Internet & Gry - Reklama

Dziś premiera „Prześwietlenia” – nowego podcastu sportowego autorstwa Łukasza Olkowicza

Ringier Axel Springer Polska rozwija ofertę wideo i audio o tematy sportowe Onetu i Przeglądu Sportowego. W każdą środę o godz. 11:00 w Onecie i w serwisie przegladsportowy.pl na kanale YouTube Przeglądu Sportowego będą publikowane odcinki „Prześwietlenia”, nowego autorskiego podcastu dziennikarza sportowego Łukasza Olkowicza.

 

„Prześwietlenie” jest podcastem o tematyce sportowej, autorstwa Łukasza Olkowicza, dziennikarza Przeglądu Sportowego Onet, autora kilku sportowych książek, w tym ostatniej – „Listek. Najciekawiej jest po ostatnim gwizdku” o wspomnieniach Michała Listkiewicza, napisanej wspólnie z Piotrem Wołosikiem, dziennikarzem Przeglądu Sportowego Onet.

– Przegląd Sportowy Onet jest miejscem, w którym oferujemy kibicom najciekawsze i różnorodne treści audio i wideo. W tym tygodniu ruszamy z dwoma podcastami przygotowanymi przez naszych czołowych dziennikarzy. Nie zatrzymujemy się i mamy w planach kolejne produkcje mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.

– Utalentowani piłkarze, inspirujący trenerzy, sportowi wizjonerzy – oni wszyscy znajdą miejsce w „Prześwietleniu”. Opowiedzą o drodze na szczyt, ale i zmierzą się z własnymi słabościami, które ich hamowały” mówi Łukasz Olkowicz, dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Gościem pierwszego odcinka „Prześwietlenia” będzie Łukasz Załuska, polski bramkarz przez 6 lat grający w barwach Celtic Glasgow, klubu istniejącego od 135 lat. W „Prześwietleniu” pojawi się m.in. opowieść Załuski o specyfice życia w Glasgow – dlaczego oliwę lepiej było kupować w dzielnicy kibiców Celticu. Dlaczego fani Rangersów tak nienawidzili Artura Boruca, a ci z Celticu tak go kochali, że aż przed nim klękali. No i dlaczego najdroższego obrońcę świata bolała po meczu z Legią głowa i jaki w tym udział mieli jej kibice. Będzie również o wyjątkowości derbów z Rangersami, o których Załuska mówi w podcaście: „Skończyłem z podbitymi oczami. Tak nie lubi się Celtic z Rangersami”.

Podcast „Prześwietlenie” będzie dostępny na Onet.pl, Przegladsportowy.pl oraz na pozostałych platformach podcastowych.

„Prześwietlenie” dołączy do bogatej i cenionej przez słuchaczy oferty kilkudziesięciu podcastów produkowanych przez Ringier Axel Springer Polska. W ofercie Onet Audio jest topowy podcast polityczny w Polsce „Stan po Burzy” Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza, najpopularniejszy w swojej kategorii podcast „Węglarczyk o serialach” Bartosza Węglarczyka i Piotra Markiewicza, „Świat_pl” redaktora naczelnego Newsweeka Tomasza Lisa czy podcast „Raport międzynarodowy. Ukraina” Witolda Jurasza, który w kilka dni po premierze trafił do czołówki podcastów w Polsce.

Podcasty dostępne w Onecie tworzą wyjątkowi dziennikarze i osobowości, a wśród nich m.in.: Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski z podcastem „WojewódzkiKędzierski”, redaktorka naczelna Forbes Women Aleksandra Karasińska, redaktor naczelny Buisness Insider Mikołaj Kunica, Renata Kim, dr Maciej Kawecki, Michał Broniatowski, Adam Jasser, Katarzyna Janowska, Rafał Hirsch, Dariusz Ćwiklak, Maciej Gajek czy Wojciech Jagielski. Wśród autorów podcastów znalazła się także dziennikarka i dokumentalistka, Ewa Ewart. Jej podcast „Rozmowy ze śmiercią” to 10 niezwykłych rozmów w wyjątkowej oprawie muzycznej Zbigniewa Preisnera.

Łukasz Olkowicz jest autorem cyklu w „Przeglądzie Sportowym” – „Prześwietlenie” od ponad pięciu lat. Ponadto napisał kilka sportowych książek, w tym ostatniej – „Listek. Najciekawiej jest po ostatnim gwizdku” o wspomnieniach Michała Listkiewicza, napisanej wspólnie z Piotrem Wołosikiem, dziennikarzem Przeglądu Sportowego Onet. W „Przeglądzie Sportowym” pracuje od 2008 roku, z którym związał się wcześniej jako licealista. Wtedy pracę zaczynał od sprawdzenia rozkładu jazdy miejskich autobusów na Targówek, gdy raczkował w dziennikarstwie i opisywał IV-ligowe mecze drużyny z prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy. W kolejnych latach relacjonował piłkarskie mistrzostwa Europy od 2008 roku do 2016 (widziany na trybunach stadionu w Kijowie podczas finału EURO 2012) oraz mistrzostwa świata w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *