MediaZapowiedzi TV

Drugi sezon serialu „Wersal. Prawo krwi” na kanale Epic Drama (wideo)

 5 maja kanał Epic Drama przedstawi pierwszy odcinek wyczekiwanego, drugiego sezonu serialu “Wersal. Prawo krwi”. Premierowe odsłony popularnej serii kostiumowej emitowane będą na antenie stacji w każdą niedzielę o godzinie 21:00.

 

 

Najnowszy sezon serialu to w dalszym ciągu pasjonująca przechadzka po labiryncie zdrad, intryg
i namiętności na dworze Króla Słońce. Epicka opowieść zaczyna się koszmarem Ludwika XIV: jego wielki pałac w Wersalu rozsypuje się na jego oczach. Tymczasem w rzeczywistości pierwsza faza budowy pałacu jest już ukończona i większość najwybitniejszej francuskiej arystokracji mieszka pod dachem króla, tocząc nieustanną walkę o wpływy i przewagę nad innymi. Narkotyki, hazard i alkohol są wszechobecne, wielmoże zaczynają truć się nawzajem, aby tylko zbliżyć się do króla
i wspiąć kilka szczebli wyżej na społecznej drabinie. Zaślepiony namiętnością do swojej kochanki, markizy de Montespan, Ludwik nie chce słuchać rad Kościoła i najbliższych doradców. Otoczony przez mrok i demoralizację wyrusza w końcu na wojnę przeciwko swojemu największemu wrogowi — Wilhelmowi Orańskiemu. Aby ocalić swoją wizję Wersalu, król będzie musiał odnaleźć drogę do światła i odkupienia.

Twórcy serialu, Simon Mirren i David Wolstencroft, to doświadczeni autorzy serii kryminalnych — pracowali między innymi przy realizacji tak znanych i wielokrotnie nagradzanych produkcji, jak „Tajniacy”, „Zabójcze umysły” czy „Budząc zmarłych”. Ich talent tchnął nowe życie w historię króla Ludwika XIV  i sprawił, że opowieść o Wersalu stała się wciągającym thrillerem.

 

 

Wersal. Prawo krwi
Premiera: niedziela 5 maja, godz. 21:00

Rok: 2017
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: David Wolstencroft, Simon Mirren
Obsada: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Amira Casar, Stuart Bowman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *