Drugi dzień Pol’and’Rock Festival zakończony
Niesamowita energia, miłość, muzyka, niekończące się morze namiotów i festiwalowiczów, którzy wspólnie bawią się i edukują podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Kolejne spotkania na ASP, kolejne koncerty, kolejne emocje i wzruszenia. A to wciąż jeszcze nie koniec!
Pokojowy Patrol na Najpiękniejszym Festiwalu Świata
Niezmiennie, od pierwszej edycji Festiwalu, również i w tym nie mogło zabraknąć wolontariuszy w czerwonych koszulkach, zawsze uśmiechniętych i gotowych do pomocy. Podczas Festiwalu Pokojowy Patrol podzielony jest na grupy: lotne oraz stałe. Spotkać ich można w czerwonych, żółtych oraz czarnych koszulkach. Łącznie to 750 osób będących na Festiwalu po to, aby pomagać.
Festiwal dla wszystkich
Po raz kolejny Najpiękniejszy Festiwal Świata jest dla wszystkich. Osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na szereg udogodnień. Specjalnie przygotowane miejsca parkingowe oraz sama architektura terenu z płytą lotniska to początek. Dodatkowo, między innymi, na terenie Festiwalu znajdują się liczne toalety dostosowane do OzN, specjalna platforma przed Dużą Sceną, tłumaczenie spotkań odbywających się na ASP na polski język migowy czy wsparcie techniczne.
Marsz Równości, flaga Ukrainy, niezliczone uśmiechy
Pol’and’Rock to nie tylko koncerty na Dużej i Małej Scenie czy spotkania na ASP. To również wiele wydarzeń organizowanych przez festiwalowiczów, czy chwil, które pozostaną w pamięci na długo. Wszystkie te momenty uwiecznia Kręcioła TV, która publikuje materiały filmowe przez cały czas trwania Festiwalu oraz po jego zakończeniu. Zachęcamy do oglądania i udostępniania.
Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.
28 edycja Pol’and’Rock Festival odbywa się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal ma formę pokojowej manifestacji – przesłaniem wydarzenia jest: wojnie NIE! Na dwóch scenach wystąpi 42 wykonawców z Polski i świata, m.in. Jinjer, Wolf Alice, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Laura Cox, Stake, GWAR, Me And That Man, Spięty, Sztywny Pal Azji, Strachy na Lachy i Voo Voo. Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata standardowo uczestniczą w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku zaproszenie do rozmów przyjęli: prozaik i scenarzysta Jakub Żulczyk, Janina Bąk i Piotr Jacoń, którzy rozmawiać będą o sytuacji osób LGBTQ+, aktorka i prezenterka Barbara Kurdej – Szatan, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, którzy opowiedzą o kulisach pracy korespondenta wojennego, aktor Marcin Dorociński, twórcy filmu “Johnny” o księdzu Janie Kaczkowskim (Dawid Ogrodnik, Maciej Kraszewski, Patryk Galewski), Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek oraz podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. W strefie NGO warsztaty i różne rodzaju formy aktywności dla festiwalowiczów zorganizuje kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Festiwal jest otwarty, niebiletowany.
fot. Paweł Krupka