MediaZapowiedzi TV

Dzień kobiet z Romance TV

Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt dla Romance TV. Z okazji tego wyjątkowego dnia przygotowaliśmy dla widzów, w szczególności dla damskiej części, bestsellerową pozycję „Maria Montessori – życie dla dzieci”. Ten dwuczęściowy film, ukazujący siłę kobiety, pokażemy
w czwartek, 8 marca o godz. 21:00.

Kobieta jest siłą – porywająca historia Marii Montessori

Maria Montessori, jedna z najsłynniejszych dydaktyków świata, przez całe życie walczyła
o akceptację swojej koncepcji nauczania i o włączenie jej do włoskiego systemu szkolnictwa. Stworzyła rewolucyjną metodę edukacji najmłodszych – bez przymusu, sztywnych obowiązków, bez kar. Również w życiu osobistym, tak jak i w zawodowym, musiała walczyć z wieloma przeciwnościami. Jej miłość do Giuseppe Montesano została wystawiona na próbę, gdy zaszła z nim w ciążę, nie będąc jego żoną. Maria zmuszona była oddać swojego nowonarodzonego syna pod opiekę rodziny zastępczej. W jednej z biednych dzielnic Rzymu, dzielnicy Św. Wawrzyńca, Maria Montessori założyła przedszkole Casa dei Bambini – Dom dla Dzieci. W ten sposób udało się jej pomóc wielu maluchom i dać im szansę na lepsze życie. Paradoksalnie kobieta, która poświęciła życie wychowaniu najmłodszych, nie widziała, jak rozwijało się i rosło jej własne dziecko. Tę tragiczną, a zarazem porywającą historię, obejrzeć będzie można 8 marca o godz. 21:00 na antenie Romance TV.

„Film opowiadający historię Marii Montessori, jest kolejnym dowodem na to, że słaba płeć, to nic nieznaczący slogan. Kobiety są silne, potrafią znieść więcej niż im się wydaje, przy tym tworząc wielkie rzeczy. Właśnie tego życzę wszystkim Paniom, by nigdy się nie poddawały, realizowały siebie i swoje cele, by także potrafiły w całym tym szaleństwie znaleźć chwilę na odpoczynek, regenerację, przyjemności. Nauczmy się kochać i doceniać same siebie, bo to najważniejsze!” mówi Aleksandra Woźniak, ambasadorka Romance TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *