Disney+MediaZapowiedzi TV

Drugi sezon serialu „Gwiezdne wojny: Wizje” już w Disney+. Polka reżyserką jednego z odcinków

Disney+ przygotował dla fanów prezent z okazji Star Wars Day. Od dziś na platformie dostępny jest drugi sezon animowanej produkcji „Gwiezdne wojny: Wizje”. Druga część serii to antologia dziewięciu filmów krótkometrażowych z całego świata zrealizowanych z wykorzystaniem różnych technik animacyjnych. Odcinek stworzony przez brytyjskie studio wyreżyserowała Magdalena Osińska.

 

Opowieści w drugim sezonie będą dalej eksplorować różnorodne aspekty odległej galaktyki, zapewniając oryginalne spojrzenie na ten świat. Produkcja „Gwiezdne wojny: Wizje” niezmiennie będzie poszerzać ramy opowieści o „Gwiezdnych wojnach”, wykorzystując najbardziej urzekające style animacji z różnych krajów i kultur. Wśród zaproszonych studiów znalazły się: El Guiri z Hiszpanii, Cartoon Saloon z Irlandii, Punkrobot z Chile, Aardman z Wielkiej Brytanii, Studio Mir z Korei Południowej, Studio La Cachette z Francji, 88 Pictures z Indii, D’ART Shtajio z Japonii oraz Triggerfish z Republiki Południowej Afryki.

Polka reżyserką jednego z odcinków

W serialu znalazł się również polski akcent. W gronie twórców znalazła się Polka, Magdalena Osińska, która wyreżyserowała jeden z odcinków – „Jestem twoją matką” – zrealizowany z ramienia brytyjskiego studia Aardman. Film przedstawia historię młodej pilotki, Anni, która wstydzi się swojej nadopiekuńczej mamy. Dziewczyna staje przed wyzwaniem wzięcia razem z nią udziału w szalonym rodzinnym wyścigu w akademii. Rodzina będzie musiała zmierzyć się z żywiołami, ich starym statkiem, innymi zawodnikami, ale także z sobą samą.

Producentami wykonawczymi serialu są nominowani do nagrody Emmy®, Josh Rimes, James Waugh i Jacqui Lopez.

Twórcami pozostałych ośmiu odcinków są:

– Rodrigo Blaas – Hiszpania

– Paul Young – Irlandia

– Gabriel Osorio – Chile

– Hyeong-Geun Park – Korea Południowa

– Julien Chheng – Francja

– Milind Shinde – Indie

– LeAndre Thomas – Japonia

– Nadia Darries and Daniel Clarke – Republika Południowej Afryki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *