PolecaneSport w TV

Ekstraklasa w Telewizji Polskiej ?

Spółka Ekstraklasa jest gotowa obniżyć cenę rocznego pakietu transmisji z Lotto Ekstraklasy (obejmującego jeden mecz w kolejce) do 55 mln zł plus ewentualne bonusy. Jednak Telewizja Polska chce płacić maksymalnie 40-45 mln zł.

 

Ekstraklasa SA prowadzi przetarg na prawa do transmisji telewizyjnych Lotto Ekstraklasy przez najbliższe dwa sezony. Według nieoficjalnych doniesień w październiku firma wstępnie porozumiała się z nc+ (ma kupić pakiet główny) oraz Telewizją Polską (ma transmitować jeden mecz z kolejki i skróty wszystkich). W październiku Weszło.com podało, że nadawcy będą za to płacić ok. 250 mln zł rocznie, z czego ok. 75 mln zł miała wyłożyć TVP.

Jednak na początku listopada rada nadzorcza Telewizji Polskiej nie zgodziła się, żeby firma wydawała taką kwotę na te prawa.

– Przedstawimy spółce Ekstraklasa SA nową ofertę, która jest warta grubo ponad dwukrotność tego, co wyrażamy w proponowanej przez nas opłacie za prawa telewizyjne
powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

 

 

Z ustaleń „Przeglądu Sportowego” wynika, że publiczny nadawca początkowo zaoferował za pakiet 75 mln zł, a potem obniżył swoją ofertę do nieco ponad 60 mln zł. Natomiast po negatywnej opinii swojej rady nadzorczej firma stwierdziła, że może zapłacić 45 mln zł rocznie.

Według „PS” Ekstraklasa jest gotowa obniżyć cenę do 55 mln zł, przy czym chciałaby jeszcze otrzymywać premie od nadawcy, jeśli polskie kluby awansują do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Część tych dodatkowych środków mogłaby zostać rozliczona w formie reklam w stacjach TVP.

Jeśli Telewizja Polska i Ekstraklasa SA nie osiągną porozumienia, w rachubę wchodzi rozpisanie nowego przetargu obejmującego prawa na cztery sezony.

Obecnie Ekstraklasę transmitują nc+ i Eurosport, w TVP są skróty

 

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *