MediaZapowiedzi TV

Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na HISTORY i HISTORY2

Na 27 stycznia przypada rocznica wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 r. obozu Auschwitz-Birkenau. Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło tego dnia Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu, chcąc oddać cześć więźniom obozów koncentracyjnych pochodzenia żydowskiego, których nazistowskie Niemcy masowo mordowały podczas II wojny światowej. Każdego roku w telewizji HISTORY obchodzimy ten dzień, prezentując historie osób, które przetrwały piekło, pokazujemy tryby hitlerowskiej machiny śmierci i oddajemy się refleksji nad tragedią milionów jej ofiar.

 

Programy poświęcone tematyce Holocaustu będą emitowane w dwóch kanałach z portfolio firmy A+E Networks – w HISTORY oraz HISTORY2. W tym roku poznamy dokładną historię obozu w Auschwitz – jak się rozwijał w coraz bardziej makabryczną fabrykę śmierci. Drugą propozycją jest doceniony Oscarem dokument poświęcony jednej z najsłynniejszych twarzy Holocaustu – Annie Frank. Oba programy przedstawiają materiały archiwalne, niekiedy niepublikowane nigdzie wcześniej, które wzbogacone są o wypowiedzi światowej klasy ekspertów.

Auschwitz: Podróż do piekła

Emisja:

· HISTORY: 27.01, 16:15

· HISTORY2: 27.01, 22:00

„Auschwitz: Podróż do piekła” to wyjątkowy przewodnik po tym budzącym grozę miejscu, Poznamy jego rozległą lokalizację, wysłuchamy wypowiedzi ekspertów zajmujących się historią obozu i relacji ocalałych więźniów. Niezwykłe zdjęcia umożliwią dokładne poznanie obozu i tego jak ewoluował z biegiem czasu od ciężkiego obozu pracy do fabryki śmierci. Film ujawni też, jak funkcjonował niemiecki system eksterminacyjny, który do dziś szokuje swoją bezwzględnością i napawa przerażeniem. To budząca trwogę historia i makabryczne miejsce, które musi istnieć jako przestroga dla przyszłych pokoleń.

Anne Frank: tragiczna historia

Emisja:

· HISTORY2: 27.01, 23:00

Nagrodzony Oscarem dokument opowiadający historię Anny Frank i jej rodziny. Twórcom udało się stworzyć pierwszy pełnowymiarowy portret śmiałej, niezależnej dziewczynki, która stała się najlepiej znaną ofiarą Holocaustu na świecie. W filmie wykorzystano wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i współczesne wywiady.

Wierzymy, że prezentowanie treści poświęconych zjawisku Holocaustu nie tylko wzbogaca wiedzę widzów, ale przede wszystkim buduje społeczną wrażliwość, która nie pozwoli, by wojenne piekło kiedykolwiek powróciło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *