Radio

Dzień Otwarty w Trójce

W najbliższą sobotę 13 maja Program 3 Polskiego Radia otworzy drzwi przed swoimi słuchaczami. Dzień Otwarty na Myśliwieckiej 3/5/7 będzie prezentem od dyrekcji i dziennikarzy Trójki dla jej fanów z okazji 55. urodzin rozgłośni.

 

– Trójka ma swoje tajemnice, które w pewien sposób kreują jej urok, a może nawet magię. Jednak od czasu do czasu decydujemy się uchylić drzwi przed słuchaczami, którzy są dla nas najważniejsi. I pokazać im, jak pracujemy na co dzień, przygotowując ich ulubione audycje. Tak będzie właśnie w najbliższą sobotę, kiedy to zaprosimy naszych fanów, żeby spotkać się z nimi i pokazać naszą stację od kulis. A to wszystko z okazji 55. urodzin Trójki. To święto zarówno nasze – dziennikarzy Programu 3, jak i jego wiernych słuchaczy. Ani ja, ani również cały zespół nie wyobrażamy sobie, żeby podczas tych urodzin zabrakło najważniejszych gości – naszych wiernych fanów, którzy są z nami na dobre i złe – mówi Adam Hlebowicz, dyrektor Trójki.

Rozgłośnię tę będzie można zwiedzać niemal przez cały dzień – od godz. 10.00 do 18.00. Goście zajrzą m.in. do studiów realizatorskich, reżyserki, newsroomu oraz na blok emisyjny. – Pokażemy, jak powstają programy na żywo, materiały reporterskie i serwisy informacyjne
zapowiadają dziennikarze z Myśliwieckiej.
Nie zabraknie oczywiście tego, co słuchacze lubią najbardziej – spotkań z osobowościami Trójki. Dzień Otwarty stanie się okazją do zdobycia autografu od m.in.: Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna, Piotra Barona, Michała Olszańskiego, Artura Andrusa, Agnieszki Szydłowskiej i Katarzyny Kłosińskiej.

W programie zwiedzania znajdą się także konkursy z nagrodami, atrakcje w trójkowym ogródku i pokazy w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W godz. 12.00-16.00 Hirek Wrona zaprezentuje tu, jak montuje się dźwięk i miksuje muzykę z czarnych płyt. W planie jest również showcase DJ’a Eproma, dwukrotnego mistrza świata DJ-ów i freestyle Muflona do bitów, które zagra Eprom (godz. 13.00).

Zwiedzający będą mieli możliwość kupna książek autorów Programu 3 – rzecz jasna z dedykacjami autorów – i gadżetów Programu Trzeciego. A to wszystko w kultowym “Sklepiku Walendziku”. Wizyta na Myśliwieckiej to również wyjątkowa okazja do zrobienia sobie pamiątki-zdjęcia w specjalnej, urodzinowej fotobudce Trójki.

Przypomnijmy – Program 3 Polskiego Radia zaczął nadawanie 1 kwietnia 1962 roku. W tym roku rozgłośnia świętuje 55. urodziny, z okazji których przygotowała kilkanaście koncertów wybitnych artystów z kraju i zagranicy. W marcu i kwietniu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpili m.in.: Sting, Amy MacDonald, Gregory Porter, Max Richter, Edyta Bartosiewicz i T. Love. Dzień Otwarty na Myśliwieckiej jest zwieńczeniem urodzin stacji.

Dzień Otwarty w Trójce (ul. Myśliwiecka 3/5/7): sobota 13 maja, godz. 10.00-18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *