytach w Hockenheim, Lausitz i Budapeszcie czas na Norymbergę, czyli czwartą odsłonę rywalizacji w serii DTM.
– Norisring to wyjątkowy, bowiem jedyny uliczny obiekt w kalendarzu. Tor ten jest krótki, szybki i wymagający technicznie – mówi komentator Motowizji Łukasz Siudak.
Ze szczególną uwagą będziemy przyglądać się kierowcom z czołówki klasyfikacji generalnej. W pierwszej czwórce jest aż trzech zawodników Audi. Ulice „frankońskiego Monaco” Mattias Ekstroem zna jak własną kieszeń. Ściga się na tym obiekcie już od 17 lat. Szwedzki kierowca, aby pojawić się w Norymberdze, zrezygnował ze startu w kolejnej rundzie rallycrossowych mistrzostw świata. Jamie Green natomiast, czterokrotnie wygrywał tutaj w wyścigach DTM w poprzednich latach. Ciekawi jesteśmy także dyspozycji aktualnego lidera klasyfikacji generalnej – Rene Rasta.
Po brawurowym weekendzie na Hungaroring, rozpędzony Rast, będzie chciał umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Miałem okazję podziwiać jego jazdę w 2012 roku w Porsche Supercup, gdy właśnie na Norisringu dwukrotnie wywalczył pole-position, wygrał dwa wyścigi i do tego miał dwukrotnie najlepszy czas okrążeń!  – dodaje Łukasz Siudak.
Fanów czekają więc ogromne emocje podczas 7 i 8 wyścigu serii DTM. Zapraszamy na transmisję do Motowizji już w ten weekend (sobota godz. 13.10 i niedziela godz. 17.05).
Audi Sport TT Cup na Norisringu z Gosią Rdest
Oprócz DTM w ten weekend na torze Norisring odbędzie się trzecia runda Audi Sport TT Cup. Gosia Rdest zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tej serii wyścigowej, pierwszy jest Brytyjczyk Philip Ellis. Najważniejsze momenty Audi Sport TT Cup 2017 z tego weekendu będzie można zobaczyć w Motowizji w poniedziałek 10 lipca o godz. 21.20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *